Jump to content

2017 TÜVTÜRK Araç Muayene Kusur Tablosu

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2017 yılı araç muayenesi kapsamında geçerli olacak kusurlar tablosu yayımlandı. Güncellenen kusur tablosunu ekte bulabilirsiniz.

2017-yili-kusur-tablosu.pdf

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, zoptrik :

Bu muayeneyi yapanların da işi zormuş. Ben daha sade bir liste bekliyordum. Bütün bunlara bakıyorlarmı ki? 

Hayır eğer tüm bunlara bakıyorlarsa..2.el araç alırken ekspertiz için Tüvtürk istasyonlarına götürelim direk aracı. :D  :geyik: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎6‎/‎26‎/‎2017 at 10:09, Burak :

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2017 yılı araç muayenesi kapsamında geçerli olacak kusurlar tablosu yayımlandı. Güncellenen kusur tablosunu ekte bulabilirsiniz.

2017-yili-kusur-tablosu.pdf

Bu liste güzel.  Bir de Türkiye'deki araçlarin marka bazinda kusur performansini da yayinlasalar.  Yani hangi araç markalarinda ne kadar kusur çikiyor, gibilerinden islenmis veri.  Onlarda bu veri var çünkü tüm araçlar onlara muayeneye gidiyor.  Sanirim yayinlanmasi uygun bulunmuyor (!).  Böylece araç güvenilirligi ("reliability") konusunda Türk tüketicisine yol göstermis olurlar.  Türkiye'de hala "Yok yav!  Benz güvenilir bir marka degil mi yani?" diyenler var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.06.2017 at 17:25, AKayhan :

Böylece araç güvenilirligi ("reliability") konusunda Türk tüketicisine yol göstermis olurlar.  Türkiye'de hala "Yok yav!  Benz güvenilir bir marka degil mi yani?" diyenler var.

Bir süredir internetim yoktu, bu akşam eriştim ondan dolayı yeni görüyorum. TÜV Almanya'nın böyle bir listesi var bildiğim kadarı ile ve her sene yayınlanıyor.

Yayınlansa çok fırtınalar koparabilir gibi geliyor bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerçekten güvenirliğe dayalı bir muayene olsa sonuçları yayınlasınlar da, bedavaya özelleşip zoraki kusur çıkartma çabası obejktifliği bozar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Çağlar Bayur :

gerçekten güvenirliğe dayalı bir muayene olsa sonuçları yayınlasınlar da, bedavaya özelleşip zoraki kusur çıkartma çabası obejktifliği bozar.

Benim önceki Subaru Impreza aracimda TÜVTürk silecekler iyi silmiyor diye hafif kusur yazmisti.  Halbuki ben o sileceklerimi sadece birkaç ay önce degistirmistim ve gayet iyi siliyordu.  Ben de simdi sorun çikartmayayim diye birsey söylememistim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bugün muayeneye gittim 3 ay önce yeni bir kanun çıkmış aracın altındaki LPG borular eğer plastik kelepçelerle tutturlumuşşa ağır kusurlu sayılıp muayeneden kalıyor metal kelepçelerle değiştirilmesi gerekiyor malesef ben geçemedim lpg kullanlar muayeneleri yakınsa bir baktırıp öyle gitsinler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, Horizon05 :

Bugün muayeneye gittim 3 ay önce yeni bir kanun çıkmış aracın altındaki LPG borular eğer plastik kelepçelerle tutturlumuşşa ağır kusurlu sayılıp muayeneden kalıyor metal kelepçelerle değiştirilmesi gerekiyor malesef ben geçemedim lpg kullanlar muayeneleri yakınsa bir baktırıp öyle gitsinler.

Geçmiş olsun, bildirim ve uyarı için teşekkürler. En kısa zamanda çözülür inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...