Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Bose Patlak Hoparlör

mcagris
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ne Merser, ne de Çekmeköy Akyıldız tamir, yapıştırma işine girmek istemiyor. Koruyucuyu Akyıldız'a ısmarladım, takılırken gerekirse kendim yapacağım.  Biraz da orada nazım geçer diye düşünüyorum. Bose ürünü de olsa tamiri bu kadar basitken Servis hizmeti kapsamında olması gerek. Mazda servis ufacık sorunumu çözmüyorsa beni yavaş yavaş oto sanayi servise itiyor demektir. Bu devirde mantıklı mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Oscaryasa :

Ne Merser, ne de Çekmeköy Akyıldız tamir, yapıştırma işine girmek istemiyor. Koruyucuyu Akyıldız'a ısmarladım, takılırken gerekirse kendim yapacağım.  Biraz da orada nazım geçer diye düşünüyorum. Bose ürünü de olsa tamiri bu kadar basitken Servis hizmeti kapsamında olması gerek. Mazda servis ufacık sorunumu çözmüyorsa beni yavaş yavaş oto sanayi servise itiyor demektir. Bu devirde mantıklı mı? 

Ben Herter'den Asalet Bey ile görüştüm, garantisi bitse de bayramdan sonra giriş yapılacak, gelen cevaba göre hareket edilecek. Yurt dışı forumlarında araştırdığım kadarıyla oralarda Cx-5 için bülten yayınlanmış, sonuçta Mazda 3'te olan sistem de Bose, onda olan sorun bunda da var. Bence Mazda bu aracı da dahil etmeli diye düşünüyorum. En azından yenileme olmasa bile tamiri yapılmalı, sorunsuz bir şekilde teslim edilmeli. Garantisi bitse de kronik bir arıza.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende dün sağ ön kapıyı söküp hoparlörü tamir ettim. Hoparlörün nerdeyse yarısı paslanıp yerinden ayrılmıştı, tüm pasları zımparalayıp temizledim. Daha sonra tutkal ile her tarafını güzelce yapıştırdım. Şu an için sorun düzelmiş görünüyor, tutkalın ömrü ne kadar olacak göreceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm arkadaşlar elimde bir çift ön kapı hopörlör koruyucusu var,kendi aracımın kapılarında yoktur diye burak arkadaşımızdan satın almıştım. Benim kapılarda cıkınca elimde patladı.) isteyen varsa satabilirim 100 tl.

6808C35C-D9BF-4638-9AC2-29B77483E813.jpeg

64283B30-9B27-4FCC-B578-D5D160740E93.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, umut hancı :

Slm arkadaşlar elimde bir çift ön kapı hopörlör koruyucusu var,kendi aracımın kapılarında yoktur diye burak arkadaşımızdan satın almıştım. Benim kapılarda cıkınca elimde patladı.) isteyen varsa satabilirim 100 tl.

olup olmadığını nasıl anlayabiliriz. sökmemiz mi gerekir? bende yoksa talibim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 8/21/2018 at 3:31 PM, Katil Balina said:

Mesaj daha önce düşse ben alabilirdim ama KD45-66-A61 ürünü Akyıldız'dan ısmarladım.  Uygun olmasa söylerlerdi sanırım.  Yine de takıp kullanan yoksa benimkiler geldiğinde bilgi veririm.

On 8/21/2018 at 3:31 PM, Katil Balina said:

Aynı sorunu ben de iki defa yaşadım. İlk seferinde garanti içinde olduğu için 10. ay 2015'de değiştirmişlerdi.  Geçen ay tekrarlayınca garanti süresi 1 yıl olduğu için sorunu araştırdım.  Aşağıdaki videoyu buldum, ingilizce ama zaten izleyince de anlaşılıyor.  Burada da bahsedildiği gibi nemden kaynaklanan paslanma ve yerinden ayrılan parçanın yapıştırılması ile sorun çözülüyor gözüküyor.  Bu arada forumlarda gördüğüm koruyucu "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar 

Bende de sag hoparlorde ayni sorun var. Garanti bitti ama bakimlari hep izmir yeni serviste yaptirdim. Ucretsiz degisim yaparlar mi acaba yada ben acip mi tamir etsem bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Les_Chevaliers :

Selamlar 

Bende de sag hoparlorde ayni sorun var. Garanti bitti ama bakimlari hep izmir yeni serviste yaptirdim. Ucretsiz degisim yaparlar mi acaba yada ben acip mi tamir etsem bilemedim.

Dolar 3.70 iken tanesi 850 tl civariydi haporlorun, ucretsiz degisim yaparlar mi, zor gibi... Yapistirarak onaran ve kullanmaya devam edenler mevcut forumda, denenebilir. Yine de bi sromak gerek tabi servise.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 hours ago, Holydao said:

Dolar 3.70 iken tanesi 850 tl civariydi haporlorun, ucretsiz degisim yaparlar mi, zor gibi... Yapistirarak onaran ve kullanmaya devam edenler mevcut forumda, denenebilir. Yine de bi sromak gerek tabi servise.

Bugun arayip sorayim servise olmadi kendim deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
21.08.2018 at 15:31, Katil Balina :

25.08.2018 at 20:54, Katil Balina :

bende durum şu, var mı yok mu bilemedim.

dediğim gibi yoksa alıcısıyım

20180821_163458.jpg

Evet sizin kapılarda var

20.08.2018 at 19:17, umut hancı :

Slm arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın işlerden sebeb foruma bakmaya fırsatım olmadı. Almayı düşünen arkadaşlar olursa 05331630283 ulaşabilirler. Ayrıca garantisi biten  arkadaşlar elimde bir takım cok temiz ön disk var 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,  sizde de koruyucu olan parça var gibi duruyor.  Ben de yeni ısmarladığım parça takıldıktan sonra aynı (ya da çok benzer) parçanın çıktığını görünce şaşırdım.  Değişimi yapan servis yetkilisi yeni parçada izolasyon farkı olduğunu söyledi.  Kendim görmediğim için emin olamadım.  Aracım 2011 model olduğu için izolasyonlu parça varsa hangi yıldan itibaren var bilmek lazım.  İzolasyonun zaman içinde yıpranması da sözkonusu olabilir.

Hoparlörü tamir ederken gördüğüm, Bose'un hoparlörün metal kısmındaki kaplamasının nem, ıslaklık  sebebi ile kabarması ve hoparlörün hareketli parçasının da bununla beraber ayrılarak cızırtı yapması.  Bunu önlemenin en önemli yolu araç yıkamada kapı altları (marşpiye) kısmına tazyikli su tutulmaması olabilir. 

Benim hoparlör Scotch güçlü yapıştırıcı ile elime de kullan at eldiven takarak, öncesinde ince zımpara ile kabaran boya vs. zımparalayarak temizleme sonrası yapıştı ve sorun halloldu gözüküyor.  Ne kadar dayanır bilmem ama gelişme olursa yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Selamlar

Izmir yeni servis kayit acildi patlak hoparlor ve direksiyon soyulmasi ile ilgili fakat henuz bir donus yok. Ariyorum biz size donecegiz diyorlar donen kimse yok. 2014 model 43 binde bir aracta bunlar okuyorsa ileride nelerle karsilasiriz acikcasi korkmaya basladim. Servislerin ve Mazda Turkiyenin ilgisizligi ayri bir mevzu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
04.10.2018 at 17:19, Les_Chevaliers :

Selamlar

Izmir yeni servis kayit acildi patlak hoparlor ve direksiyon soyulmasi ile ilgili fakat henuz bir donus yok. Ariyorum biz size donecegiz diyorlar donen kimse yok. 2014 model 43 binde bir aracta bunlar okuyorsa ileride nelerle karsilasiriz acikcasi korkmaya basladim. Servislerin ve Mazda Turkiyenin ilgisizligi ayri bir mevzu.

Benim aracımdada bi hoparlör sıkıntısı var bende serviste hiçbirşey olmayacağını tahmin etmiştim servis bakımlı olsada araç kılı kırkyarıp hoparlörü iyi niyet garantisiden değiştirmez bunlar ben kendim tamir yapıcam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, kadirgündüz :

Benim aracımdada bi hoparlör sıkıntısı var bende serviste hiçbirşey olmayacağını tahmin etmiştim servis bakımlı olsada araç kılı kırkyarıp hoparlörü iyi niyet garantisiden değiştirmez bunlar ben kendim tamir yapıcam

Bende kendim yapacagim sanirim. 2015 model de 5 yil garanti olup 2014 te olmamasi cok sacma ayni arac sonucta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, kadirgündüz :

2012 model aracımın hoparlörlerini TR'de bülten yayınlanmamasına rağmen @dr_azoom'un ve benim çabalarımızla %30 fiyatını ödeyerek değiştirdiler Herter'de. Sizin aracınızın hoparlörleri için bülten yayınlanmıştı, eğer aracınız yetkili servis bakımlıysa ücretsiz değişir. Gerekirse Mazda Türkiye'ye mail atın, peşini kovalayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, serkan306 :

2012 model aracımın hoparlörlerini TR'de bülten yayınlanmamasına rağmen @dr_azoom'un ve benim çabalarımızla %30 fiyatını ödeyerek değiştirdiler Herter'de. Sizin aracınızın hoparlörleri için bülten yayınlanmıştı, eğer aracınız yetkili servis bakımlıysa ücretsiz değişir. Gerekirse Mazda Türkiye'ye mail atın, peşini kovalayın.

Mazda turkiyeye yazdim 3 kere. Ilk yazdigimda aradilar konustuk geri donecez dediler donen olmadi. Sonraki yazdiklarima da kimse donmedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Les_Chevaliers :

Mazda turkiyeye yazdim 3 kere. Ilk yazdigimda aradilar konustuk geri donecez dediler donen olmadi. Sonraki yazdiklarima da kimse donmedi

O halde standart bir hizmetleri yok çünkü ben aradıktan sonra servise bilgi geçmişler, bu yüzden tekrar aramamışlar ama sonra ben arayınca süreci anlattılar. Mazda Avrupa'ya yazın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, serkan306 :

peşini kovalamaktan sıkıldım artık sonbahar kampanyası dediler tüm aksesuar ve yedekparça işçilik vs. %20 indirimli dediler silecek takımı ve sol arka çamurluk şeffaf band değişimine 236 tl ödedim değişim serviste yapıldı ödeme yaparken %20 indirim uygulanıp uygulanmadığını sordu bu sizin ödediğiniz rakam indirimli fiyatı dedi fatura dedim biz size posta yoluyla göndericez dediler bende indirim tutarını merak ettiğim için aradan 2 hafta geçince aradım e mail istedim faturayı gönderdiler indirim 0 neden dedim indirim uygulamadınız sizin aracın sadee yedek parça ihtiyacı vardı bizde o tutarı girdik dediler neden dedim bana inidirm uygulandığını söylediniz öyle söyleseydiniz 40 lira için a yok almayayım mı dicektim yazık dedim bir daha yeni mazdaya zor uğrarım.

Bu arada ben kendi hoparlörümü tamir ettim 

38C71F33-5D6F-40B6-BDFC-8CDAAB112E2C.jpeg

8A090289-FEEB-4D95-8E20-2459E94B43DD.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...