Jump to content

Yeni Aldığım Mazda 6'daki Bir Kaç Sorun Hakkında

nightwish
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese selam. yeni aldigim 2006 mazda 6 hakkinda biraz bilgilenmeye ihtiyacim var. 

1-oncelikle direksiyon cok sert, bayi experinde de not dusmusler bunu esimde kullanacagi icin nasil halledebilirim? 

2-brc tup var dip gazda benzine atiyor bi dahada gaza donmuyor

3-aldigim kisi aux baglatmis. cd calar da cd sikismis, tamiri zor olur mu aux disinda ne yapabilirim? 

4-araci soguk bolgeden aldigim icin nokta nokta da olsa paslanmalar var malesef, ne onerirsiniz? 

5-sag koltuk isitma calismiyor

6-aynalar katlanir degil sanirim? aracin genel ozellikleri disinda verebilceniz ipuclari varmidir ozellikler acisindan (mesela geri viteste aynalar asagiya katlanirmi v. s..) 

7-yay ve jant dusunuyorum on panjurlada oynayasim var, ama uygun yay bulamadim 4cm lik vogland h&r yada 5lik eibach bulabilecegim yer varmi bildiginiz, jant olarak ne tarz bisey yakisiyor bu araclara (arac mavi, gun metal, bronz, sik kollu vossen tarzimu 5 kollu biseymi)

8-araci alirken gergi bilyesi degismeli ama acil degil demisti bayi biri 750tl digeri 250tl masraf cikardi, caresi varmidir onemli birsey midir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Serkan,

Öncelikli olarak aracın hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız keyifle kullanman dileğiyle. :nazar:  :dua: 

Direksiyon hidrolik yağını kontrol etmekte fayda var. Bazı Mazda 6'ların direksiyon pompası sıkıntılıydı. Ama bu durum yanlış hatırlamıyorsam ikinci nesil Mazda 6'larda böyleydi. Örnek verecek olursam 2010 model Mazda 6 amaya niyetlendim geçenlerde. Direksiyon pompası revize edilmişti. Araçta başka sorunlarda çıkınca almaktan vazgeçmiştim. Güncel direksiyon pompası fiyatına 7 bin lira çekmişti yetkili servis.

Aracınızda paslanma olması ilginç. Bu durumu soğuk yer olmasına bağlamak pek mantıklı gelmiyor bana. Bu durumda Rusya'daki arkadaşlar ne yapsın. Malum tam bir Mazda cennetidir.. Kaporta hasarı sonrası düzeltme/onarım/boya işleri sağlıklı yapılmamış olabilir. Yanlış pasta/cila/yıkama üzerine + iklim koşulları gelince bu durum oluşmuş olabilir.. Çok kötü görünüyorsa boyatmaktan başka çareniz yok.

Koltuk rezistansını ebay-aliexpress gibi sitelerden bulabilirsiniz.

Aynalar emin olmamakla birlikte "D" segmenti bir araç olmasından ötürü katlanır olması lazım diye düşünüyorum. 2.Nesil Mazda 6'larda en azından bu durumun standart olduğundan eminim. Belki ayna motorunun dişlilerinde bir sıkıntı oluşmuş olabilir, aracın yaşı itibariyle.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, nightwish :

ilhan bey cok tesekkur ederim bilgiler icin, uzun uzun yazmissiniz zahmet oldu eksik olmayin

Rica ederim lafı olmaz..

Diğer konularda da @Zealot arkadaşımız fikirlerini paylaşacaktır eminim ilk fırsatta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Zealot :

başka sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. 

naminizi okudum daha oncede, bi kac boya isim var onlari halledim aklima gelcikce yazarim. tam cozemedim araci ve ozelliklerini. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Zealot :

başka sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. 

yay a taktim kafayi ama bir turlu bulamiyorum. internetteki ilanlar ya yanlis acilmis (sem tuning) yada ellerinde yok. onceligim yay suan icin. tavsiyeniz var mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...