Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Komple Ses Yalıtımı

Mustafa Yılmaz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba bu aralar Rusya sitelerine merak sarmış durumdayım. Adamlar bizim araçlarda sınırları zorlamaya devam ediyorlar. Mazda 3 için komple ses yalıtımı yapmışlar. Büyük cesaret istese de bu iş yinede işe yarar bir çalışma. Uygulayacak arkadaş olursa bu bilgiler ona yardımcı olacaktır.

https://www.drive2.ru/l/5241264/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

Ama kimse kusura bakmasın babamın oğlu olsa "al kardeşim, guzumu parça pinçik et" diye teslim etmem, edemem :jedi:

Bu fotoğraflara +18 ibaresi eklenmeli. Şimdi yatıcam rüyama girmez inşallah. Tüylerim diken diken oldu yaa. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trim sökme işi sıkıntılı sökerken tırnaklar kırılıp esneyebiliyor. Onun dışında tabana bu işlem yapılabilir. Herhangi bir tırnak vs yok bildiğim kadarıyla koltuklar vidalı sökülür taban halısı alınır altına yapılır. Faydası da olur bence. Paylaşım için teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, zoptrik :

Trim sökme işi sıkıntılı sökerken tırnaklar kırılıp esneyebiliyor. Onun dışında tabana bu işlem yapılabilir. Herhangi bir tırnak vs yok bildiğim kadarıyla koltuklar vidalı sökülür taban halısı alınır altına yapılır. Faydası da olur bence. Paylaşım için teşekkürler. 

Kapı içi klipslerin benzerini sanayide bulma imkanınız var arkadaşlar ben buldum sadece renkleri farklı. Bu parçalar çok zor bulunan parçalar değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yine de sıfır araçta trim sökme işine karşıyım ben. Trimler fabrikada düzülürken ortam sıcaklığı bile kontrol altında oluyor. Ha bir şey olmaz ama olursa can sıkar. Sesi kesmek için ekstra mühendislik çalışması yapmak gerekebilir :D Ben sadece 91 626 nın trimlerini sökmüştüm ki onda daha orijinal klipsleriydi. Mecbur sökmek zorunda kalmıştım. Eksik klipsleri tamamladım taktım sıkıntı çıkmadı yeni araçlar eskiler kadar kaliteli değil maalesef ses gelebiliyor söküp takma sonrası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, zoptrik :

Yine de sıfır araçta trim sökme işine karşıyım ben. Trimler fabrikada düzülürken ortam sıcaklığı bile kontrol altında oluyor. Ha bir şey olmaz ama olursa can sıkar. Sesi kesmek için ekstra mühendislik çalışması yapmak gerekebilir :D Ben sadece 91 626 nın trimlerini sökmüştüm ki onda daha orijinal klipsleriydi. Mecbur sökmek zorunda kalmıştım. Eksik klipsleri tamamladım taktım sıkıntı çıkmadı yeni araçlar eskiler kadar kaliteli değil maalesef ses gelebiliyor söküp takma sonrası. 

Evet bence de. Yapılan masraf ve emek alınan risk sonucu izolasyonda %60-70 artış olsa neyse ama forumlarda okuduğum kadarıyla o kadar başarılı ol(a)mıyor. Yani attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor. Bir de sessizlik ararken söküm takım işleri yüzünden ordan burdan gelebilecek trim sesleri yüzünden iyice ifrit olmak var işin ucunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Arkadaşlar bende yüksek rüzgar sesinden rahatsız oldum özellikle yüksek hızlarda. Bu akvaryum hortumu azda olsa işe yararsa yapacağım bende. :)

Bu ziebarta uğrayıp mutlu ayrılan var mı ? Bu katran gibi şeyin sıkılması korkunç değil mi bana mı öyle geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...