Jump to content

2017 Mazda İlkbahar Servis Kampanyası

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

CX-5 2013 Benzinli power araç 50 bin bakımı için (yağ ve yağ, hava ve polen filitreleri) yetkili servislerden aldığım kampanyalı fiyatlar:

590, 483(polensiz 400) 

Özel servisler: 560, 550 . 

Özel SERVİS Sadece işçilik ücreti: 150 TL.

Yani özelle, yetkili arasında pek fark yok:

Sanırım, Sanayide bir Ustaya gideceğim bu durumda.

Parçaları Ümraniye Sanayide buldum. 

yağ:85 TL(4kg) Total 5*30

yağ flitre orj. 25TL

Hava filtre(yan san.) 25TL

Polen filtre: 15 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎17‎.‎05‎.‎2017 at 10:59, karsiyakaliozi :

C.tesi İzmir de özel servis Adn ye gittim malzemeleri önceden bayiden almıştım ama İzmir bayisi deyil kampanya dahilinde satış için iş emri mecbur acılıyor basit işlem gibi 5-10 tl ücret yazılıyor özel servis de işim tahmin ettiğim gibi 2-3 saat sürdü ekstra ıvır zıvırlar vardı onlarda yapıldı hatta yapan ustayla sonra rot ayarına gittik hemde aracı kontrol ettik yolda sonuç daha önceki sayfalarda yazdığım gibi 250 tl verdim bence makul 4-5 saat servis de oyalandım  buradan adn servis ve serkan ustaya  teşekkür ederim İzmir de gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Yağ soğutucuları da temizlendi mi, içinden çok pislik çıktı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, SweepeR :

Yağ soğutucuları da temizlendi mi, içinden çok pislik çıktı mı?

yağ soğutucuları da temizledik yağ oldukça temiz çıktı pislik v.s yok du  6,5 litre civarı yağ gitti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanayi de sıradan bir usta bile bakım için 100 tl den daha az işçilik ücreti almaz. 

Bazı bayiler işçilikte 90 yazıp bazıları 140 yazabilir bu eleştiri konusu olabilir. Fakat servis ücretlerini pahalı diyerek daha fazla eleştirmeyin bence, fiyatlar çok makul seviyelerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.05.2017 at 19:10, Saridoan :

Arkadaslar herterde v kayisi bilye degisimi (1 tanesinin cakma islemi), sanziman yag degisimi hepsini yaptirdim. Bujiler ve standart bakim haric paspas ve bagaj havuzu dahil hallettik. @dr_azoomAsalet hocama sonsuz tesekkurler saolsin muadil arac bile verdi bana 3-4 saatligine de olsa. 

Vites gecisleri inanilmaz olmus:) ben zaten daha oncede hissedilmez gecisler diyordum yag degisiminden sonra yok artik diyecek seviyede:) v kayisi icin herhangi bir fark anlayamiyorum ama bilye degisimi sonrasi soguk calisirken mutlaka ses azalmistir diye düşünüyorum 

rica ederim mustafa abi ne demek , dükkan seninn ;D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis işlemlerinde sıkıntı işçilik saat fiyatından ziyade sürenin uzun tutularak fiyatın şişirilmesi örnek olarak servise diyorum ki soğutma sıvısı değişecek ne kadar  x fiyat, diyorum ki kaloriferdeki sıvıda değişsin şimdi ne kadar 2x fiyat diyor tek fark 1 vida fazladan sökülüyor ( doğrusu da bu aslında ekonomik olmayan sebeplerden  üretici bunu yaptırmıyor  tüm sıvıların değişmesi) zaman zaman da servislerde işe hakim olmayan elemanlara da iş anlatmak da cabası .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Harcanan saat üzerinden fiyatlandırma değilde, yapılan işlemin karşılığında alınan "sabit fiyat politikası" gibi bir uygulama var servislerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özel işlemlerde sıkıntı bu yüzen yaşanıyor adama diyorum soğutma sıvısını değişsin ama sadece radyatörü boşaltıyor x fiyat diyor o sistemde tanımlı kaloriferdeki suyu da boşalt deyince ooooo uzun iş x fiyat daha alırım diyor kardeşim 1 vida acıyorsun sadece o kadar artık gitmeden arayıp fiyat alıp pazarlık yapıyorum işime gelirse gidiyorum genelde işime gelmiyor :) .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...