Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Göğüs Aksamında Erime

premoster
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar bikaç ay önce aldığım 2.nesil 2009 model mazda 3'ün göğüs kısmındaki yumuşak aksamı güneşten veya sıcaktan olsa gerek hafif erimiş yapış yapış olmuş durumda. bezle silerken filan yapışıyor. bu sorun herhalde benden başkalarında da var. yıkamacılar halledebilir mi, sizce ne yapmalıyım?? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu an foto yok ama netten buldum bu fotoyu buna çok benziyor. gösterge kısmını çevreleyen ve yolcu ön paneli. aynı resimdeki gibi hafif siyahlaşmayla beraber yapışıklık ve erime.

11060097_1622657294656046_6414086693460604822_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. nesil mazda 3 sahibi bazı arkadaşlarımızın başına gelen şöyle bir konu var. her ne kadar sizinki farklı olsa da aynı şekilde değerlendirilebilir. mazda türkiye ile yoğun uğraştalar, belki siz de dahil olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu aracın konsoluna koruma veya başka bir amaçla bir uygulama yapılmış ve bunlar da ondan kalan artıklar olabilir mi ? Orada böyle bir kusma yapacak madde yok benim bildiğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak bey bu resim benim arabamdan değil bu kadar kötü görünmüyor.ama elimi değince yapışıyor erimiş gibi. aracı hataydan aldım çok sıcak memleket daha önce ne sürmüşler bilmiyorum.ama bi çözümü varmı gerçekten ihtiyaç duyuyorum doğrusu

mehmet bey linkteki grubun sorunu benimkinden farklı. yine de teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yusuf bey, aracınızda yaşamış olduğunuz sorun tamamen kullanılan materyalin dayanıksızlığı ile ilgili. 2. nesil Mazda 3 lerde yaşanan iki sorun mevcut. Birisi bizlerin yaşamış olduğu göğüslük ile ekranların bulunduğu yerin birbirinden ayrılması. Diğeri ise sizin yaşamış olduğunuz göğüslük üst bölümünün erimesi. Sizin yaşadığınız problem daha çok Amerika'daki Mazda kullanıcılarının başına gelen bir durum. Ve uzun uğraşlar sonucunda Mazda'ye hatasını kabul ettirerek yeni göğüslük değişimini kabul ettirmişler. Ancak biz burada Mazda Türkiye'ye bunun kendilerinden kaynaklı bir sorun olduğunu maalesef kabul ettiremedik. Ve ben dahil çoğu arkadaşımız işin peşini bıraktık artık. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle.. araba taş gibi sağlam ama iç aksam bana pek uzun ömürlü gelmedi..yetkililerden sonuç alabileceğimi ben de çok inanmıyorum bu yüzden bu siteye üye olup herhangi bi şekilde bu sorunu çözebilen var mı diye diğer mazdacılara sormaya karar verdim..inşallah bu işe el atıp başarılı olabilen bi arkadaş konuyu cevaplar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
08.05.2017 at 23:05, premoster :

arkadaşlar bikaç ay önce aldığım 2.nesil 2009 model mazda 3'ün göğüs kısmındaki yumuşak aksamı güneşten veya sıcaktan olsa gerek hafif erimiş yapış yapış olmuş durumda. bezle silerken filan yapışıyor. bu sorun herhalde benden başkalarında da var. yıkamacılar halledebilir mi, sizce ne yapmalıyım?? 

aynı sorun bende de var. araç 1 sene izmir'de güneş altında kalmış. ve durum bu fotoğrafları ekledim. bugün maslak evo'ya götürdüm. sizden başka bu sorunu yaşayanlar var dedi. temmuz'u bekleyin, mazda yine masrafın bir kısmını karşılayabilir dedi. demekki daha önceden karşılamış. ilk zamanlar %80'e kadar masrafı üstlenmiş. zamanla azalmış bu. şimdi ne yapacağım bilmiyorum. yapış yapış olma durumu ön kolsolda çok fazla. bez kaymıyor. ayrıca kapı iç yumuşak kısım, el freni tutma yeri de bu kadar olmasa da onların malzemeleri de deforme olmuş.

bu arada şu an göğüs değişimi 3900 lira.

IMG_4023.jpg

IMG_5716.jpg

IMG_5718.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...