Jump to content

2009 Mazda RX-8 40. Yıl Özel Seri Aranıyor

Tunahan03

Tavsiye Edilen Mesajlar

Uzun bi süredir foruma giremedim işim gereği yurt dışındaydım 8 ay kadar falan hâlâ rx8 almaya çalışıyorum :) 2009 40. Yıl serisinde karar kıldım sahibinden de bi adet var hoşuma gidiyor orijinal navigasyon lu olanlardan 45 bin tl değişensiz yazmış araç İstanbul'da  aracı tanıyan bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılar yapacağınız yorulan için şimdiden teşekkürler 

2009 MODEL MAZDA RX-8 ORJİNAL
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2009-model-mazda-rx-8-orjinal-422259960/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Resimlerde en güzel görünecek şekilde çekilmiş, tipik satıcı taktiği. İlanda begenip  görmeye gidince çeşitli sürprizle karşılaşma ihtimali olan RX-8'lerden. 

direksiyon solundaki bantlı kısım, arka tampondaki renk farklılığı önemsiz ayrıntı mı buzdağının görünen kısmı mı, ancak gerçekte bakınca anlaşılır. arka koltuk sürekli biri oturmuş gibi eskimiş, paspaslar zaten orj değil. lastikler önemsemediğim parçalardır fakat bundakiler hemen değiştirilmesi gerekecek düzeyde aşınmış görünüyor. navigasyonlu 2009 RX-8, 45bin TL'ye böyle oluyor demek ki. Yeni sahibine şimdiden hayırlı olsun  : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar, bu araç maalesef 40. yıl serisi değil. İç döşemesi Avrupa modeli için gri alkantra ve siyah deri olması gerekiyor. Amerika modelinde kiremit kırmızısı oluyor. Ayrıca jant ı 40. yıl jantı değil, R3 jantı. Yalan beyanda bulunarak baştan kaybetmiş :)

40. yıl ve özellikle kırmızı mı arıyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mükemmel tespit şaşkınım..! ben yedim valla 40. Yıl sanmıştım uyardığınız için çok teşekkürler aslında r3 renesis almak isterim ama o da beni biraz zorlayacak r3 e daha yakın olduğunu düşündüğüm için 40. Yıl da karar kıldım 2010 ve sonrasına göre daha uygun fiyat gibi geliyor bana renk kırmızı yada beyaz aslında beyaz daha çok yakışıyor ama beyaz da 2010 öncesi yok diye biliyorum seçimimı en çok etkileyen faktör de fiyat biraz daha zorlayabilsem hiç düşünmem 2010 ve sonrası modellere bakarım ölmeden bi wankel'im olsun istiyorum bu motoru çok seviyorum :) yani belirlediğim fiyat aralığında nadir 2010 model ilan görüyorum da cesaret edemiyorum sağda solda koşmuş yıpranmış bi araç alıp soğumak da istemiyorum bu makinadan ikinci el otomobil almak zor rx8 almak daha zor çok kafam karışıyor bir de araçları internet üzerinden araştırıyorum gidip görme fırsatım olmuyor işim gereği 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

model yılı konusunda tutarsızlık benim de dikkatimi cekti ancak km'de olduğu gibi model yılında direkt yorum yapamadığım için es geçtim. ön çamurluktaki ventiller 2006 RX-8 dekilerle aynı. 2007 ve sonrasında o ventiler biraz daha değişik diye biliyorum.

bir de bunun arka çamurluk yüksekte görünüyor. benim rx-8'te arka camurluk alçakta:

3qNEX2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın yüksek oluşu benimde dikkatimi çekti aslında ama air falan takip söküyorlar acaba öyle bişey mi uyguladılar dedimkendi kendime 

Forumdan satan falan yok mu ya bildik araç alalim düşünmeden :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ekim 2016 da başka bir rx-8 ilanı gönderilmişti onda da benzer durum vardı:

ondan önce başka bir rx-8 ilanı vardı onda bu fark cok daha belirgindi.

Forumda satan Balıkesir'den biri vardı fakat arkadaş artık forumda yok, ilanı da yok.  Konya'dan bir arkadaş daha forumda vardı ancak o sattı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yeni kirmizi aldim almadan once bu araci aradim 2 parca boyali 30 bin hasar kaydi var dediler cok komik geldi kapattim telefonu 2006 model kirmizi aldim rx8 dikkat edilmesi gereken bir arac iyice baktirmadan kesinlikle almayin

Bu arada ben satmayi dusunuyorum evlenmeden hevesimi aliyim diye aldim 3 hafta oldu alali aldigimgunden beri 4 bin tl harcadim aldiginiz zaman harcicaginiz hic bisey kalmadi devirdaim pompasindan akuye kadar birkac kozmetik kusur ve cam motorunun degismesi gerekiyo :) dusunurseniz aracin resimlerini atiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Uluç Pulat :

Bende yeni kirmizi aldim almadan once bu araci aradim 2 parca boyali 30 bin hasar kaydi var dediler cok komik geldi kapattim telefonu 2006 model kirmizi aldim rx8 dikkat edilmesi gereken bir arac iyice baktirmadan kesinlikle almayin

Bu arada ben satmayi dusunuyorum evlenmeden hevesimi aliyim diye aldim 3 hafta oldu alali aldigimgunden beri 4 bin tl harcadim aldiginiz zaman harcicaginiz hic bisey kalmadi devirdaim pompasindan akuye kadar birkac kozmetik kusur ve cam motorunun degismesi gerekiyo :) dusunurseniz aracin resimlerini atiyim

Hayırlı satışlar :)@zoptrik'in aracı almadın ama sonunda dayanamadın herhalde Uluç :)  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla icime dert olmustu abi biliyosun alirken cok tereddut ettim ama baktim bu bende 1 ay daha kalirsa ayrilamicaz ilk goruste asklar gecici oluyo sonradan baglanirsan kopamiyosun ya buna her binisimde biraz daha asik oluyorum ayrilmazsak ocagima incir agaci diker yakiti cok fazla :) ben bas edemiyorum keske benzin ucuz olsa ustunden inmesem senede 1 kere.motor bile cikarsa binilir bu acayip bisey :)

IMG-20170606-WA0015.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basmaya kiyamiyorum abi aldigim gun yolda.kaldim zaten baski balata cop olmus onu filan yeni degistim alt merkez ust merkez degisti yag su degisti devirdaim pompasi degisti aku degisti armagarage ekrem abi sag olsun hepsini halletti simdi canavar benden onceki sahibi basmis bence cok guzel duruyo alcak ama kullanimi zor yollari seciyorum tumsek olmayan yerlerden gidiyorum bunun adinida zilli koydum gaza yuklenince popo salliyo:) bizim evdeki kedide pusu yapinca oyle yapiyo adi ayni olsun dedim :)

Saka bi yana istanbul parki bende istiyorumda malum pazarlari calisiyorum abi artik alan girer insallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Uluç Pulat :

Saka bi yana istanbul parki bende istiyorumda malum pazarlari calisiyorum abi artik alan girer insallah

Hayırlısı olsun o zaman :) 2 aracı da satıyorsun ne almayı düşünüyorsun ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keske bu kadar alcalsa abi heryerde vurmuyo ama istanbul malum 20 yi gecmeye korkuyorum insan kiyamiyo evlat bunlar reno filan degilki bam gum git 

IMG-20170606-WA0016.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçekten temiz RX-8 arıyorsan bir tane var, 2006 model fakat 2.sahibinden. Satıcı tamponlar dahil kaza boya yok diyor resimleri inceleyince dedikleriyle uyumlu. Lastikleri fabrikasyon deyince şaşırdım fakat arka egsoz uçlarını dahi değiştirmemiş (RX-8 Series I egzos uçları fabrika çıkışı biraz gösterişsizdir) yani hakkaten hiç oynanmamış bir RX-8. İlandan görüldüğü kadarıyla tüm RX-8'ler arasında en temizi bu. Benim RX-8'ten daha temiz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-27000-km-nokta-hatasiz-boyasiz-tramersiz-434169978/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Burak :

Lastiğin orijinal olması iyi ve doğru bir şey değil ki , neden bunu belirtme gereği hissetmiş :) 

Aynen :)

Öte yandan içi çok çok temiz görünüyor, bir farklılık paspas orijinal değil. Sürücü tarafında ayak dinlendirme bölümüne kadar taşmış.

Ama 40. yıl olmaması sizin için sıkıntı sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikleri değiştirirken dikkatli olunmazsa jantlar olumsuz etkileniyor ona işaret ettiğini tahmin ediyorum.

örneğin benim lastikler de yaklaşık 5 yıllık fakat az km yapıp zorlamadığım için yeni gibi , diş aralıkları net ve hava basıncını koruyor.

ilandaki paspaslar orjinal deil fakat onları alttaki orjinaller eskimesin diye üstüne koyduğunu tahmin ediyorum ki öyle olsa bile bence garip cunku o kadar titiz biri çamurlu ayakkabı ile binecek hali yok zaten.

Bir saat önce, SweepeR :

Aynen :)

Öte yandan içi çok çok temiz görünüyor, bir farklılık paspas orijinal değil. Sürücü tarafında ayak dinlendirme bölümüne kadar taşmış.

Ama 40. yıl olmaması sizin için sıkıntı sanırım.

Bu kadar temiz olduktan sonra 40.yılın esprisi kalmaz bence. Bu piyasadaki series II'lerin bile coğundan temiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...