Jump to content

Ahır Bulmak

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

“Ahır bulmak” olarak adlandırılan bir deyiş var. Bir ahır, garaj veya  tozlu bir depoda unutulan on yıllar sonra keşfedilen genellikle küçük bir kozmetik bakıma ihtiyaç duyan ve mekanik olarak arızalanmamış klasik bir otomobil bulmak.

Bu kez bir ahır yada depoda bulunmak yerine İsviçre’deki bir kalede keşfedildi.

Koleksiyonun yıldızı kuşkusuz, 1958 Mercedes-Benz 300SL Roadster oldu. Teklif verenler arasındaki uzun süreli bir düello sonrasında 1.127.000 € 'ya satılması ile beklenen değerini aştı.

24628116-9-31.jpg

174.800 € 'lık satılan 1969 Maserati Ghibli SS 4.9-Litre Coupé

image271f4126d3a914fad925c6b97abd606b-30

172.500 € satılan 1980 Aston Martin V8 Volante Conver

24628116-1-1.jpg

1933 Rolls-Royce 40 / 50hp Phantom II Roadster 111.550 Euro'ya satıldı.

24628116-11-1.jpg

Kaynak : http://www.carscoops.com/2017/05/swiss-castle-find-auction-raises.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amerikanya'  da profesyonel olarak bu işi yapan tipler olup, araçları ile köy köy gezip antika araç ararlar. 

Meraklısı bein (eski adı ile digiturk) kanalında 188. de takip edebilir. Programın adı da "Amerikan koleksiyoncuları"

Bu arada bu işler Türkiye' de de yapılmaktadır ^-^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Burak :

Mercedes neden diğer araçların 10 katı pahalı bir fikri olan var mı ?

Çünkü dünyada ona bu paralari ödeyecek banka hesabi kabarik ahmaklar var da ondan...  :rolleyes:

Ben sahsen Benz markasini pek begenen biri degilimdir ama begenenler az degil.  Bir makale buldum ("The most expensive cars ever sold").  Dünyanin en pahalli arabalarinin bir dökümünü veriyor.  En pahalli Ferrari imis (% 60 gibi bir oranla).  Benz ikinci sirada geliyor.

http://www.businessinsider.com/the-most-expensive-cars-ever-sold-2016-9

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu Mercedes baya ucuzmuş bunların yanında :D  Ferrari varken şahsen gözüm başka bir araç görmez. Diyeceksin ki kaç tane sürdün ? Hiç :D Hatta dokundum bile desem yalan olur. Ha yok F1 de dokunmuştum birine ama o da gerçek miydi emin değilim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1969 DODGE DAYTONA CHARGER

Orta Alabama da bulunmuş. 503 adet üretilen 1969 Dodge Daytona Charger dan biri. Bu ahırda son kontak kapatıldıktan sonra tam kırk yıl beklemiş.

Barn-Find-1969-Dodge-Daytona-Charger-1.j

Barn-Find-1969-Dodge-Daytona-Charger-2.j

Barn-Find-1969-Dodge-Daytona-Charger-5.j

Barn-Find-1969-Dodge-Daytona-Charger-7.j

Barn-Find-1969-Dodge-Daytona-Charger-8.j

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1947 Oldsmobile Coupe

Kırk yıl önce yoldan çıkmış :)

Aslında o yıllarda yenilenme çalışmaları başlamış boyası çıkartılmış ,nikelajlı aksesuarları yeniden nikelaja gönderilmiş, hatta nikelaj yapılıp gelmiş ama toplamak nasip olmamış.

o2-630x354.jpg

o3-630x354.jpg

o1-630x354.jpg

o4-630x354.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Arman-1999 :

Amerikanya'  da profesyonel olarak bu işi yapan tipler olup, araçları ile köy köy gezip antika araç ararlar. 

Amerikanyalılar bu işten ne anlar @Arman-1999 Kamil bey. Köy köy dolaştıklarında bulacakları, ancak son iki örnekteki gibi tezek ve samana bulanmış pas yığınları. Oysa biz bu işi yapıyor olsaydık, kalelerden başlardık ilk örnekte olduğu gibi. Hem onların depolarında yakıtları bile duruyordur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1961 Porsche 356

Bu araç kendi kontağını kendisi kapatmış. 1976 da motorunun patlaması ile New York Ravena'da sahibinin arka bahçesindeki yerini almış.

Radyo ve göstergeler halen içinde.

Rusty-356-630x394.jpg

356-Interior-630x394.jpg

Numbers-Matching-Engine-630x394.jpg

Serious-Rust-630x394.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Bir haber de Türkiye'den olsun .. Haber eski, 1 seneden fazla zaman olmuş ama nedense önüme bugünlerde çok çıktı paylaşayım dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Arabalar :

Ahır değiştirmek gibi olmuş :)

Adam ahır bulmamış ahır yapıp saklamış :D  Yalnız araba da güzel araba. Küçüklüğümde eniştemin vardı bu arabadan çok beğenirdim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...