Jump to content

Kablosuz tekerlek motora ne dersiniz

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Japon araştırmacılar elektrikli araçlar için dünyanın ilk tekerlek motorunu geliştirdiler. Bütün tekerleklere ayrı ayrı kablosuz olarak güç aktarılabiliyor. Aktarma bileşenleri olmadığı için hem daha hafif hem de daha az enerji tüketiyor. Karmaşık veri kabloları ve kısa devre problemleri de kablosuz iletişim ile ortadan kalkıyor.  Arka tekerlekten çekişli prototip otomobil, teorik olarak en fazla 75 km / s hıza çıkabiliyor.

WirelessWheelMotor.jpg

Daha fazla bilgi ekte

Kaynak :  http://www.electric-vehiclenews.com/2015/05/wireless-in-wheel-motor-system.html

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ferncliff  ile kablosuz iletişiminiz var galiba [mention=11198]Servet[/mention] bey [emoji4]

Ormanlık alanı geçip mezar taşına gelene kadar biraz veri kaybı olmuyor değil tabi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaç cm'ye kadar iletebildiler acaba?

Konuyla alakası yok ama 2022 dünya kupası için stadlara 200'ün üzerinde kamera yerleştirip, başka stadlarda maçın hologramını oynatmayı planlıyorlarmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Konuyla alakası yok ama 2022 dünya kupası için stadlara 200'ün üzerinde kamera yerleştirip, başka stadlarda maçın hologramını oynatmayı planlıyorlarmış. 

2002 dünya kupası geldi aklıma... Hey gidi günler.

Konuya dönelim, jegillerdeki gibi uçabilecek miyiz acaba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Citroen ds5 4x4 olanların arka tekerlekleri elektrik motoru ile çalışıyor. Yıllar öncesi mazda mpv aldığım vakit yapmayı planladığım sistem artık hayatta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu uzun süredir benim de aklımda. Hiçbir sistemi bozmadan önden çekişli araçlara monte edilebilir bir sistemle hem frenden kaybedilen enerji geri alınabilir hem de ilk kalkışta bir nebze de olsa iyileştirme yapılabilir. Tek ihtiyacımız olan ve asıl işin zor olan kısmı fırçasız motorları sürecek sürücü devresi ve program :D @Mehmet Özdemir e haykırılarak duyurulur. :o:o:o:o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın kumandasını bi toplayım, senin wme'yi de bitireyim. Sen de o zamana kadar doktorluktan istifa et, yapacaklarımız çok :)

Bir saat önce, Servet :

Citroen ds5 4x4 olanların arka tekerlekleri elektrik motoru ile çalışıyor. Yıllar öncesi mazda mpv aldığım vakit yapmayı planladığım sistem artık hayatta :)

Forklift dc motoru ve sürücüsü işini görürdü belki abi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

10 cm 'ye kadar iletmişler @Mehmet Özdemir Mehmet bey.

Diğer konu ile alakasız konuya gelecek olursak ; 15 dakikalık araya da "parça" atarlarsa ilginç olur herhalde  :)

3 saat önce, M.E.G :

Konuya dönelim, jegillerdeki gibi uçabilecek miyiz acaba :)

Uçmazmıyız. Yere indiğimizde de elektrikli patenlerle takviye yaparız artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forklift dc motoru ve sürücüsü işini görürdü belki abi 

Zaten kullacağım ekipmanlar onlardı, 80 volt 3500 dd 410 nm 17 kw şönt motor ve sürücü hazırlamıştım.
Arabayı rahmetli Atilla Özdemiroğlu'nun eski eşi Hepgül hanımdan aldım çekme belgeli olarak. Hiç bakmadım hepsi 4x4'dür diye. Meğer 92 model olanlar iki çekermiş. Proje yattı haliyle
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde off-road RC projem vardı. Araba aküsünün sığacağı kadar metal kasalı bir kamyon. Dört çeker ve her birinde kuvvetli dc motorlar. Ama Ön tekerlerde direksiyon tertibatı yok. O zor iş . Onun yerine tank misali,sola dönmek istiyorsan sol taraftaki ön ve arka teker motorlarının hızı, sağdakilere göre daha düşük hızda dönecekti. Tersi içinde tersi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten kullacağım ekipmanlar onlardı, 80 volt 3500 dd 410 nm 17 kw şönt motor ve sürücü hazırlamıştım.
Arabayı rahmetli Atilla Özdemiroğlu'nun eski eşi Hepgül hanımdan aldım çekme belgeli olarak. Hiç bakmadım hepsi 4x4'dür diye. Meğer 92 model olanlar iki çekermiş. Proje yattı haliyle

O da iyiymiş [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Arabalar :

10 cm 'ye kadar iletmişler @Mehmet Özdemir Mehmet bey.

Diğer konu ile alakasız konuya gelecek olursak ; 15 dakikalık araya da "parça" atarlarsa ilginç olur herhalde  :)

Uçmazmıyız. Yere indiğimizde de elektrikli patenlerle takviye yaparız artık :)

Ben en çok arabayı çantaya koyup götürmeyi istiyorum abi, paten sizin olsun :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...