Jump to content

Bu Özellikler Yeni Mazda 3'te Olması Gerekmez miydi?

MsquL
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce bir arkadaşımla mazda sahibi olduk, akabinde de foruma üye 2 hafta kadar önce arkadaşımın aracını teslim aldık, şuan kendi aracımı teslim almak üzere seyahat ediyorum, yalnız çözemediğim bazı durumlar mevcut. 

1. Araç seyahat halindeyken kapıların otomatik kilitlenmesi gerekmiyor mu ?

Arkadaşımın kilit sistemi devreye girmiyor.

2. Araçta ilk yardım çantası ve yangın tüpü yok, bu ne derece doğru yada mazda bunu sunmuyormu müşterilerine ?

3. Stepne yerine tamir kiti koymuşlar o da tartışmaya açık bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Standart da kapı kilitleme yok ama aktif hale getirilebiliyor. Form da konuları mevcut.

ilk yardım çantası bagaj halısının altında yok mu? Tüp koymuyorlar ama ilk yardım çantası olması lazım. Mazda6 da var en azından.

Stepne işi tartışmaya açık. Dağ başında lastik yarılsa ne halt yicez. Tamir kiti bi işe yaramaz. Stepne olsa 2 lastik birden yarılsa ne yaparız diye düşününce gerek yok diyorum. Kötü düşünmemek lazım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır bağaj halısının altında sadece tamir kiti mevcut. Bu konuyu müşteri temsilcim ile görüştüm mazda göndermiyor diye manidar bir yanıt aldım. Gerçi sağlık alanında çalışıyorum boş bi çantaya onların koyacağı malzemenin 3 katını koyabilirim ama tüvtürk onaylı çanta olması lazım :) Ve dediğiniz doğru dağ başında 2 lastik yarılsa ne halt yicez :) ama en azından stepnenin olması bana göre tamir kitinden daha makbul olurmuş tu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana da gören servis kendi firma logolu sağlık çantası hediye etmişti. Ama yangın tüpü almak lazım. Tamir kitinin yetmediği yerde kasko çekicisi işimizi görecek maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı teslim aldım artık geri kalan herşey teferruat gibi gözümde, stepne fln hepsi onların olsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen gün yaptığım kazada lastiğim kaldırıma gelince yarılmıştı. stepneyi taktım döndüm, hatta oto sanayiye öyle gittim o haliyle. kitle ne yapardım bilemiyorum. ya da daha dogrusu kiti olanlar ne yapıyor? çekici mi cağırıyorlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Arabalar :

Hayırlı olsun.

Teşekkürler üstad sağol

15 saat önce, katil balina :

geçen gün yaptığım kazada lastiğim kaldırıma gelince yarılmıştı. stepneyi taktım döndüm, hatta oto sanayiye öyle gittim o haliyle. kitle ne yapardım bilemiyorum. ya da daha dogrusu kiti olanlar ne yapıyor? çekici mi cağırıyorlar?

Geçmiş olsun üstad.. allah göstermesin ama öyle bir durumda galiba çekici çağırcaz. Yada bi stepne ayarlayıp bagaja koycaz bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.05.2017 at 09:36, M.E.G :

Standart da kapı kilitleme yok ama aktif hale getirilebiliyor. Form da konuları mevcut.

ilk yardım çantası bagaj halısının altında yok mu? Tüp koymuyorlar ama ilk yardım çantası olması lazım. Mazda6 da var en azından.

Stepne işi tartışmaya açık. Dağ başında lastik yarılsa ne halt yicez. Tamir kiti bi işe yaramaz. Stepne olsa 2 lastik birden yarılsa ne yaparız diye düşününce gerek yok diyorum. Kötü düşünmemek lazım :) 

Haraket ettikten sonra otomatik kapı kilitleme başlığı nedir acaba ben bulamadım forumda?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslinda stepnesiz bir araçta bulunan lastik tamir kiti bana sorarsaniz eksik geliyor.  Lastik patladiginda hava da basmak gerekiyor, havasiz bir lastikle yol gidemezsiniz.  Ya bir manuel pompa, ya da 12VDC kompresör de olmasi gerekir.  Bildigim kadariyla tamir kitine bu dahil degil.  Halen tamir kiti olanlar bunu dogrularsa iyi olur.

Okudugum kadariyla lastik tamir kitindeki aerosol macun, TPMS (Tire Pressure Monitoring Sensor) yani lastik basinci izleme sensörlerine zarar verebiliyormus.  Öyle ya, lastigin içini tamamen macunla kapliyorsunuz ve burada bir sensör de var.  Sensör bozulursa bunu kim ödeyecek?

Stepnesiz araçlar haliyle yol yardimina daha bir muhtaç olabilir.  Büyük sehirlerde yol yardimi bir seçenek olabilir.  Peki ya küçük sehirlerde veya sehirden tamamen uzak bölgelerde ne yapacagiz?  Arabayi birakip ta gidemeyiz.  :-

Araçta her zaman olagan acil durum çantasi (üçgen reflektör, takoz, el feneri, vs) bulunmalidir.  Stepnesiz bir araçta bu esyalar daha da kritik hale geliyor.  Acil yol yardiminin telefonunu kendi telefonumuza mutlaka kaydetmeliyiz.  Bazen panik halinde bu gibi numaralar gözden kaybolabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Devrim Babacan :

Buyrunuz: 

bu işlemi yaptık diyelim garanti kapsamında herhangi bir sorun oluşturur mu bize o konuda da bir bilgisi olan var mı acep ¿

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şantiye ve sanayi sitelerinde yollarda yerlerde inşaat vidası, çelik şarapnel gibi parçalar oluyor, o tip yerlerde 2 istepneyle dolaşsan bile sıkıntı.

İlk yardım çantasına gelince son muayenede bakarlar diye TÜV Türk onaylı ilk yardım çantası aldım,fakat bakmadılar bile.

seyahat halinde kapılan otomatik kitlenmesi çok gerekli bir özellik mi araç 100'le giderken dışardan kapıyı açan mı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Revivo73 :

Şantiye ve sanayi sitelerinde yollarda yerlerde inşaat vidası, çelik şarapnel gibi parçalar oluyor, o tip yerlerde 2 istepneyle dolaşsan bile sıkıntı.

İlk yardım çantasına gelince son muayenede bakarlar diye TÜV Türk onaylı ilk yardım çantası aldım,fakat bakmadılar bile.

seyahat halinde kapılan otomatik kitlenmesi çok gerekli bir özellik mi araç 100'le giderken dışardan kapıyı açan mı olacak.

100 ile giderken dışardan kimse açmicak ama içerde bir afacanın kapı ile uğraştığını göz önüne alırsak gerekli :clap:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, MsquL :

100 ile giderken dışardan kimse açmicak ama içerde bir afacanın kapı ile uğraştığını göz önüne alırsak gerekli :clap:

size katılıyorum, bizim afacan çok meraklı bu işlere. bende alışkanlık oldu artık, araçta kimse yokken bile kapıyı kilitliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsen tehlikeli buluyorum . Kaza anında (Allah korusun) kapılar açılmazsa afacan da kilidi açamazsa içerde kalır öyle . En sağlıklısı çocuk kilidi .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...