Jump to content

3. Nesil Mazda 3 'km77.com' Performans Başarısı

mesut2323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

17 dakika önce, Burak :

Burası oturduğu ev değil ki :D Adam lastik için ev mi kiraladı acaba :D 

Üst katlarda oturuyordu diye hatırlıyorum ama 2. evi olabilir. Her şey beklenir bu şahıstan :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Zealot :

ilk buluşmamızda  mak-el de bernaulli ye  laflayalım biraz =)    

bunlar lastiklerimden bazıları..  

benim hayatımın bir parçası  otomotiv ve hesaplamalar. 

WhatsApp Image 2017-05-12 at 19.20.57.jpeg

Ama yanlış stoklamışsın boş lastikleri. :) Dikey tutmak lazım boşları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.05.2017 at 23:13, Zealot :

ilk buluşmamızda  mak-el de bernaulli ye  laflayalım biraz =)    

bunlar lastiklerimden bazıları..  

benim hayatımın bir parçası  otomotiv ve hesaplamalar. 

WhatsApp Image 2017-05-12 at 19.20.57.jpeg

sağdan ikinci Kumho ecsta ku31 gördüm ii oldu.Bu lastiği kullandım kullanıyorum hiç ama hiç memnun kalmadım.Sizde durumlar nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Sibiryaberberi :

sağdan ikinci Kumho ecsta ku31 gördüm ii oldu.Bu lastiği kullandım kullanıyorum hiç ama hiç memnun kalmadım.Sizde durumlar nasıl acaba?

Kesinlikle performans lastiği, ağırlık transferi çok iyi, direksiyon tepkileri net. Nereye bakarsanız oraya döner. Otobanda 160+ dan sonra kendini gösterir. Ok gibidir. 

Konfor vasat, nispeten fazla yol sesi var. Sağa sola çekebilir..  Yönlü olduğu için rotasyon yapamazsınız. Yağmurda allah korusun hiç tutmaz. 

Böyle bişey =) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Zealot :

Kesinlikle performans lastiği, ağırlık transferi çok iyi, direksiyon tepkileri net. Nereye bakarsanız oraya döner. Otobanda 160+ dan sonra kendini gösterir. Ok gibidir. 

Konfor vasat, nispeten fazla yol sesi var. Sağa sola çekebilir..  Yönlü olduğu için rotasyon yapamazsınız. Yağmurda allah korusun hiç tutmaz. 

Böyle bişey =) 

Muazzam açıklama ve aynen tarif edilen hisler vardı ; sizin tecrübenizle şimdi daha emin oldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Aynı testi yeni civic için yapmışlar. İzlediklerim arasında en başarılısı. Bizim araçlar biraz daha focusa benzediği için, evet yol tutuyor ancak arkası daha fazla oynuyor. Bu daha eğlenceli yapıyor sürüşü. En kısa zamanda yeni civici denemek isteği uyandırdı bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Fatalhand :

Aynı testi yeni civic için yapmışlar. İzlediklerim arasında en başarılısı. Bizim araçlar biraz daha focusa benzediği için, evet yol tutuyor ancak arkası daha fazla oynuyor. Bu daha eğlenceli yapıyor sürüşü. En kısa zamanda yeni civici denemek isteği uyandırdı bende.

Civic testini bende izledim ve çok şaşırdım. Rs veya type R değil normal 1.0 turbo motorlu. 84 civarı dönüyor ama hiç saçmalamıyor. Esp mükemmel müdahale ediyor olmalı. Focus' un RS den daha iyi. Çok stabil.... mazda3 78 de bile arkayı aça aça dönüyor, lastik kalkıyor falan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, M.E.G :

Civic testini bende izledim ve çok şaşırdım. Rs veya type R değil normal 1.0 turbo motorlu. 84 civarı dönüyor ama hiç saçmalamıyor. Esp mükemmel müdahale ediyor olmalı. Focus' un RS den daha iyi. Çok stabil.... mazda3 78 de bile arkayı aça aça dönüyor, lastik kalkıyor falan.

Focus Rs'in testini gördüm. Normal focusunkini izlemedim. Genel olarak kafayı sokuyor viraja, arkası güvenli bir şekilde kayarak önü izliyor. Araç bu kadar yana yatmasa çok daha iyi bir sonuç alınırdı. Lastiğin havaya kalkması çok sorun değil bana göre takla atmadıkça. Astranın da testini çok merak ediyorum, umarım yaparlar. 

Yeni civici de yalıtımı biraz daha iyi olsa ve rs'in son hızı 207'ye limitli olmasa veya kısaca manueli gelirse düşünürdüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hız sınırlayıcı biraz saçmalık haklısınız. ancak çözülemeyecek bir şey değil. tak sök obd2 kiti mevcut 95tl. hatta hondanın kendi ecu yazılımı (tak çıkar) var 450 euro fiyatı var yanlış hatırlamıyorsam. %50 beygir ve tork artışı...yalıtım ile ilgili birsey diyemem ben mennunum.manuel vites gazlamak için güzel olabilir ancak otomatikten sonra benim için çok zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CVT olmasa otomatik olması da çok önemli değil. Ben zaten manuel olanlarda hız sınırlayıcı olmadığı için söyledim. Yol sesi için servisler detaylı bir paket yapsalar aslında lpg kadar olmasa da iyi kar ederler. Yalnız %50 hp ve tork artışı orjinal yazılımla harika olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...