Jump to content

2.Nesil Mazda3 Dizel Motor Güç Üretmiyor Sorun Ne Olabilir ?

muren
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar mazda 3 touring sedan 2012 model dizel sahibiyim.arac 91000km de.3 yildir kullaniyorum.  Satmak istedim bugun ozel ekspertiz servisinde baktirdik. Hersey dort dortluk orjinal sorunsuz. Fakat motor guc uretmiyor dedi. Bilgisayarda hersey normal ama 115 beygir yaziyor ruhsatta 87 beygir guc uretiyor. Yani motor %75 bir sorun var dedi. Pazartesi servise goturucem antep akcanlara ama burdanda bir fikir almak istedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dynoya güven olmaz. Düz yol bulun, ölümüne tam gaz 0 100 testi yapın. 10 11 saniye ise gayet iyi durumda araç. Ayrıca dyno teker gücünü verir. Bir ilave daha, dizel diye habire alt devir kullanım motorun sevmediği iştir. Yola çıkın. 2.vites 4000 devirde bir iki km yürüyün. Aracın çekişi hemen toparlanmaya başlar.

Bunlar haricinde, hava kütle ölçer, turbo vgt selenoidi stabil çalışmıyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Servethocam bunu ben anlarim. Zaten aracima da guveniyorum ama alicinin midesi bulandi bi kere. Bilgisayar ölçtü diyor ve neticede bir rapor cikarmislar. Buna karsilik bir rapor ortaya koymadikca olmayacak gibi. Yetkili servis ne yapabilir acaba bu konuda pazartesi gitmeyi dusunuyorumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayin hocam emekleme donemi derken motorun daha yeni olduğundan ve %75 in yaniltici olduğundan mi bahsediyorsunuz. Anlamadim ozur dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

%75 yanıltıcı diyorum. PSA grubu motorlar ciddi km yaparlar. 91.k motorda ne sorun olabilir ki. Ha hiç bakım yapılmaz, her ışıkta deli gibi gaz basılır, 5 saat dip gaz gidilir, eh belki biraz mekanik ömrü kısalır. Öyle olsa dahi motorun verimi düşmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladim hocam. Duzenli olarak tum bakimlarini yaptim.gozum gibi baktim arabama uzuldum gerçekten boyle insanlari yaniltan bir sisteme halen izin verilmesi cok saçma. Pazartesi servise gidince onlarda bir yorum ve sonuc uretir herhalde sonra tekrar ekspertiz yapak zorundayim ki sonuc bu kez ne çıkıyor gorelim. Yapicak baska da birsey gelmiyor aklima. Tesekkur ederim aydinlattiginiz icin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar rahatsiz ettim kusura bakmayin. Aklima bir soru geldide. Gecen yil bakim yaptirdigim usta yakit filtresini degistirirken elinde mazdanin olmadigi icin fordunkini kullandi ama bir cikinti vardi tam girmiyordu o cikintiyi kesip oyle takti. Bu saglikli degil dedim ama bisey olmaz bana guven dedi. Sorun bundan kaynakli olabilir mi acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yil olmamista olabilir onceki bakimdaydi. 10000km olmustur. Filtre yok değil ama dedigim gibi kendi orjinali değildi. Kesilen parcada ince bir silindir gibiydi yaklasik 1-1.5 cm 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıt filtresi 40bin km değişiyor diye biliyorum ben dizellerin.???

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde kusura bakmayın yeni kullanıcıyım bende dizellerin kronik bir debriyaj balatası problemi varmış. Ondan kaynaklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, muren :

Bir yil olmamista olabilir onceki bakimdaydi. 10000km olmustur. Filtre yok değil ama dedigim gibi kendi orjinali değildi. Kesilen parcada ince bir silindir gibiydi yaklasik 1-1.5 cm 

Eğer bir sıkıntı olsa öncesinde ve sonrasında hissederdin arabanın çekiş problemini . Var mı böyle bir fark ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayir varsa da ben hissetmedim 

3 dakika önce, murataslanix :

Birde kusura bakmayın yenş kullanıcuyım bende dizellerin kronik bir debriyaj balatası problemi varmış. Ondan kaynaklı olabilir mi???

Estagfurullah bilmiyorum oyle bir problemde yasamadim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...