Jump to content

2017 Model Mazda 6 İzlenimlerim

drsb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 dakika önce, drsb :

2017 modeller için bir makyaj sözkonusu.

İşin ilginç tarafı her iki devreye girdiğinde de hızım 30' un üzerindeydi. Birinde 45-50, diğerinde 70 üzeridir yani. 

1 dakika önce, Tarahumara :

Evet Mazda 6'ya 2 kere makyaj geldi. Sizin aracta SBS yok ve SCBS'de 30km'ye kadar devreye giriyor. Arac size bir guzellik yapmis anladigim kadariyla :)

Ben güzellik istemediğim yerde işime karıştı :) Aslında kullandığım bi özellik de değilde sbs olsaydı iyidi. Sizin araçlardaki gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, M.E.G :

İşin ilginç tarafı her iki devreye girdiğinde de hızım 30' un üzerindeydi. Birinde 45-50, diğerinde 70 üzeridir yani. 

Ben güzellik istemediğim yerde işime karıştı :) Aslında kullandığım bi özellik de değilde sbs olsaydı iyidi. Sizin araçlardaki gibi.

Ben de lazım olmadığında sadece uyarı gözükerek devreye girdi. Fren hiç yapmadı..yapmıyor da. kırmızı ışıkta önümde bekleyen arabaların son ana kadar fren yapmadan dibine kadar kaç defa girdim ve her defasında 40-50cm kadar kendim ani fren ile durdum bir defa bile fren yap uyarısını görmedim. Ama ışıkta kalktıktan sonra önümdeki ile 1-2metre mesafe olduğunda hızlansam anlamsız şekilde fren uyarısı verdi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, drsb :

Ben de lazım olmadığında sadece uyarı gözükerek devreye girdi. Fren hiç yapmadı..yapmıyor da. kırmızı ışıkta önümde bekleyen arabaların son ana kadar fren yapmadan dibine kadar kaç defa girdim ve her defasında 40-50cm kadar kendim ani fren ile durdum bir defa bile fren yap uyarısını görmedim. Ama ışıkta kalktıktan sonra önümdeki ile 1-2metre mesafe olduğunda hızlansam anlamsız şekilde fren uyarısı verdi

Nasıl fren yapmıyor? Sadece fren yapın uyarısı mı veriyor? Bende bildiğiniz freni dipledi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, drsb :

Sizin aracin direksiyonu hangisinden.

Bu mu?

kbonR9.jpg

Yoksa bu mu?

O0g75A.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, M.E.G :

Nasıl fren yapmıyor? Sadece fren yapın uyarısı mı veriyor? Bende bildiğiniz freni dipledi. 

Kısaca anlatayım.. önümde durmakta olan yani fren lambaları yanan araca son 3 4 mt kala ayağım hiç frende olmadan dibine kadar giriyorum ama ne uyarı veriyor ne fren yapıyor

1 dakika önce, Tarahumara :

Sizdeki lazer sensoru kullanmiyor. Her turlu 4-80 arasi otomatik fren yapmali.

Maalesef iki üç deneme yaptım.kutu ve plastik tarfik hunileriyle. fren yapmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, drsb :

Kısaca anlatayım.. önümde durmakta olan yani fren lambaları yanan araca son 3 4 mt kala ayağım hiç frende olmadan dibine kadar giriyorum ama ne uyarı veriyor ne fren yapıyor

Maalesef iki üç deneme yaptım.kutu ve plastik tarfik hunileriyle. fren yapmadı

Kullanim kilavuzundaki sartlara uyuyor mu yasadiginiz olaylar bir kontrol edin isterseniz.

br3JmY.png

dPpkmZ.png

ldlvVl.png

Ayrica sistemi test etmek istiyorsaniz, yerden yuksek olan bariyerlerde deneyebilirsiniz. Arac bariyerin hizasini gecse dahi vurma riski tasimazsiniz. Kendiniz frene basabilirsiniz. Ben kendi kaydettigim testi Mazda 3 kisminda paylasmistim. Burada da paylasayim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Tarahumara :

Kullanim kilavuzundaki sartlara uyuyor mu yasadiginiz olaylar bir kontrol edin isterseniz.

Arabayı aldığımda internetten manueli bulup telefona yükledim daha binmeden bunları okudum. Sonra bu sistem böyle bana göre çalışmadığını fark ettiğimde tekrar okudum. Burada belirtilenler dahilinde her denememde sistem uyarı bile vermedi. Kılavuzda yazılanlardan anladığım; bu uyarı sadece çarpışmadan milisaniyeler önce devreye giriyor ve çarpışmayı önleyici amaç yerine, oluşacak hasarı azaltmayı öncelikli düşünüyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

scbs geri giderken çalışıyor. bakımdan sonra test ettik. yalnız araçta 2015-16 modellerde yol bilgisayarında ortalama hız ekranı var iken 2017 donanımda sadece ortalama yakıt tüketimi var. yolculuk ile ilgili vermediği tek bilgi bu. bu durumu mazda ya mail ile ilettim.uzun yolculuk yaparken merak edip hep bakarım. mazdadan geri dönüş oldu ve bana yazdıkları

''Aracınızın hem MZD Connect ekranında hem de gösterge panelinde anlık, ortalama hız ve yakıt tüketim bilgileri görülebilmektedir. MZD Connect için uygulamalar bölümüne girmeniz , gösterge paneli için İnfo tuşuna basmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiler için kullanma kılavuzunuzdan yararlanabilirsiniz.Bilgilerinize sunarız.Ürün ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.''

halbuki bu dediklerine baktım. kullanım kılavuzunda da ort.hızdan bahsetmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Araçla ilgili şimdilik son detaylarımı paylaşayım. İki defa önüme yaya atladı birinde 15km kadar hızda anlık oldu ama araba kendisi uyarı yapıp durdu.diğerinde de 50 55 km hız ile yeşil ışıkta kavşakta geçerken yaya önüme çıktı mesafe vardı ama sistem hemen devreye girdi uyarı verdi. sistemden önce ben fren yaptım yaya da duraksadı Allah'a şükür sıkıntı olmadı. Ama sokakta,kavşak vb keskin dönüşlerde şehir içinde bu tarz fren uyarısı olması gereken durumlarda sistem çalışmadı, servisin dediği de kamera bu anlarda göremiyor şeklinde.

Önceki deneyimlerimden farklı olarak sistem genelde gaz verme esnasında veya gazdan uzun süreli ayağımı çekmediğim zamanlarda öndeki araca ne kadar hızlı yaklaştığımı algılayıp ona göre uyarı veriyor. Kırmızı ışıkta duran arabalarda uyarı çok nadiren oldu. Ama yeni hızlanırken veya sollama öncesi takip mesafemi hızlıca azaltıp yaklaştığımda hep uyarı verdi. Bir de hatalı sollama ile karşıma araba çıkar çıkmaz uyarı verdi. başka bir deneyimim; 30 40mt kadar uzakta ama yol kenarında park halinde önü ters yönde yani bana dönük şekilde ve flaşörleri yanan bir arabayı sola dönülen bir virajda görür görmez hemen fren uyarısı yaptı ama kısa süreli oldu. Böylece bende oluşan fikir sistemi genelde dikkat edilmeyen durumlara göre ayarlamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...