Jump to content

4. Nesil Mazda MX-5 ND için Orijinal Spor Egzoz

TarkanÇ
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.. Acaba bu orjinal spor egzoz un ne gibi bir değişikliği olur araç üzerinde? sanırım sadece görünümü etkilemez diye düşünüyorum çünkü komple egzoz kit olarak değişiyor ve fiyatta 2800 civarları..Eğer olumlu katkıları olacaksa düşünürüm ama olmayacaksa buna alternatif egzozumu kalınlaştırmak için ( görüntü olarak ) ne yapabilirim ? önerisi olan var mı? Teşekkürler..

Spor egzoz orjinal link:

http://www.mazda.com.tr/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda-mx-5/2015-08/dis-gorunum/410078501/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Zealot :

merhaba..

arkadan bakıldığında görüntü mü istiyorsunuz..

sürekli ses mi istiyorsunuz.

sadece gazlarken ses mi istiyorsunuz.

performans mı istiyorsunuz..    

Merhaba bu linkte yolladığımın sadece görüntüsel bir katkısı yok sanırım? araca ne gibi katkı sağlar onu merak ediyorum açıkçası.. :) yani elle tutulur bir artısı var ise taktırılabilir diye düşünüyorum. ( sadece görüntü değilse ) Forumda bu gibi bir egzoz kiti taktıran var mı acaba mx5 sahibi olup? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

linkte yolladığınız ürün hakkında detaylı bilgiye ulaşamadım. 

zaten çok pahalı bir ürün....

siz  yukarıda sorduğum soruya bir cevap verin.   ne istediğinizi söyleyin ben yardımcı olmaya çalışacağım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben çok egzoz sesi sevmiyorum şu anki aracın sesi oldukça güzel seviyorum.. Görüntü ve performans ama görüntü öncelik.. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence 4.Nesil Mazda MX-5 in egzoz sesi gayet yeterli ve hatta baştan çıkarıcı. Görüntüsü değişse yeter, @Zealot Maslak'taki ustanın ismi neydi ? Meşhur egzozcu.. Onda da güzel egzoz uçları oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Burak :

Bence 4.Nesil Mazda MX-5 in egzoz sesi gayet yeterli ve hatta baştan çıkarıcı. Görüntüsü değişse yeter, @Zealot Maslak'taki ustanın ismi neydi ? Meşhur egzozcu.. Onda da güzel egzoz uçları oluyordu.

iskender

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

egsoz ucu  hepsiburada da gittigidiyorda falan satılan, çok basit  çok kolay bir şey.. her egsozcu da kaynatabilir..

performans veya ses isteseydi, bi çalışma yapardık =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler orayada bakim :)

araştırdığım kadarıyla çok güzel görünen egzoz başlıkları var.. Amazon ve ebay gibi sitelerde satılıyor. iskender ustada seçenek var mıdır yoksa elinde olan düz bir modelimi takar? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar ben de dün mx5 nd aracıma sadece egzoz ucu taktırdım. Mevcutları kesip yeni aldıklarımı kaynak yaptılar. Görsel açıdan güzel oldu. Ses zaten yeterli geliyor bana fazla volüm sevmiyorum:) belki biraz daha hırıltılı,ciğerden gelebilir ses bilemiyorum anlatabildim mi ama şu an için gerek yok bence. Ancak görsel açıdan fabrika çıkışı gerçekten çok zayıf ve aracın geri kalanına hiç yakışmıyor. Para olduğunda, asıl tampon altlarına piano balack lip yapılıyor ayrıca yan eteklere. Ben ondan yaptırmayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, burakdu :

Selamlar ben de dün mx5 nd aracıma sadece egzoz ucu taktırdım. Mevcutları kesip yeni aldıklarımı kaynak yaptılar. Görsel açıdan güzel oldu. Ses zaten yeterli geliyor bana fazla volüm sevmiyorum:) belki biraz daha hırıltılı,ciğerden gelebilir ses bilemiyorum anlatabildim mi ama şu an için gerek yok bence. Ancak görsel açıdan fabrika çıkışı gerçekten çok zayıf ve aracın geri kalanına hiç yakışmıyor. Para olduğunda, asıl tampon altlarına piano balack lip yapılıyor ayrıca yan eteklere. Ben ondan yaptırmayı düşünüyorum. 

Harika o zaman tam isabet oldu konumun üzerine.. Hayırlı olsun.. Hangi ürünü nerden aldınız ve nereye yaptırdınız? bilgi verirseniz sevinirim.. O lipleri bende çok istiyorum ama nerede yapılıyor? orjinal mazda sitesinde oldukça pahalılar ve yanlar için lip yok nedense

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.esagarage.com/ Bu firmanın beylikdüzünde yeri vardı oraya yaptırdım. daha önce mazda 3 üm için hb üzerinden aldığım egzoz ucu bir süre sonra paslanma yapmıştı. memnun kalmamıştım. o yüzden buraya yaptırdım yeri yurdu belli olsun diye hem kendi üretimleri egzozları. gittiğimde kumandalı yapalım vs.. dedilerse de ben zaten sesinden memnunum ayrıca şu anda öncelik listem daha farklı:)

20170509_165200.jpg

20170509_165305.jpg

20170509_165242.jpg

Egzoz uçları hafif çıkık oldu ancak arka lip yapıldığı zaman aynı hizaya gelecekler. Lipler ve yan etekler mecburen yurtdışından gelecekler. Birkaç yerde görmüştüm piano black olarak. Bu arada arabanın pisliğine kusura bakmayın. Hafta sonu belgrad ormanı-garipçe yaptık. yağmurdan yıkatmaya fırsat olmadı:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, burakdu :

http://www.esagarage.com/ Bu firmanın beylikdüzünde yeri vardı oraya yaptırdım. daha önce mazda 3 üm için hb üzerinden aldığım egzoz ucu bir süre sonra paslanma yapmıştı. memnun kalmamıştım. o yüzden buraya yaptırdım yeri yurdu belli olsun diye hem kendi üretimleri egzozları. gittiğimde kumandalı yapalım vs.. dedilerse de ben zaten sesinden memnunum ayrıca şu anda öncelik listem daha farklı:)

20170509_165200.jpg

20170509_165305.jpg

20170509_165242.jpg

Egzoz uçları hafif çıkık oldu ancak arka lip yapıldığı zaman aynı hizaya gelecekler. Lipler ve yan etekler mecburen yurtdışından gelecekler. Birkaç yerde görmüştüm piano black olarak. Bu arada arabanın pisliğine kusura bakmayın. Hafta sonu belgrad ormanı-garipçe yaptık. yağmurdan yıkatmaya fırsat olmadı:))

Gayet hoş olmuş güle güle kullanın.. Bu arada geçme yada vidalı olanlar var kaynakla yapılması arasında ne fark var acaba?? Bu lifleri servisten mi sipariş vereceksiniz? Şu anda yanlar için lif bulamadım ben.. Mazda resmi Türkiye sayfasında yok.. siz nerede gördünüz?? Fotolar için ayrıca teşekkürler..:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Vidalı olanlar zamanla yerinden oynama,çıkma yapabiliyor vibrasyondan dolayı. Bence kaynak yaptırmak en güzeli. Aslında youtube da görmüştüm. Belçika da miatafun üyelerinden biri yetkili serviste hem ön hem arka hem de yanlar için sipariş vermiş. Uygulama da yetkili serviste yapılıyordu. Emin değilim ama demek ki bu ürünler mevcut mazda da. Ben servis kampanyası yapıldığı zaman soracağım evo dan cem beye. Eğer indirimli alınabilirse en güzeli serviste yaptırmak zaten. Şu anda maddi durumlardan dolayı yaptırmıyorum ama iş planlarım arasında:)

Araca yavaş yavaş yapmak istediklerim şunlar; ön-arka-yanlara piano black lipler, 17inch orjinal yada oz racing siyah jantlar, Bbr chip uygulaması(+20 beygir fena olmaz), kilitli diferansiyel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...