Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Bose Patlak Hoparlör

mcagris
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar

2014 mazda power sol kapı ve ön hoparlörde bozulma oldu, şu an muzik bası eksi yaparsam ancak dinleniyor. Sk mazda aradım gecen hafta elemanları eğitimdeymiş, bütün bayram böyle gezcez.  Garanti biteli 1 ay olacak ve ben garantiyi uzatmak isterken cevap alamayınca yapmamıştım hata mı yaptık yoksa garantiye sokarlar mı? Yaptıran varsa ne tuttu paylaşır mı

tşk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne kadar kaliteli olursa olsun fabrikasyon hoparlörler aftermarket hoparlörler yanında aşırı kalitesiz dir. 

Tavsiyem aynı ölçülerde Sony pioneer vs hoparlörlerle değişin. Aradaki kalite farkını anında anlarsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
25.06.2017 at 14:29, mcagris :

Merhaba arkadaşlar

2014 mazda power sol kapı ve ön hoparlörde bozulma oldu, şu an muzik bası eksi yaparsam ancak dinleniyor. Sk mazda aradım gecen hafta elemanları eğitimdeymiş, bütün bayram böyle gezcez.  Garanti biteli 1 ay olacak ve ben garantiyi uzatmak isterken cevap alamayınca yapmamıştım hata mı yaptık yoksa garantiye sokarlar mı? Yaptıran varsa ne tuttu paylaşır mı

tşk

Bende de aynı sorun oldu; kapı kartonun söküp baktığımda hoparlör arkasındaki bas veren yerde paslanma neticesinde ayrılma olduğunu gördüm. Paslı olan bölgeyi temizleyip bally yapıştırıcı ile yapıştırınca sorun ortadan kalktı . Sakın japon yapıştırıcısı denemeyin en sağlıklısı bally yapıştırıcısı ile yapmak ...

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.06.2017 at 14:29, mcagris :

Merhaba arkadaşlar

tşk

garantisi bitmiş araçların şanzumanını ücretsiz değiştirmişler hoparlör için para alacaklarını sanmam eğer hep yetkili servise gitmişseniz..

benim araç bose olmamasına rağmen hoparlör ses kalitesinden oldukça memnunum.. sony/pioneer elbette çok iyidir ama orjinalde fena değil bence..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3. Nesil Mazda3 dünyasına hoş geldim :D

Benim araçta da var bu problem. @Mazda_Ozan sağolsun masrafı kendilerine ait olmak üzere diyerek aracı teslim almadan önce  yetkili servise götürdü ama neyse ki garantinin bitmesine kısa da olsa bir süre varmış, servis garanti işlemi başlattı.

Tek problem sesin asıl kaynağı sol hoparlör iken onlar sağdaki hoparlör için kayıt almış bakalım yarın tekrar göstermeyi düşünüyorum :)

Bir gelişme olursa yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Burak :

Tek problem sesin asıl kaynağı sol hoparlör iken onlar sağdaki hoparlör için kayıt almış bakalım yarın tekrar göstermeyi düşünüyorum

Bugün servise tekrar gittim, Halil Usta'nın olaya müdahalesi ile sorun kolayca anlaşılıp sol hoparlör de değişim için sipariş edildi. İki hoparlör de değişecek kısacası. İşlem bitince sonuçları tekrar paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Hafta içi Merser'den arayıp hoparlörlerimin geldiğini söylediler. Bu sabah daha açılmadan kapılarına dayandım. Kısa sürede Halil Usta işe koyuldu ve 2 hoparlör değişti. Problem kısaca şu ;

Arızalı ( patlak ) hoparlör bu.

20170916_092556.jpg

Normal gibi görünse de iç dairenin kenarlarından ayrılmış durumda. Patlaklık hissi veren de bu ayrılmış olan kısım

İki farklı açıdan problemin görünümü ;

20170916_092553.jpg

20170916_092545.jpg

Halil Usta ile konuştum. Dediği şu ;

• Muhtemelen tekrarlayacak
  • Tekrarlarsa komple değişime gerek yok, bu ayrılan kısmı sıcak silikon ile yapıştırdığında sıkıntı yaşamadan kullanmaya devam edersin.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni revize edilmiş hallerinde bir koruma var. Yağmur girip yapıştırıcıyı bozmasın diye. Koruma bu:

mJrkl2.jpg

Sonradan bu parça temin edilerek sorunun önüne geçilebilir. KD45-66-A61

https://www.tascaparts.com/oem-parts/mazda-front-dr-speaker-mount-bracket-kd4566a61/?c=bT0x&recommended=1

4GZMDQ.jpg

kGDaOv.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Burak :

Kod A60 ile bitse  hoparlörün kodu zaten. Demek ki parça orijinal. İlk fırsatta sorayim servise bakalım getirebiliyorlar mı? Teşekkürler @Tarahumara ;)

Yağmur yemeden ya da aracı yıkatmadan yaptırsan iyi olur abi yoksa yine su gelecek ve yine paslanıp ayrılacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Tarahumara :

Yağmur yemeden ya da aracı yıkatmadan yaptırsan iyi olur abi yoksa yine su gelecek ve yine paslanıp ayrılacaktır.

Ben de öyle düşündüm. Hazır sıfır iken yaptırayım. Yalnız bu parça kapu sacı tarafına yani hoparlörün arkasına gelecek şekilde oluyor değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Burak :

Ben de öyle düşündüm. Hazır sıfır iken yaptırayım. Yalnız bu parça kapu sacı tarafına yani hoparlörün arkasına gelecek şekilde oluyor değil mi? 

Evet aynen öyle. Hoparlörden önce bu parça takılıyor. Şemsiye gibi yukarıdan gelen sudan koruyor. Bu parçanın üzerine hoparlör takılıyor.

7yVN1a.jpg

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.09.2017 at 21:45, Tarahumara :

Evet aynen öyle. Hoparlörden önce bu parça takılıyor. Şemsiye gibi yukarıdan gelen sudan koruyor. Bu parçanın üzerine hoparlör takılıyor.

EVO'ya sordum tanesi KDV dahil 65 TL dediler, 2 tane sipariş ettim gelince takılacak ;) Bilgi için teşekkürler Ömer ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, vethekim :

Burak bey Hoparlorlerin fiyati nedir acaba? Faturada yaziyor mu? 

Garantiden değiştiği için bana bir bilgi vermediler ben de sormadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

normalde fatura keserler ancak ucret kısmında odeyeceğiniz rakam "0" yazar. garantiden değişmiş olsanız bile takılan parçanın ekstra garantisi vardır ve bir problem olduğunda parça garantisinden değişim yapabilirsiniz. araç garantiniz bitmiş olsa bile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, vethekim :

normalde fatura keserler ancak ucret kısmında odeyeceğiniz rakam "0" yazar. garantiden değişmiş olsanız bile takılan parçanın ekstra garantisi vardır ve bir problem olduğunda parça garantisinden değişim yapabilirsiniz. araç garantiniz bitmiş olsa bile

Cumartesi günü bir hayli yoğundum aceleden hiç bir şey talep etmedim onlar da vermediler. Sadece garanti için bir kaç evrak imzaladım ama yine de sizin için öğrendim fiyatını. Tanesi bugünkü fiyat ile 733 TL + KDV .. Yani 864 TL..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garanti biten arkadaşların pek bu fiyata orjinal hoparlör değiştireceğini sanmıyorum. Burak bey bir ara servisten garantiden değişen hoparlörlerin faturasını alın. sonuçta taktıkları parçanın belli bir süre kendi garantisi var. sıkıntı olursa değişim yaptırırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, vethekim :

garanti biten arkadaşların pek bu fiyata orjinal hoparlör değiştireceğini sanmıyorum. Burak bey bir ara servisten garantiden değişen hoparlörlerin faturasını alın. sonuçta taktıkları parçanın belli bir süre kendi garantisi var. sıkıntı olursa değişim yaptırırsınız.

Hoparlörü tam olarak incelemedim ama yukarıdaki resimlerden de görüleceği üzere farklı bir yapısı var gibi. Sadece hoparlör tek başına bulunabilir ve değiştirilebilir bir parça mıdır aklıma takıldı. Ne dersin @Tarahumara ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece hoparlör tek başına elbette değiştirilebilir. Parça numarasıyla orjinal olarak da değiştirilebilir, başka bir marka seçimi yaparak da değiştirilebilir. Eğer bireber ölçülerde bulunamazsa, uygun bir adapotör yapılabilir ama Mazda 3'lerdeki bose ön iki hoparlörün aynı anda subwoofer görevi gördüğünü de unutmamak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...