Jump to content

Uzun far sorunu

MsquL
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evett aracımı alalı henüz 4 gün oldu ve bir sorun ile karşılaştım işin içinden çıkamadığım için sizlerden bilgi edinmek durumundayım. 

Araçta far sensörü olduğu için far açma kolundaki ayar "auto" da duruyor hava karardığında farlar otomatik yanıyor, buraya kadar sorun yok herşey yolunda ancak bu akşam uzun açmak icab etti lakin far kolunda ki seçenek auto da iken uzun çalışmadı bende acaba uzunlarımda sorun mu var hiç mi çalışmıyor düşüncesi ile sellektör denedim uzunlar var evet akabinde manuel olarak farları açıp uzun deneyince çalıştı. Buradaki sorun 2 tane mazda 3 getirdik arkadaşımın aracında aynı şeyleri denedim hem auto hemde manuelde iken uzunları aktifleşiyor benim araçta ise sadece manuelde aktifleşiyor şaşırdım ! 

Aracı aldığım bayide ki satış temsilcime ilettim olayı o da ilginç buldu yarın hem plazadaki araçlarda deneyeceğini hemde servisten bilgi alacağını söyledi ama yarını beklemeden ön bilgi edinmekte fayda var :-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

HBC ( High Beam Control ) aktif olabilir mi ? Aşağıdaki videoda var nerede olduğu.

Teşekkür ederim söylediğiniz HBC aktifmiş onu pasifize edince düzeldi. :tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...