Jump to content

Mazda 2 ile Kaza Yaptım

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar dün gece aniden önüme çıkan araca vurmamak icin kaldırıma çıkıp tabelaya çarptım. lastik yarıldı ve ön tampon ve sol far kırıldı. kaputta braketlerde vs bisey yok. ankara'da konsolosluklar civarinda olduğu için polisler hemen geldi. olayı da görmüşler neden adama vurmadın haklı olan sendin falan dediler de işte insan bikerek kaza yapamıyor. eleman da zaten kaçtı gitti plaka falan alamadım.

neyse efenim ankara'da bu işi ucuza halledecegim yer bilen var mı. bi sol far ve tampon lazım. bi de yan çamurluk düzelecek. içeride neredeyse hasar yok ince bir tabelaya sıyırdığı için olsa gerek.

teşekkürler

20170517_150317.jpg

20170517_150501.jpg

20170517_150527.jpg

IMG-20170517-WA0002.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir ford fiesta parçası çok kolay bulunabiliyor çıkmacılarda -tecrübe ettim- fakat mazda2'de durum çok daha zor olmalı. istanbul'la bağlantılı bir tamirci bulmak gerekebilir. geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler arkadaşlar. çıkmacılardan far ve tampon bulduk totalde 500 tl. (ankara'da bulunmayacak parça yok) boyası ve işciliği ile iki güne alırım sanırım. yalnız oraları bilen ustayla gitmelisiniz yoksa ikisine 800 isteyenler de var. 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, katil balina :

teşekkürler arkadaşlar. çıkmacılardan far ve tampon bulduk totalde 500 tl. (ankara'da bulunmayacak parça yok) boyası ve işciliği ile iki güne alırım sanırım. yalnız oraları bilen ustayla gitmelisiniz yoksa ikisine 800 isteyenler de var. 

teşekkürler

Çok geçmiş olsun. Ucuz yırtmışınız gerçekten. Bu Ankara'nın yedek parça olayı nedir hakkaten ya bulunamayan parça yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bursa'da da ara yollardan fazla burun veren çok oluyor özellikle Reno'lar. Sağ şeritte yavaş gitmek gerekli.  fazla burun verenleri görünce bazen dörtlü çakarları yakıp duruyorum, sola dönüp önünden geçmekten daha stressiz oluyor. 

Yedek parça'da Ankara çok iyi. Maf sensörü temizliği için CRC marka sprey  Şaşmaz'da bir yerden almıştım. Motordaki hortumların L bağlantı plastikleri kırıktı onları da orjinal Mazda parçası olarak sadece Eskişehir yolundaki bir yere bulmuştum,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese çok teşekkürler. ankara'daki çıkmacılar çok acaipmiş gerçekten. istediğiniz marka ve model otomobili abartısız bir günde toplayabilirsiniz.

bir iki güne yapılmış halinin fotosunu da atarım. 

tekrar teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, katil balina :

herkese çok teşekkürler. ankara'daki çıkmacılar çok acaipmiş gerçekten. istediğiniz marka ve model otomobili abartısız bir günde toplayabilirsiniz.

bir iki güne yapılmış halinin fotosunu da atarım. 

tekrar teşekkürler

Ankara yıldız sanayi de yok yok. 2006 da mazda3 ü ilk aldığımda Türkiye' de çok yaygın olmamasına rağmen her parçası vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese çok teşekkürler.

yiğidoğlanı biraz evvel teslim aldım, kaza yaramış kendisine:) zira bu vesile ile farları falan parlatılmış hafiften pasta cila yapılmış.

toplam maliyet:

boya+işçilik+malzeme 850 tl. 

20170519_194748.jpg

20170519_195450.jpg

20170519_195442.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Çağlar Bayur :

geçmiş olsun, rot ayarına da baktırın

teşekkürler. rot ayarı, jant düzeltmesi yeni lastik vs hepsi yapıldı. orjinal çamurluğu da boyatmadan halletmişler. iyi işcilik sonucu iyi iş cıkmış.  bu ne ya dedirten bir kısmı yok..

tabi ustanın tanıdık olmasının da faydası büyük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

usta kim? adres falan alalım da ankara'da usta soran çok oluyor.

hocam usta aslında mekanik ustası, boya kaporta ile işi yok.tanıdık olduğu için ona teslim ettim. o da çevresindeki ustalarla parçacılarla halletmiş. yine de isteyen olursa şaşmaz'da rb garaj. rüstem abi, tel 05549691545

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...