Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Arıyorum

tnevellnac1

Tavsiye Edilen Mesajlar

2011 hyundai i20 manuel sattım. eşim de kullanacağı için otomatik araç bakıyorum. satıştan elimde 30binim var. 30bin + (az kredi) ile alınabilecek mazda 3 öncelikli araç arıyorum. mazda piyasasını pek bilmiyorum ama ilanlara bakınca olması gerekenden çok yüksekmiş gibi hissediyorum. kasko değerlerinden 10-15bin fazla istiyorlar.

elinizde etrafınızda varsa satılık, ilgileniyorum. dizel ya da lpg , yakıtı ekonomik olsun. sakin bir kullanıcıyım, süratle işim olmaz o yüzden 0-100 bilmem ne çok da ilgim değil. ama araç güvenli ve konforlu olsun. yokuş kalkış desteği şart. 

müsadenizle 1-2 ilan hakkında da görüşlerinizi istiyorum: fiyat değerleme de yaparsanız sevinirim, teşekkür ederim.

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-impressive/orjinal-bej-deri-dosemeli/6738615

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-impressive/sahibinden-mazda-3-otomatik-full/6762979

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-impressive/sahibinden-mazda-3-1-6-impressive-otomatik-vites-lpg-li-103-500km/7052664

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-comfort/otomatik-kazasiz-degisensiz-mazda-3/6881712

bir de mercedes b 150 yi bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç 1. nesil almayın bence. 50 bine çıkabiliyorsanız 2. nesil impressive alın. Çıkamıyorsanız da Touring almaya çalışın. Otomatikler geri kaydırmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, 67bulent1976 :

teşekkür ederim, fiyat yorumunuz nedir bunlar için? piyasası bu mudur? bir de lpg masrafım olacak bunlara lpg uyumunda sıkıntı yaşar mıyım? hangi marka lpg, taktıran varsa fiyat?

teşekkür ederim cevabınız için. ben araçları gördüm, beğendim.. işte o kadar anlamıyorum mazda'dan ki 1.nesil ve 2.nesil arasındaki farkın ve ayrımın ne olduğunu bile bilmiyorum:) gerçekten çok yoracağım sizi çook:)

bu arada " mazda'dan " yazarken kesme işaretiyle ayırma mecburiyeti hissettim, gerçekten özel duruyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg markalarından ve hangi markanın Mazdaya uyumludur olmasını anlamam.Forumda Lpg den anlayan Mazdaseverler var size bilgi vericeklerdir eminim.Yalnız Mazdaların motor yatağı pistonlar falan hafif alüminyum alışımlıdır bunları çelikle değiştirmelisiniz Lpg ye  karşıdayanıklı olsun diye bir tek bunu biliyorum.

ilk iki aracın fiyatı abartılı değil 2-3 bin TL daha düşürebilirsiniz bence yine de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Mutlu Tekir :

Hiç 1. nesil almayın bence. 50 bine çıkabiliyorsanız 2. nesil impressive alın. Çıkamıyorsanız da Touring almaya çalışın. Otomatikler geri kaydırmaz.

Sayın @tnevellnac1 2.nesil Mazda 3 kullnıcısı Mutlu Tekir size tavsiyede bulunmuş bence dikkate alın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, 67bulent1976 :

Sayın @tnevellnac1 2.nesil Mazda 3 kullnıcısı Mutlu Tekir size tavsiyede bulunmuş bence dikkate alın

dikkate almaz olur muyum üst üste 2 mesaj olmasın diye sizin mesajın altına yorum ekledim. 2 nesil bakarken nasıl aramalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tnevellnac1 :

https://www.araba.com/308974103-mazda-3-16-touring-ilk-bakan-alir

peki bu araç nasıl? extraları da iyi gibi

Benim araçta daha fazla donanım var impressive oldu neredeyse adam lastik ve navigasyon takmış alt tarafı ne artıları var? 

1200 çok değil, ama 2. bedelsiz hasar düşündürür. 48500 de aşırı fazla. üstüne 1500 ekleyin lpgli impressive alın daha iyi bu ne.  100bin km bakımı da yaklaşmış. Şanzıman yağı filtresi değişimi zaten en az 300 tl tutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Mutlu Tekir :

Benim araçta daha fazla donanım var impressive oldu neredeyse adam lastik ve navigasyon takmış alt tarafı ne artıları var? 

1200 çok değil, ama 2. bedelsiz hasar düşündürür. 48500 de aşırı fazla. üstüne 1500 ekleyin lpgli impressive alın daha iyi bu ne.  100bin km bakımı da yaklaşmış. Şanzıman yağı filtresi değişimi zaten en az 300 tl tutuyor.

işte donanım ve ederlerini bilmiyorum. bakım masraflarını bilmiyorum. o yüzden sizlerin değerli görüşlerine ihtiyaç duyuyorum. teşekkür ederim hepinize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, 67bulent1976 :

Yalnız Mazdaların motor yatağı pistonlar falan hafif alüminyum alışımlıdır bunları çelikle değiştirmelisiniz Lpg ye  karşıdayanıklı olsun diye bir tek bunu biliyorum.

İlk defa duyanlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Arman-1999 :

Bu fiyat size makul geldiyse ve 2 ( iki) adet hasar kaydına ilaveten bir de touring ise benim aracı vereyim aynı fiyata :) 

fiyat içime sinmediği için sizlere soruyorum, tavsiyelerinizle pazarlık ederim , bir karara varabilirim diye düşünüyorum. yorumunuz için teşekkür ederim, daha iyi önerileriniz varsa takipteyim, selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Uluç Pulat :

Merhaba dusunurseniz buda benim kara kizim yabanciya gitmesini istemedigim goz bebegim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-turkiyede-tek-kara-melek-440514980/detay

araç çok temiz güzel görünüyor, kıymetini bilen birine gider inşallah. bu aracı reddetmeye  elim dilim varmıyor ama otomatik arıyorum. yine de son fiyatınızı bilmek isterim (belli mi olur belki eşimi razı ederim ^-^ , hem otomatik de neymiş dimi )

1 saat önce, Burak :

O fiyatlara 50.000 sınırına gelince Impressive daha mantıklı bence..

aslında ben impressive arıyordum, ama paketlerin içeriğini bilmediğim için önerilen araçlarda özellikle touring paket li araç övülünce dedim ki sanırım en iyisi bu, sonra onlara bakmaya başladım :)  hep 67bulent1976 ve Revivo73 'in suçu:) beni onlar yanılttı :)

düzenleme: bu arada ilan başlığımı siz düzenlediniz sanırım Burak, böyle daha iyi olmuş, teşekkür ederim. (ya da kim düzenlediyse)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla normalde 46 ya bile verilmez orda yazmadigim bircok extra var ama size 45 olur 2 ay bekle ben aliyim dedi babam ona bile 46 dedim borcum oldugu icin biraz acelem var :)

Impressive alin kesnlikle touringlerde ;

Koltuk isitma

Sunroof

4 cam.otkmatik

Hiz sabitleme

Gibi ozellikler yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Uluç Pulat :

Valla normalde 46 ya bile verilmez orda yazmadigim bircok extra var ama size 45 olur 2 ay bekle ben aliyim dedi babam ona bile 46 dedim borcum oldugu icin biraz acelem var :)

Impressive alin kesnlikle touringlerde ;

Koltuk isitma

Sunroof

4 cam.otkmatik

Hiz sabitleme

Gibi ozellikler yok

otomatik olaydı.. iyiydi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...