Jump to content

Mazda 3 Supap Değişimi

Ayyıldız
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

4 dakika önce, Salih çetin :

Peki çelik olunca bidaha bu sorunu yaşamazmıuız yada kaç km giderki bubsubabplar

Bu konuda çok yazıldı çizildi. Mesele supaptan ziyade supap yatağı aslında onun da çelik olmasında fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Zealot :

yarım conta takımı :

: silindir kapak contası, 

külbütör kapak contası

emme manifold contası

egsoz manifold contası

sübap lastikleri   vsvs...

süpablar da  yeksan veya subsan  rahatlıkla bulabilirsiniz. tanesi 10 tl

Conta için herhangi bir marka tavsiyen var mı usta?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim orjinaller 80 nin gitti ama inşlalh  iyi olur  çok kötü oldu araba rampada gitmiyo saçma sapan çalişiyo  titreme falan bezdirdi bu sıra 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Salih çetin :

Benim orjinaller 80 nin gitti ama inşlalh  iyi olur  çok kötü oldu araba rampada gitmiyo saçma sapan çalişiyo  titreme falan bezdirdi bu sıra 

Bir arkadaş yazmıştı daha önce. Bu şekilde kullanmaya devam etmiş ve masraf 2 kat artmış. Bence hiç zorlamayin araci. Benim araçta subapla ilgili hiç bir sorun yok, (lpg takilali 54 k oldu) sadece şimdiden tedbirimi alıyorum. Bütçeyi tek seferde zorlamak yerine, yavaş yavaş gerekli parçaları temin edip, motor alarm vermeden subaplari değiştirmeyi düşünüyorum.

@Zealot sağ olsun, bu ara soğutma sivisini fl 22 ile değiştirmeyi planliyordum. (Tek değişimde 5 yıl ömrü var)

Subaplar değişirken soğutma sıvısı da değişeceğine göre şimdilik böyle bir masrafa gerek yok. Kırmızı anti frize devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

ben çelik subap tarktırdım zaten subap değişiminden sonra yaklaşık 4-5 bin km den sonra ancak arac performans olarak ve yakıt olarak farkındalık oluşrudu. özellikle yakıt ciddi manada düştü ve yokuş performansı iyileşti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

merhaba, benim aracımda da benzer sorun var gibi. lpg taktıralı 45 bin km oldu ve motor arıza lambası yandı, rölantide  hafif titreme ve rampada çekiş gücü azaldı, izmitte servis kompresör ölçümleri yaparak sübap dedi ama bana 4000 tl civarı fiyat çıkar dediler. siz 1600 tlye nerede yaptırdınız ve neler değişti? şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kompresyon değerleri nedir not aldınız mı? Servisin yaklaşımı doğru subap yanığının en kesin teşhisi kompresyonla koyulur. Komresyon değerlerini belirtirseniz yorum da yapılabilir. Subaplar yandıysa değişecek hiç kaçarı yok. @Zealot la bu işlemi yaptırdık biz. O biraz daha bilgili bu konuda. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbiryerde 1.6 MZR nin kompresyon aralıklarını bulamadım. Sanırım bu araba bir tek burada 1.6 satılıyor. 2.0 ve 2.3 ünkiler var. Onlar da şu şekilde;

5a4d218eaec10_Adsz.jpg.f2063758dbad321adedf0d1142411bec.jpg

Şu durumda bu değerleri kabul edersek, sizin 10 barlık piston minimalde duruyor (1 bar = 100kPa) ki 500bin üstü kmler yapmadıysanız bu muhtemel subap arızasıdır. Bu sıkıntı soğukta daha da artar LPG-Benzin farketmez böyle bir durum var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...