Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Bose Ses Sistemindeki Hoparlörde Paslanma

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Uzunca bir zamandır ses sisteminde özellikle sağ ön kolondan gelen bir zırıltı ya da hoparlör konisine belli belirsiz bir cisim temas ediyormuşçasına sesler geliyordu.

Suçluyu buldum. Fotoğraflar her iki ön kapı hoparlörüne ait. Su nereden girmiş, nem nasıl orada bu tip bir paslanma yapmış ta hoparlör bu hale gelmiş? Bilemiyorum. İşin garip yanı bu fotoğraflar hoparlörün arka tarafına ait. Kapı içine bakan tarafı...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garantiden halledemedin mi kardeş. Sonuçta bir şekilde şu almış.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Denemedim. Ama konuşmayı düşünüyorum. Servise direksiyon simidi için tekrar gideceğim. O zaman bakarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. bu paslanma sebebi su mu yoksa nem mi ? Son resimde sanki su diye görünüyor ama emin olamadım. Her iki kapı hoparlöründe de aynı şekilde paslanma mevcut mu ?

8 saat önce, agk :

benim iki tane hoparlörüm garantiden değişti. sol ve sağ ön kapı içleri. 

Serhat sormuş, ben de merak ettim, nedir değişme sebebi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her iki hoparlörde de var.

Bu nemlenme gibi de değil. Aslında kapının içerisindeki hoparlör yuvasına dikkatli bakarsanız, orada saca açılmış 3 delik göreceksiniz. Mazda bunu öngörmüş.

RoboZen yolladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de nem olayı. Fakat yine de hoparlörün arkasında bariz lekeler var. Su damlaları buraya ulaşmış olmalı.

RoboZen yolladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, robosapiens17 :

Bence de nem olayı. Fakat yine de hoparlörün arkasında bariz lekeler var. Su damlaları buraya ulaşmış olmalı.

RoboZen yolladı.

Allah'tan kısa devre olmamış. Bu gibi durumlar tehlikeli olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kısa devre yapma olasılığını da hesap etmiş olmalılar ki soket bağlantısı içeride. Yani kapı döşemesi tarafında.

RoboZen yolladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabam 30.000 kmde. Servisteki yıkamalar dışında iki defa yıkattım. Gerisini hep kendim yıkadım.

RoboZen yolladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağmurlu havada  cam açıkken kısa bir süre seyretmişsiniz..  mazda 6 ların da otomatik kapı beyni kapının içinde ve  yağmurda cam açık 5 dk bekleyince  beyin geçici veya kalıcı olarak bozuluyor..   

kapı camının iç yüzünden giren su direk aşağı iner.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağmurlu havada  cam açıkken kısa bir süre seyretmişsiniz..  mazda 6 ların da otomatik kapı beyni kapının içinde ve  yağmurda cam açık 5 dk bekleyince  beyin geçici veya kalıcı olarak bozuluyor..   
kapı camının iç yüzünden giren su direk aşağı iner.  

Bu da olmadı. Üzgünüm. Tutturamadınız [emoji1]

RoboZen yolladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Geçmiş olsun. bu paslanma sebebi su mu yoksa nem mi ? Son resimde sanki su diye görünüyor ama emin olamadım. Her iki kapı hoparlöründe de aynı şekilde paslanma mevcut mu ?

Serhat sormuş, ben de merak ettim, nedir değişme sebebi ?

2 saat önce, seriatsu :

değiştirme sebebi nedir.

önce sol taraf sonra sağ taraf "patladı"

patlama dediğimiz basslarda bass yerine sadece cızırtı vermesi. 

her ikisi de garantiden değişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...