Jump to content

LPG den Dolayı Eriyen Sübapları Değiştirmek için Usta Tavsiyesi

PeLiKaN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

01/06/2017 at 16:16, PeLiKaN :

tampon un sol arkasında 5 cm , ön tamponda ise 3-4 cm kadar boya sıyrığı var,, madem hakkım var boyatayım  diye düşünerek gittim..Ön tamponu boyarken sis farlarını bozmuşlar bi de utanmadan abi belki önceden de çalışmıyodur demezlermi..Hadi onu geçtim tamponu boyarken koltuk vanasını nasıl kırdın içinde mi uyudun be adam..koltuk en arkada sabit kalmış dikleşmiyor..Haliyle siboplara baktıramadım bile

Öncelikle geçmiş olsun..Konudan biraz sapmış gibi olacağım ama bende tamponun anasını baya bir ağlattım.. Bu aralar bir acemilik var üstümde habire AVM lerde sürtüyorum aracın önünü:) Kaskom önümüzdeki ay doluyor.. yeniden Kasko yaptırma konusunda da kararsızım.. bu boya ve alt kısmın tamirini yaptırmak ilerde ne getirir ne götürür..?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Montimpex :

İkiler mazda Kartal sanayideki mazdacı ise dikkat etmenizi öneririm..Yetkili servise yakın fiyatları vardır.. İlla gidecekseniz en az 1-2 yerden daha fiyat almanızı tavsiye ederim..

İkizler Mazda Bostancı Sanayide, eski yetkili servis 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tampon un sol arkasında 5 cm , ön tamponda ise 3-4 cm kadar boya sıyrığı var,, madem hakkım var boyatayım  diye düşünerek gittim..Ön tamponu boyarken sis farlarını bozmuşlar bi de utanmadan abi belki önceden de çalışmıyodur demezlermi..Hadi onu geçtim tamponu boyarken koltuk vanasını nasıl kırdın içinde mi uyudun be adam..koltuk en arkada sabit kalmış dikleşmiyor..Haliyle siboplara baktıramadım bile

Geçmiş olsun :( eskiden en iyi ustalar İstanbul'da olurdu, Anadolu'dan kalkıp gelirdi millet. Fazla gelmişiz anlaşılan :(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
05.06.2017 at 15:04, Montimpex :

Öncelikle geçmiş olsun..Konudan biraz sapmış gibi olacağım ama bende tamponun anasını baya bir ağlattım.. Bu aralar bir acemilik var üstümde habire AVM lerde sürtüyorum aracın önünü:) Kaskom önümüzdeki ay doluyor.. yeniden Kasko yaptırma konusunda da kararsızım.. bu boya ve alt kısmın tamirini yaptırmak ilerde ne getirir ne götürür..?

@Montimpex , Dostum o tampon er yada geç tekrar çizilecek , bana sorarsan yaptır temiz temiz bin derim naçizane..Sıkıntı edecek kişi tampon boyalı diye almaktan vazgeçecekse zaten gidip sıfır araç alsın bi zahmet , boyası olmayan araba olurmu :) valla benim kapıma gömdü dörtyol ağzında bi abla , ustalar alacak kişi kapı boyalı diye dert eder yaptırma böyle bin dediler , ben onu bile yaptırdım mis gibi biniyorum..Mini onarımdan o çizikleri ücretsiz ve kaskon delinmeden Hasar Kayıt listesine yansımadan halledebilirsin..Ama mini onarım hizmeti veren yer dua et ki autoking olmasın.

31.05.2017 at 09:01, İsot :

Sorunlu araç ne oldu abi emoji849.pngemoji849.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genel cevap niteliğinde yazayım.. Aracı 24 saat bekletip tamamen soğuttuktan sonra basınç testine soktuk (kompresyon) test sonuçlarının çok iyi olduğunu söyledi usta , lpg ayarına dair bir sorun olduğunu da zannetmiyorum dedi aracı 15-20 km kullandıktan sonra..Motor testinde  yüzdesi ortalama %95 çıktı..Sübaplarda kaçak yok , buji kablolarına baktı ve onlar da gayet iyi durumda dedi velhasıl-ı kelam, aracı aldık hiç bir şey yaptırmadan geldik..Benzin de kullandım 1 hafta ve bana göre çekiş sorunu halen var ama usta yok diyor ( bu arada usta dediğim gibi can ciğer bi abimiz ve 35 yıllık ford - binek servisi ) ..Sözüne güvenerek bu şekilde kullanmaya devam ediyorum aracı..Zorladığımda özellikle yokuşta , yanık yağ-balata kokusu gelmeye devam ediyor ki usta bunun da normal olduğunu söyledi..Farklı bi servisten akıl almak lazım belki ama ismail abinin ustalığına güvenimiz tam olduğu için kullanmaya devam etmeyi tercih ettim şimdilik..İlerleyen zaman ne gösterecek bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genel cevap niteliğinde yazayım.. Aracı 24 saat bekletip tamamen soğuttuktan sonra basınç testine soktuk (kompresyon) test sonuçlarının çok iyi olduğunu söyledi usta , lpg ayarına dair bir sorun olduğunu da zannetmiyorum dedi aracı 15-20 km kullandıktan sonra..Motor testinde  yüzdesi ortalama %95 çıktı..Sübaplarda kaçak yok , buji kablolarına baktı ve onlar da gayet iyi durumda dedi velhasıl-ı kelam, aracı aldık hiç bir şey yaptırmadan geldik..Benzin de kullandım 1 hafta ve bana göre çekiş sorunu halen var ama usta yok diyor ( bu arada usta dediğim gibi can ciğer bi abimiz ve 35 yıllık ford - binek servisi ) ..Sözüne güvenerek bu şekilde kullanmaya devam ediyorum aracı..Zorladığımda özellikle yokuşta , yanık yağ-balata kokusu gelmeye devam ediyor ki usta bunun da normal olduğunu söyledi..Farklı bi servisten akıl almak lazım belki ama ismail abinin ustalığına güvenimiz tam olduğu için kullanmaya devam etmeyi tercih ettim şimdilik..İlerleyen zaman ne gösterecek bakalım.

Ya siz yanılıyorsunuz ya ustanız bir şey diyemiyorum :) ayrıcana 1. Vites çok dik yokuş olmadıktan sonra koku gelmez.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.06.2017 at 19:29, Fotifoti :

Ya siz yanılıyorsunuz ya ustanız bir şey diyemiyorum :) ayrıcana 1. Vites çok dik yokuş olmadıktan sonra koku gelmez.

Koku 1.vites te gelmiyo Seçkin... 2 ve 3 te kullanırken daha belirgin geliyo ve hatta otomatik kullanırken 3. viteste araç bağırmaya başladığında manuele alıp 2.vitese çekince küçük bir ivmelenme oluyo ama bu defa da yanık kokusu daha belirgin bi hale geliyor. Benzin yada lpg hiç farketmiyor..

01.07.2017 at 01:55, Zealot :

istersen önümüzdeki hafta içi istediğin akşam getir bakalım

Nereye getireyim Ufuk ??  Bakıp incelemekle pek anlaşılmıyo aslında sıkıntı biraz da o.. Şanzuman yağ kaçırıyor olabilir mi dicem ama şayet öyle olsa 35 yıllık motor ustası bunu gözünden kaçırmazdı herhalde.

30.06.2017 at 14:22, Mutlu Tekir :

Akü resetlemeyi denediniz mi?

denemedik valla Mutlu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ya böyle kullanın yada servise bırakın yürüyecek hale getirsinler :) sizin iş biraz karışık geldi [emoji12] kafamız karıştı [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.07.2017 at 14:20, Fotifoti :

Hocam ya böyle kullanın yada servise bırakın yürüyecek hale getirsinler :) sizin iş biraz karışık geldi emoji12.png kafamız karıştı emoji1.png

benim iş hakikaten çok karışık Seçkin , yanana kadar böyle bağırta bağırta kağnı gibi kullanıcam ..Dünyanın en az arıza yapan markası olan şu arabayı 59 bin km de aldım , aldığım günden beri sanayiden çıkamıyorum , durduk yere kitlenen direksiyonunu mu söyliim , 1 hafta sonra bozulup değiştirilen direksiyon pompasını mı diyeyim , kontaktan anahtarı çıkarmama rağmen kapanmayan elektriğinden mi bahsedeyim , en küçük yokuşta 50 km ye kadar düşmesinden mi bahsedeyim ,  lastik basınç sensörünün canı istediğinde çalışıp istediğinde uyarı vermemesinden mi bahsedeyim..Çok yordu beni vallahi..Sanırım satıp tekrar mitsubishi ye dönmek zamanı gelmiş.

05.07.2017 at 14:16, Zealot :

Vazgeçtim getirme 

yalvarırım getireyim Ufuk :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bırak şimdi seçkin..     [mention=1501]zoptrik[/mention] in adı fatih.    
SEÇKİNNNN

Sen bir de bana tişört yaptır "chosen One" tam olsun [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Herkese iyi aksamlar kolay gelsin NOT:resim alıntıdır.Lpg den dolayı geçen ay Antalyadaydim izinde rastgele ustamın yanına uğradım uaraci kontrol ettirmek amaclı aracın direksiyonu rölantide titriyordu araç 97 bin deydi ustam dedi bunun subab ayarları yapılması lazım dedi genel bakımıyla birlikte yaptı yalnız yaparken bu resimdeki yere kadar söktü hesapladı tek tek kâğıda yazdı  o düz boruları da soktu üzerinden taşladı üzerlerini tekrar taktı böyle bi 4  defa falan soktu ölçtü taktı ondan sonra yağı değiştirdi ondan sonra genel bakımlarını yaptı yanı subab erime değil de çökme yaptıgindan dolayi ayar yaptı ve bi daha subabla ilgin olmaz dedi bi kere oturunca bi daha yapmaz dedi bunun kaynağı da lpg den dedi boyle bi durum olabilir mi ??

images.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...