Jump to content

Sağır motor ne demek?

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Genelde duymusuzdur bu arabanın motoru acılmamış ilk sahibi arabayı açamamış yada sağır etmiş diye .. şu an benim şakirede böyle bir teşhis konulmuş durumda:)sağır bir arabam var yanii ;D(sağır ama ii bagırıyor içindeki tesisat gayet ii)..bana kalırsa aracta başka bir durum var ama her neyse ....sizlere sormak istedigim  aracın motor acılması işlemi ne demek? bu konudaki tecrübelerinizi paylaşalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

5

• halil_i

5

• greypratica

15

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Ben böyle bişeye pek inanmıyorum,eskiden derlerdi ve traktörlerde olurdu saat doldurulur boş gezerlerdi ama otomobillerde böyle bişe yok hurefa bunlar inanmayın  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

aynı arac aynı model  biri deli gibi kullanıyo diğeri karınca ezmez tabir ettiğimiz şekilde devirli kullanılan arac kesinlikle daha iyi tepki veriyor diğerine göre

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağır diye tabir edilen durum motor uzun süre randımansız yani devisiz kullanım sonucu oluşur.bu durum motorun esnekliğini kaybettirir.

daha sonraki sport tarz kullanıma hemen cevap vermediği için devirlenme geç gerçekleşiyor. O0

ilk aldığım zaman benim araç da hafif sağır dı şimdi iğne düşse başı ağrıyor  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sizin dediğiniz tutuklur olur ama deli gibi süren birinin eline geçince üç günde normaline döner açılır makina  :) yani kalıcı bir sorun değildir diyorum ben hala

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bir Granada vardı. 2300 V6 idi. İlk sahibi yaşlı bir dayıdan almıştım. İnanmayacaksınız araba yürümüyordu. Gaza beş dakika sonra tepki veriyordu. Tabii bir ayda sağırlık felan kalmadı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sizin dediğiniz tutuklur olur ama deli gibi süren birinin eline geçince üç günde normaline döner açılır makina  :) yani kalıcı bir sorun değildir diyorum ben hala

Katılıyorum ama şuna deli gibi sürmek demeyelim de devirli kullanmak diyelim...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kibarlıktan değil, yeni şöförler var aramızda yanlış anlaşılmasın....:D

O zaman Abi, 4 ve 5. vitesleri de devirli kullanımdan çıkartmak lazım değil mi? :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle devirli kullanılan araç daha seri olur...

Yani arabayı biraz sıkıştırmak gerekiyor... Öyle motor bağırıyo diye at 3.ten 4.e yok!

Benim bacanak sattığım familyada 4. vites 120 dedi 5.e attı nerdeyse arabadan atıyodum kendisini... :)

Ben 4. vitesle 190.lara çıktığım oluyo...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor ömrü = çevirdiği devir miktarı olduğuna göre evet murat, daha uzun ömürlü olabilir ama daha önce hararet yüzünden ölmezse :)

Hangisini tavsiye ediyosun, ne şekilde öldürelim motoru? :D

Gerçi tahmin ediyorum: atın ölümü arpadan olsun diyeceksin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

bak şimdi "arpa" dedin, aklıma "arpa suyu" getirdin canım çekti. yahu k.peder de çıkmadı hastaneden bir türlü. 40 gündür o hastanede, kaynana da bizde yatıyor. hem annem hem kaynana ile beraber yaşayınca benim yaşam alanım iyice daraldı. iyisi mi ben dışarıda zıkkımlanayım bu akşam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...