Jump to content

2017 Makyajlı Mazda 3 Sahibi Arkadaşlar Var mı ?

ozgurkutlu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

110 a vermezler başkan dur bakim ben. 

http://www.seat.com.tr/yeniseat_files/06042017_LeonNisanFiyat.pdf

110 a vermezler diyordum ki 105 bin diyor en pahalısına nasıl oluyor bu? Gerçi leon ile mazda arasında fark çok ama 35bin değil sanki :D 

Donanım farkları nedir? bir baksak? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, zoptrik :

110 a vermezler diyordum ki 105 bin diyor en pahalısına nasıl oluyor bu? Gerçi leon ile mazda arasında fark çok ama 35bin değil sanki :D 

Makyajlı leonda baya bişe var kanka ama ne var bilmiyorum :D  1.4 tsi fr ilgimi çekiyor sadece :)) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, zoptrik :

Vay be mazdanın benzinli fiyatından ucuza adamlar dizel oto satıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, M.E.G :

Makyajlı leonda baya bişe var kanka ama ne var bilmiyorum :D  1.4 tsi fr ilgimi çekiyor sadece :)) 

1.4 ecotsi fr kimin ilgisini çekmiyor ki:) motoru yeter, turbosuz 2.0 arabalar ile ayni güçte 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Leon harika göz boyayan bir araba, bu devirde de bu yaklaşım tutuyor zaten, millet bunu seviyor bu yüzden satıyor. Tasarım harika hele ki doğru dokunuşlar yapıldı mı tam yılan. Motorlar şanzımanlar son teknoloji, A3 ne kullanıyorsa bunlar da onu kullanıyor neticede. Klasik VW grubu detay donanımları var. Doğuş parça servis ağı vs.

Arkadaşımda vardı 1.2 tsi DSG, bir kere süspansiyonu Mazda'nın yanında 5 para etmez, 225/40/18 jantları vardı onunda benim araç gibi, tam bir kütük, eski Peugeot 307ler gibi felaket sesli çalışan bir süspansiyon, çok konforsuz değil ama aşırı sesli. Koltuk kızağı sesleri, ya bagajdan ya arka koltuk sırtlığından gelen lagnır lüngür sesler, sürücü camı açıkken gelen cam takırdaması, bir kere göreme dönüşü konsoldan mı, multimedya ünitesinin üzerinden mi bir bızırdama başladı mıcır asfaltta, bütün yol boyu lanet ettirdi. Bir kere garantiden aküsü, bir kere de baskı balata değişti, ayrıca Leon virajda tatlı tatlı arkayı açmayı seven araba değildir, arkası kopar gider. Kayma değil o kopma, üstelik direksiyonda limittle belirsizdir, Esp çok sert girer bizim arabalar gibi sürücü arabası değildir, öyle görünür ama aslında ucuz süspansiyonlu bir Golften ibarettir maskesi düşer virajda gazlayınca.

Motorların verimliliğine, şanzımanın hızına, ikinci el değerine tasarıma hiç lafım yok, daha çok tutmasını anlarım ama Leon Mazda 3 mk3 kalibresinde bir araba değil, ilgisi bile yok. 2017 Mazda 3'ün de o parayı kesinlikle hakettiğini düşünmüyorum, o da ayrı konu.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yeni kasa a3 sedanla virajda babamın 98 primerasıyla rahatça girdiğim virajda aynı hızda esp devreye sokmuştum. Belki o anda başka bir durum vardı ama o grup araçlar gerçekten arkadan bırakıyor. Golf farklı ama bunlardan. Özetle bence hiçbiri mazdanın kalitesine ulaşamaz ama 35 lira farka mazda 6 alırım en kralından az para değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konfor yonunden tabiki karşılaştırılamaz, suspansiyonlarinin cok kotu olduğunu da biliyorum. İsyerinde arkadaşimda var arada biniyorum. İçide beni daraltiyor bende 2.nesil var o daha ferah geliyor bana ama suspansiyon kalitesi benim aracla karsilastirildiğinda daha iyi gibi... 3. Nesil ile hele ki d segmenti mazda 6 ile karsilastirma yapmak bile yakişık kalmaz...Ama + yönleri, kesinlikle az deger kaybi ile 2.el ve motor sanziman kalitesi biraz daha param olsa zaten ikinci el golf act alir bagimsiz arka amartsor keyfini surerim leon da yok. D segmenti istesem ilk deneyecegim teste cikacagim araç mondeo olurdu 1.5 160 hp... mazda 6 malesef 2.0 oldugundan benim gibi memur adamlari vergisi ile yorar keske mtv ve otv sistemimiz farkli olsa da bizlerde daha rahat olsak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buarada ben sadece ilgimi cekiyor dedim, herhangi bir karsilastirma yapmadim. Zaten ikinci el degerleri 1.5 katindan fazla olan siniflari farkli araclari karsilstirmam. Kendi aracimla bir araci karsilastiracak olsam aradaki fark icin ayiracagim bütçeye değer mi diye sorarim? Örnegin aracimi satip ustune 30bin koyup fr act alabiliyorum. 30bin koymama ragmen koltuk isitma kor nokta uyari sistemi gibi ozelliklere sahip olamiyorum. Aracima surekli titizlenmem gerekecek yok otoparkta kiyiya koseye koyayim yok kapi carpmasin yok su olmasin eşim surmesin vs gibi, + olarak bana az yakan performansli bir araba gelecek, dsg gibi seri sanziman gelecek fakat acaba ariza cikartacak mi diye dusunup durucam. Simdi 30bin fark o performans icin verilir mi? Bence verilmez, birakin fr act yi, kendi aracim donaniminda atmosferik japonlara bakayim; honda civic elegance veya auris premium alsam 15 bin fark vermem gerekecek, honda da fabrikasyon lpg avantajim, aurisde otomatik park deri parcali koltuk ve anahtarsiz calistirma, +20-25 hp. Bunu da vermem:) bence bu ozellikler 15bin degil. Birtek honda civic dusundurebilir o da fabrikasyon lpg oldugu icin zaman icinde kullana kullana yakit tasarufu ile aradaki butceyi kapatabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir mazda test günlüğünün anlattığının kaçta kaçına değindi..Bir araç kıyaslaması yapıyorsan , örneklerinden de anlaşılacağı gibi,Donanım a değinirsin,teknolojiden bahsedersin,araba bütünün sağladığı faydadan bahsedersin.İlla ki eksi yönleri de katarsın kıyaslamaya fakat böyle üstünkörü klasik müşteri anlayışını benimseyip -ic dar yok efendim yalıtım kötü sürüş hemen hemen aynı deyip çevresinde dolaşmak bence bu araba için çok az ve hak etmeyen yorumlar.Motor verileri ortada kimsenin ona lafı yok ,genel anlamda bir boşluk hissi var.Bence alelacele yapılmış bir test.Arkadaşların değerli yorumları özetliyor durumu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.04.2017 at 22:14, zoptrik :

Hem benzinli hem dizel ikisi de alınabilir. İkisini de Mazdaclubtr sağolsun kullandım. Dizel öyle afaki bir güç üretmiyor. Klasik düşük hacim turbo dizel. Alt devirlerde yaslıyor üst devirlerde ölüyor. Benzinli de hiç 1.5 atmosferik gibi değil. Devir çevirince istenen gücü veriyor. ÖTV ödemeyeceğiniz için yüksek fiyatlı olan dizel almak her zaman daha karlı. Normal fiyattan alınacaksa ben olsam benzinli alırdım. 

Mazdanın problemlerini gözünüzde büyütmeyin. Milletin çok tuttuğu wv lerde dsg arızaları hep kullanıcıya yüklendi. tsi motorların turboları 1-2 senede patladı, motorun içine kaçan parçalar motoru öldürdü bazıları kullanıcı hatası dendi bazılarını firma karşıladı vs vs. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Mazda da ise şanzuman hatası Tüm Türkiye de 2 elin parmak sayısını geçmez. Ki onlarda da tamir yoluna gidilmemiş itirazsız komple şanzuman garantiden yenilenmiştir. Cx3 teki yakıt filtresi durumu filtrenin konumu ile alakalı (aynı motoru kullanan mazda 3 te yok) bir durum ve sanıyorum mazda mühendisleri bu konuda afalladı çünkü alışkın değiller piyasaya sürdükleri bir arabanın arıza vermesine. Yakın zamanda o konu tamamen çözüme kavuşur diye tahmin ediyorum. Bunun dışında ben bir arızasını duymadım bu araçların. Dizel mazda 3 ile bizim ekip Akşehire geldiğinde ilk izlenimim gerçekten sessiz sakin direksiyon tepkileri yerinde bir c segmentten beklenmeyecek kadar konforlu olmasıydı. Yanılmıyorsam araçta 18 jantlar vardı ona rağmen öyleydi çok şaşırmıştım. Bunun dışında eskiden bu yana olduğu gibi aracın oturumu vites direksiyon pozisyonu vs ben ve benim gibilere hitap ediyor. Araç kullanmaktan keyif alıyorsunuz. Özetle performans hariç bu araç tek kelimeyle sınıfının ötesinde. "Işıkta ilk ben kalkayım" gibi bir düşünceniz yoksa alınır.

Yokuşta tork olayına katılmıyorum. Turboda normal çalışma devrinde gaza bastığınızda turbo devirlenir motora daha fazla hava dolayısıyla daha fazla oksijen girer, buna göre devir değişmeden daha fazla güç üretir aynı vites aynı devirde o yokuşu tırmanırsınız. Atmosferik motorda hızı değiştirmeden daha fazla güç üretmenin tek yolu motorun devirlenmesi dolayısıyla vitesin küçülmesidir. Yani aynı yokuşta yine gaza daha fazla bastığınızda güç ihtiyacına göre araç vites küçültür turbonun yaptığı çok hava girmesi işini motoru devirlendirerek yapar ve yine aynı yokuşu hız kaybetmeden çıkarsınız. Vites küçülterek yokuş çıkma olayı aracın "güçsüzlüğüne" yorumlanır bu yanlıştır. Atmosferik böyle çalışır olay bu kadar basit. Ben şahsen 1.5 turbo bir motora tercihen 2.0 hatta 2.5 atmosferik bir motoru tercih ederim. Hele de sıkıştırma 14:1 se tadından yenmez :D

Eğer performans arıyorsanız bilinen araçlardan dizel otomatik a3 veya golf düşünülebilir. DSG gerçekten performans olarak çok üstün. Alt devirlerde dizel ile birleşince harikalar yaratıyor. Konvansiyonel şanzuman (zf hariç) yetişemiyor dsg ye performans olarak maalesef. Uzun yolda son dişlide konverter kitledikten sonra dsg zf tork konverter konvansiyonel alayı farketmez hepsi aynıdır. Aracın beygir gücü ve dişli oranları son hızı ve tekerdeki torku belirler o kadar. Ben olsam dizel mazda 3 ü tek geçerim bu dediğiniz kriterlerde. Ama işte şehiriçi performanstan vazgeçeceksiniz. Bir adet mazda sahibi olacaksınız :D Problemsizliğin keyfini süreceksiniz :D 

Tercihiniz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. 

bilgilendirici bir yazı oldu teşekkür ederim,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 saat önce, Ali :

Fanatiklikle alakası yok. Sadece bu adamlar taraflı bakıyor ve beğendiği arabaları kullanın zaten ulan bumu anlattığın araba diyorsun. Markalar araç vermem vb. gibi baskı kurduğu için bu tarz yanlı yayınlar yapabilirler. Mazda ile leonu kıyaslayan ben olsam motordan çok özellikler vb. şeyleri anlatırım. Bu adama motor bg yüksek araba verin gitsin o araba dandikte olsa iyidir. Adam teknik vs. bir halt anlatmıyor. Ayrıca leona binmesek kendim için söylüyorum anlatıklarını yerim. :D  Vw hangi arabayı bu adam kötüledi bileniniz var mı?  Bunların testlerine inanıp araba alanların vah haline. Bu ülkede tarafsız yayın organı bulmak oldukça zor. 

otoparkı tavsiye ederim oldukça objektif yorumlar mazda 3 makyajsız için bu fiyata bu araç kelepir diyodu, makyajlıyı test edince neler diyecekler çok merak ediyorum

18 saat önce, zoptrik :

fark %60lık dilimden kaynaklanıyor hocam 126 bine araba yok taban fiyat 69.900 iken 125 bin oluyor - 70.100 olunca mal 133 bin oluyor bence aradaki fiyat farklarını tabandan hseaplayın vergiyi karıştırmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben makyajli mazda 3 dizel otm kullaniyorum.gerci 1ay olmadi daha.sanzuman gayet iyi.konfor guzel.suspansiyoar iyi.kumas doseme aracim,onceki aracim deriydi.mazdanin koltuklarimi boyle bilmiyorum ama asilsam elimde kalacak gibi.belkide bu seviyedeli tum araclarda boyledir.aracim 700 km de.yakit ortalamam 6,3.cok performani kullanmiyorum.trafik cok yok yasadigim yerde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, _alper_ :

Ben makyajli mazda 3 dizel otm kullaniyorum.gerci 1ay olmadi daha.sanzuman gayet iyi.konfor guzel.suspansiyoar iyi.kumas doseme aracim,onceki aracim deriydi.mazdanin koltuklarimi boyle bilmiyorum ama asilsam elimde kalacak gibi.belkide bu seviyedeli tum araclarda boyledir.aracim 700 km de.yakit ortalamam 6,3.cok performani kullanmiyorum.trafik cok yok yasadigim yerde.

uzul yol denediniz mi hiç teşekkürler bilgilendirme için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgurkutlu :

uzul yol denediniz mi hiç teşekkürler bilgilendirme için

Sadece araci aldigin ilden donerken 400 km kadar denedim.sorun yasamadim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...