Jump to content

2017 Model Mazda 6 İzlenimlerim

drsb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

teşekkürler hoşbulduk. 2015 donanımla ilgili çok bilgim yok ama bazı donanımsal farklar olduğunu okudum.makyajlı 2017de  lamine camlar,nappa döşeme,yalıtımın iyileştirilmesi, g vector control, yan aynalarda sinyal lambaları, sisler led, ön ızgarada değişiklik,yeni direksiyon, geliştirilmiş scbs...aklıma gelenler bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, drsb :

teşekkürler hoşbuldum.mrcc maalesef yok. bu donanımda olmaması bence büyük eksiklik

teşekkürler hoşbuldum.fiyatlar uçmadan önce son saniyede aldım diyebilirim. şimdi alacak olsam almazdım

teşekkürler

Aklınıza takılan soruları elimden geldiğince cevaplarım. G vectoring ıvır zıvır çok umrumda değilde mrcc koymaması ayıp. Scbs, sbs kadar etkin çalışamıyor. Mrcc olduğunda sbs de geliyor otomatik olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, M.E.G :

Aklınıza takılan soruları elimden geldiğince cevaplarım. G vectoring ıvır zıvır çok umrumda değilde mrcc koymaması ayıp. Scbs, sbs kadar etkin çalışamıyor. Mrcc olduğunda sbs de geliyor otomatik olarak. 

konu olarak burası uygun mudur bilemedim. anlatacaklarım uzun olabilir daha uygun bir yer varsa oraya yazayım. ama dediğiniz gibi scbs çok etkin değil. youtube da izlediğimiz videoda mazda 6 çok güzel duruyordu..eşime araba kendisi duruyor diye göstereyim dedim. araba daha 200km olmadan kaza yapacaktım :-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, drsb :

konu olarak burası uygun mudur bilemedim. anlatacaklarım uzun olabilir daha uygun bir yer varsa oraya yazayım. ama dediğiniz gibi scbs çok etkin değil. youtube da izlediğimiz videoda mazda 6 çok güzel duruyordu..eşime araba kendisi duruyor diye göstereyim dedim. araba daha 200km olmadan kaza yapacaktım :-

Mazda6 konumuz vardı ama bulamadım. @Mehmet Özdemir Bizi diskoya götür, pardon bizi konuya götür :D 

2 defa devreye girdi bende. Geri geri çıkarken otomatik fren yapıyor onu eşinize gösterebilirsiniz, mükemmel çalışıyor :) Millete göstercem diye bir gün dalcam bi yere de dur bakalım :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, M.E.G :

Mazda6 konumuz vardı ama bulamadım. @Mehmet Özdemir Bizi diskoya götür, pardon bizi konuya götür :D 

2 defa devreye girdi bende. Geri geri çıkarken otomatik fren yapıyor onu eşinize gösterebilirsiniz, mükemmel çalışıyor :) Millete göstercem diye bir gün dalcam bi yere de dur bakalım :D 

geri giderken olanı da denedim o da olmadı. trafik hunisinde denedim.kamera algılıyor, yaklaştığımı sesli ve görsel belirtiyor ama durmadı. Allah'tan trafik hunisine çarptım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, drsb :

geri giderken olanı da denedim o da olmadı. trafik hunisinde denedim.kamera algılıyor, yaklaştığımı sesli ve görsel belirtiyor ama durmadı. Allah'tan trafik hunisine çarptım 

Hunide de denedim ama genelde tanıdık atkadaşların arabalarına karşı denedim hepsinde çalıştı :) huni iki sensörün ortasına denk geldiyse çalışmayabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim bayide scbs için çektiğimiz videolar var. mazda'dan geri dönüş yapıldı ama test materyali için yetersiz olduğu söylendi.

videolarda freni kutuya çarptıktan sonra ben yaptım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdanın söylediği iki kırmızı reflektör olması..stop lambalarına göre araç olduğunu anlayınca sistem çalışıyormuş. Yayayı da ona göre algılıyormuş. Sistem bende 5-6 defa devreye girdi. Hiçbirinde de kaza yapma riskim yoktu. Sadece fren uyarısı yaptı. kendisi frenleme konusunda devreye girmedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Arabalar :

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Dış ortam seslerinin yalıtımından memnun musunuz ?

Teşekkür ederim. Lastik davlumbazlarının yalıtımı hariç çok memnunum.rüzgar sesi az. Dişli asfaltta ses doğal olarak belirgin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, drsb :

Mazdanın söylediği iki kırmızı reflektör olması..stop lambalarına göre araç olduğunu anlayınca sistem çalışıyormuş. Yayayı da ona göre algılıyormuş. Sistem bende 5-6 defa devreye girdi. Hiçbirinde de kaza yapma riskim yoktu. Sadece fren uyarısı yaptı. kendisi frenleme konusunda devreye girmedi

İlla Stop lambası değildir, önümden dikey geçen arabada çalıştı bir defa frene basmadım kurtarırdım çünki kendi fren yaptı, diğeri de makas atarken çalıştı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizinki 2015 değil mi?bayinin bana söylediği; makyajdan önceki scbs için önceden lazerli kamera sistemi için 2.kamera kullanılıyorken artık tek kameralı lazersiz algılamaya geçtiği.araç ve yayaları da algılayan bu tek kamera, özel bir yazılımla bu şekilde çalışıyormuş. 2017 mazda 3 lerin de scbs sistemi aynı bu haldeymiş. Yeni adı advanced scbs olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajdan önceki SCBS kamerayı hiçbir şekilde kullanmıyor. Sadece lazer sinyalini gönderiyor ve geri dönüşüne göre hesap yapıyor. Sizin kutulara çarpmanızdaki sebep bu. Video testlerin bir çoğunda parlak materyaller ya da fosforlu yelekler kullanmalarının sebebi de bu. Makyaj öncesi sistemdeki lazer sensörü, eğer önündeki yayanın kıyafetlerinden lazer sinyali geri dönüşü alabilirse, yaya için de fren yapar. Makyajdan sonraki SCBS sadece kamerayı kullanıyor. O yüzden yayaları tanımlayabiliyor. Makyaj öncesi 4-30 km iken şimdi 4-80 km'ye çıktı. SBS tamamen aracın önündeki MRCC sensörünü kullanıyor. Makyaj öncesinde de sonrasında da bir değişiklik yok. Forumda @Limpony arkadaşımızın çektiği bir fotoda lazer sinyalleri gözüküyordu.

V0dXyR.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Tarahumara :

Makyajdan önceki SCBS kamerayı hiçbir şekilde kullanmıyor. Sadece lazer sinyalini gönderiyor ve geri dönüşüne göre hesap yapıyor. Sizin kutulara çarpmanızdaki sebep bu. Video testlerin bir çoğunda parlak materyaller ya da fosforlu yelekler kullanmalarının sebebi de bu. Makyaj öncesi sistemdeki lazer sensörü, eğer önündeki yayanın kıyafetlerinden lazer sinyali geri dönüşü alabilirse, yaya için de fren yapar. Makyajdan sonraki SCBS sadece kamerayı kullanıyor. O yüzden yayaları tanımlayabiliyor. Makyaj öncesi 4-30 km iken şimdi 4-80 km'ye çıktı. SBS tamamen aracın önündeki MRCC sensörünü kullanıyor. Makyaj öncesinde de sonrasında da bir değişiklik yok. Forumda @Limpony arkadaşımızın çektiği bir fotoda lazer sinyalleri gözüküyordu.

V0dXyR.jpg

Bu makyaj işi mazda6'da da mı aynı? Benimki zaten makyajlı kasa bunun üzerine yine mi makyaj geçirdi? Bu nasıl iş arkadaş :))

Ayrıca benimki 45-50 civarı devreye girmişti.

IMG_4284.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, M.E.G :

Bu makyaj işi mazda6'da da mı aynı? Benimki zaten makyajlı kasa bunun üzerine yine mi makyaj geçirdi? Bu nasıl iş arkadaş :))

IMG_4284.JPG

2017 modeller için bir makyaj sözkonusu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, M.E.G :

Evet Mazda 6'ya 2 kere makyaj geldi. Sizin aracta SBS yok ve SCBS'de 30km'ye kadar devreye giriyor. Arac size bir guzellik yapmis anladigim kadariyla :)

Yine de bir kontrol edecegim teknik dokumanlari.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...