Jump to content
Yvzhfz

2.Nesil Mazda3 İlk Çalıştırmada Gelen Ses ve Vites Geçişi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yvzhfz    0
Yvzhfz

Selamün aleyküm.Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.İlk Mazda aracım ve ilk konum.Cevap verecek bütün arkâdaslara çok teşekkür ederim. Uzun yıllar başka bir japon araca bindim.Tavsiye üzerine ve değişiklik olsun Mazda 3 İmpressive aldım.Arac bi kaç gündür bende.Henuz tam alışamadım.Proplem diye adlandırdığım bazı durumları anlatım yardımlarınızı bekliyorum.1-Sabah ilk çalıştırma da ortalama 4- 5 sn süren hır-hır sesi oluyor ve araç ondan sonra çalışıyor.Diger japonda böyle bir şey olmuyor idi. 2- Marşa basmadan gösterge ışıkları açılınca marşa basıncaya kadar bir ses geliyor. 3-Vites geçişleri ve debriyaj bana çok sert geldi.İlk defa mazdaya bindigim için bana proplemmiş gibi geldi.Allaha emanet olun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Manuel araç kullanmadığım için 3. maddeye bir yorum yapamayacağım ama belki @Uluç Pulat bir yorum yazabilir. 1 ve 2. maddeleri daha iyi anlatmak için ufak bir video çekip YouTube'a yüklerseniz yorum yapmak daha kolay olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Uluç Pulat    17
Uluç Pulat

1. Maddedeki sesi video cekersebiz yorum yaparim

2. Sesi evet yapiyo arac sanki amrs yapmadan isiniyomus gibi vizzzz diye ince bir sesten bahsediyosaniz o normal

3.vitesler evet kemikli biraz ama sizi rahatsiz edito be arac isindikca yumusuyosa yaglatmanizi tavsiye ederim debriyajin sert olmasi anormal bir durum baski balata bitmek uzere olabilir.

Ilk mazdaniz ve ilk konunuz hayirli olsun mazda sorunsuz arabadir merak.etmeyin bakimlarini duzenli yaptirdiginiz surece hic sorun yasamazsiniz:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan

Şu konularada bir göz gezdirebilirsiniz. Bilmiyorum size uyan bir durum söz konusu mudur ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    706
zoptrik
14 saat önce, İlhan :

Şu konuyada bir göz gezdirebilirsiniz. Bilmiyorum size uyan bir durum söz konusu mudur ?

Hangi konu @İlhan abi?

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan
4 saat önce, zoptrik :

Hangi konu @İlhan abi?

;D

Unutmuşum Fatih'im şimdi güncelledim mesajımı.. Eyvallah..:tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.