Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Dizel Rölantide Motor Sarsıntısı

onurro58
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Arkadaşlar merhaba yeni almış olduğum araçta gaza bastığım anda hiç bir titreme sarsıntı kalmıyor fakat vites aralıkları ve rolantide çalışırken sarsıntı çok oluyor araçta motor kulakçıkları olabilir mi diye düşünüyorum fikirlerinizi alabilirmiyim can sıkıyor o sarsıntı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, onurro58 :
  • Arkadaşlar merhaba yeni almış olduğum araçta gaza bastığım anda hiç bir titreme sarsıntı kalmıyor fakat vites aralıkları ve rolantide çalışırken sarsıntı çok oluyor araçta motor kulakçıkları olabilir mi diye düşünüyorum fikirlerinizi alabilirmiyim can sıkıyor o sarsıntı

Aracınız kaç km'de.

Bu sarsıntı peki ne şiddette.. Örneğin vites kolu bariz çok titriyor/sallanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TİTRİYOR

pardon büyük yazdım gene:) araç tam 159680 km de titriyor dediğim gibi sadece vites aralıkları ve rolantide araç giderken hiç bir sıkıntı yok çekişi falan çok iyi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende motor kulakğı ve takozu diye düşündüm bunların hepsini sil baştan değiştirmek istiyorum fakat antalyada yok bunları temin edebiliceğim bi yer önerebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu km de motor kulakları yırtılmış olabilir FAKAT önce bir bakın baktırın. Mazdanın hatta japon grubunun genel olarak motor kulakları sağlamdır. Önce kulaklar gerçekten yırtık mı bakmak lazım. O km de enjektörlerin de düzeni bozulmaya başlamıştır. Rölantide titremeyi ondan da yapabilir. Bu bir arıza değildir. Eğer enjektörlerdense gittiği yere kadar devam ederdim ben olsam. 

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaza basınca kesiyor.Bu enjektörde değilde motor kulaklarına ve takozuna baktırmak gerekli vakit bulup gidemiyorum.Sonuçlanınca burdan paylaşıcam fikirleriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim.Sorun çözüldü motor kulağıymış sarsıntıyı yapan Antalya akdeniz sanayi sitesinde Öztürkler Ford Özel servisinden mk3 kasa focus motor kulağı aldım 180 lira 40 lira da ustaya verdim. Araçta hiçbir titreme vs kalmadı dizel araç sanki çalışmıyor gibi geliyor şimdi.Bu arada şunuda söylemeden geçmeyim mazda mepaz servisi motor kulağını değiştirmeye işçilik dahil 650 lira istedi Ford parçaları bizim için daha uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...