Jump to content

LPG den Dolayı Eriyen Sübapları Değiştirmek için Usta Tavsiyesi

PeLiKaN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dostlarım arkadaşlarım abilerim selamlar. İstanbul anadolu yakasında oturuyorum. 2.nesil Mazda3 ümün (2011 - impressive )  LPG sebebi ile sübaplarının eridiğini düşünüyorum.Özellikle yokuşlarda korkunç bir çekiş kaybı var , eskiden roket gibi fırlayan araç hızlanırken can çekişiyor..Geçen 500 km civarı yol yaptım ve ilk kez yordu beni valla..Acıbadem Mazda Merser Ersun bey ile görüştüm ki sağolsun her aradığımda kardeşi gibi dinleyip ilgileniyo yardımcı oluyo , ben sıkıntıyı anlatınca direkt Sübap sorunu dedi ortalama 3000 - 3500 TL gibi de bir maliyet çıkardı..E yüksek bi rakkam benim için malesef..

Sormak istediklerim :

- Özellikle istanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bu konuda uzmanlaşmış usta/servis var mıdır ? Varsa tavsiyelerinizi beklerim..

- Çelik sübaplarla değiştirilmesini öneren var , bu konuda düşüncelerinizi neler ?

- Hiç riske girmeden Mazda Merser de mi gidersem sıkıntıyı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun benim motorda ufaktan bir titreme başladı 75 bin km oldu gaz taktıralı herhangi başka bir promlem yok ama çekişte sabahları zor çalışmada yada stop etme gibi bir şey olmadı henüz yolun başndayım galiba belirtiler çoğaldıkça supap değişimi yaptırmayı düşünüyorum şuan beklemedeyim hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, her atmosferik motor LPGyi tadacağı gibi subap değişimini de görecek ama 50k olur 100k olur.

Benim de LPGde 43k oldu bakalım gittiği yere kadar.

Yalnız ben müsait bi zamanda şimdiden üst kapak contasını ve egzos sübaplarını temin edeceğim, nereden mi şuradan subaplar ($50)  üst kapak contası.($40)

İşçiligi de Zealot a rica ederim, çiçek gibi olur. << İçinde gerçek payı olan şaka :) 

mazda 3 subap.jpg

mazda 3 üst kapak.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, PeLiKaN :

Dostlarım arkadaşlarım abilerim selamlar. İstanbul anadolu yakasında oturuyorum. 2.nesil Mazda3 ümün (2011 - impressive )  LPG sebebi ile sübaplarının eridiğini düşünüyorum.Özellikle yokuşlarda korkunç bir çekiş kaybı var , eskiden roket gibi fırlayan araç hızlanırken can çekişiyor..Geçen 500 km civarı yol yaptım ve ilk kez yordu beni valla..Acıbadem Mazda Merser Ersun bey ile görüştüm ki sağolsun her aradığımda kardeşi gibi dinleyip ilgileniyo yardımcı oluyo , ben sıkıntıyı anlatınca direkt Sübap sorunu dedi ortalama 3000 - 3500 TL gibi de bir maliyet çıkardı..E yüksek bi rakkam benim için malesef..

Sormak istediklerim :

- Özellikle istanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bu konuda uzmanlaşmış usta/servis var mıdır ? Varsa tavsiyelerinizi beklerim..

- Çelik sübaplarla değiştirilmesini öneren var , bu konuda düşüncelerinizi neler ?

- Hiç riske girmeden Mazda Merser de mi gidersem sıkıntıyı ?

arma garage ekrem ustaya götürün.. selamımı söyleyin.   servisin yarı parasına çıkar...

orijinal yarım seri takım conta alacaksınız.

yeksan yada supsan çelik subap alacaksınz..

rektifiyeci ye kapak gidip sübaplar takılacak..

yağ ve antrifizi  zaten bakım yapılmış gibi düşünüp değiştireceksiniz..  

10 dakika önce, quiteguide :

Geçmiş olsun, her atmosferik motor LPGyi tadacağı gibi subap değişimini de görecek ama 50k olur 100k olur.

Benim de LPGde 43k oldu bakalım gittiği yere kadar.

Yalnız ben müsait bi zamanda şimdiden üst kapak contasını ve egzos sübaplarını temin edeceğim, nereden mi şuradan subaplar ($50)  üst kapak contası.($40)

İşçiligi de Zealot a rica ederim, çiçek gibi olur. << İçinde gerçek payı olan şaka :) 

mazda 3 subap.jpg

mazda 3 üst kapak.jpg

sakın alma bunları.. çöp hepsi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Zealot :

arma garage ekrem ustaya götürün.. selamımı söyleyin.   servisin yarı parasına çıkar...

orijinal yarım seri takım conta alacaksınız.

yeksan yada supsan çelik subap alacaksınz..

rektifiyeci ye kapak gidip sübaplar takılacak..

yağ ve antrifizi  zaten bakım yapılmış gibi düşünüp değiştireceksiniz..  

sakın alma bunları.. çöp hepsi

wish list'ten hemen çıkarttım :D 

Kp gasket bulunabilirse iyi olur, üst kapak için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, PeLiKaN :

@quiteguide , böyle rakkamları görüp servisin 3500 tl istediğini hatırlayınca sinirlerim zıplıyo.

Üstad,

Zealot'un dediği gibi top kalite olmayabilir özellikle gasket kiti, ama emin ol servisin sattığı malın, onlara geliş ücreti bu ürün ile 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Servisler işçilikten çok yedek parçadan kazanmak istiyor.

O yüzden kendi göbeğimi kendim keserim.

Daha kaliteli bir gasket kit var mı araştırıyorum. Haber veririm.

Subap olayına gelince, yine zealot'un ismini verdiği yerleri (çelik(?) subap üreticileri) daha önce aradım ama elemanlar illaki 'servise öpüleceksin önce, sana fiyat veremiyoruz' diyorlar.

Kusura bakmayın, biz de alamıyoruz o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aliexpressten daha evvel aldığım malzemelere bakıyorum yetkili servislerde olanlardan kalite olarak çok aşağıda değil ama motor aparatı olunca bi düşünüyo insan..Ekrem bey ile görüştüm şehir dışındaymış yarın akşam gelirsen bakarım dedi şans evime çok yakın Arma Garage.. Bu arada Ufuk Korkmaz yönlendirdi ona göre fiyat verin dicem bakalım artık ne olacak sonuç :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 sene önce iyiydi de şimdi mi kötü oldu Adem usta? Yetenek zamanla azalıyor mu, donanım mı bu? Konuşulur, işleri görülür, karar verilir. Herkes istediği ustayı seçmekte özgür. 

Herkesin kendi bileceği iş. Mazda gibi ustası çok olmayan bir markanın bile aslında usta çeşitliliğinin fazla olması güzel bir şey.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Öncelikle geçmiş olsun. İlla anadolu yakası dersen İkiler Mazda - Taber Usta ile de bir görüşebilir en azından fiyat alırsın.

abi görüştüm, getir bi görelim belki başka sıkıntı vardır dedi , şimdi evin yakınlarında olan arma garage ile görüşüp bi fiyat alayım eğer bi memnuniyetsizlik olursa ikiler Taber usta ile görüşeyim diye düşünüyorum naçizane

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 sene önce iyiydi de şimdi mi kötü oldu Adem usta? Yetenek zamanla azalıyor mu, donanım mı bu? Konuşulur, işleri görülür, karar verilir. Herkes istediği ustayı seçmekte özgür. 
Herkesin kendi bileceği iş. Mazda gibi ustası çok olmayan bir markanın bile aslında usta çeşitliliğinin fazla olması güzel bir şey.  

Bazı şeyleri yazmak hoşuma gitmiyor. O yüzden yazmıyorum :) 3 yıl değil 7 sene önce iyiydi. Tabii ki isteyen istediği ustayı seçer .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Çağlar Bayur :

kompresyon testi yapmadan motor mu açılacak? çekiş düşüklüğü sebbei başka ise?

yok abi önce aracı görelim dediler  , mazda merser %90 bu sebepten dolayı sıkıntı yaşıyosunuz dediği için ben direkt başlık açtım..66 bin km de ve 45.000 civarı LPG takıldı , normal şartları siboplara zarar vermesi için de süre/km çok erken..Arıza keşfi için götüreceğim aracı ,  pek zannetmesemde daha basit bir şeyden dolayı sorun yaşıyo olmayı umuyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi önce aracı görelim dediler  , mazda merser %90 bu sebepten dolayı sıkıntı yaşıyosunuz dediği için ben direkt başlık açtım..66 bin km de ve 45.000 civarı LPG takıldı , normal şartları siboplara zarar vermesi için de süre/km çok erken..Arıza keşfi için götüreceğim aracı ,  pek zannetmesemde daha basit bir şeyden dolayı sorun yaşıyo olmayı umuyorum...

- Araç hiç soguk iklimde kullandı mı?
- çalıştırırken zorlanıyor mu?
- rölantide titreme var mi?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, PeLiKaN :

Herhangi bir arıza lambası yaktı mı araç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...