Jump to content

Yeni Kasa Mazda 6 2018 Teknik Verileri Açıklandı 2.0 184 HP

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

11 dakika önce, bozkurt358 :

2.0 yazmuyor ki
2.5 olmasin bu

2.5 olan 227 hp mazda 6 sw modeli

2.0 olan 184 hp mazda 6 sedan modeli

Şuanki mazda 6...... 2.5 motoru 192 hp

İnşallah yeni kasa mazda 3 motoru 1.5 135 hp olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesef.

The 2018 Mazda 6 comes standard with a 2.5 L four cylinder that like I said, has 184 horsepower and 185 pound feet of torque.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

The most horsepower you can get from the factory comes from a seven passenger SUV; And that is 227 horses.  The most you can get from a sedan is 184 HP.  

7 kişilik Suvdan fabrika çıkışı alınabilecek en fazla güç 227 hp, sedandan ise en fazla 184 hp diyor. 
Karşılaştırma için böyle bir cümle kurmuş. Sonrasında da belirtiyor. 2.5 lt den 184 hp elde ediyor, halbuki 2.0 lt turbo motordan 290 hp alıyorlar diye ekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir anlik sevinmistim basligi gorunce ne zaman gecicek mazda su turboya hep 2.nesil dizel arabami 3.nesil ile degistirmek istiyorum ama atmosferik motor beni korkutuyor acikcasi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Mazda41 :

Bir anlik sevinmistim basligi gorunce ne zaman gecicek mazda su turboya hep 2.nesil dizel arabami 3.nesil ile degistirmek istiyorum ama atmosferik motor beni korkutuyor acikcasi

Çok takılıyorsunuz. Araba gidiyor ama ben bizim forumda insanların beklentilerini cidden çok fazla anlamıyorum.  Seri araba istiyorsanız bence direk 3.20i, leon 1.4 150 bg, mx-5 2.0, volvo v40 turbo benzinli, alfa romeo giulietta daha üste çıkarsanız çok performanslı araçlar var. Mazda3 dışında diğer markaları da sürüyorum yer yer arabama her bindiğimde beni daha çok tatmin ediyor. Her şey serilik değil ve şunu düşünün bunun yanında yola yapışması, güvenlik, donanım çok fazla dolu ve sürücüsünü çok tatmin eden araba.Ben osman gazi köprü yolunda 160 altına düşmeden tüm yol boyunca tünel, gişeler haricinde hız düşürmüyorum. O yol üzerinde gidenler bilir biraz rüzgar yiyen kişiler direk orta şeride atıyor.  Leon 1.4 150 bg olan arabayı zorlayın sonra demek istediğimi daha fazla anlarsınız. Ben uzun yolda kullanıyorum. Yola yapışması gidişi normal bir kullanıcıya göre yeterli ama daha yüksek motorlu olsa ve imkanım olsa onu alırdım. Ben şuan mazda3 satsam ve seri araç istesem gidip direk bmw 1.18i, alfa alırım. Onları alınca bu donanımı bulamayınca istediğim fiyatlara biraz daha ekleyip daha donanımlı seri araç alayım derim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Ali :

Çok takılıyorsunuz. Araba gidiyor ama ben bizim forumda insanların beklentilerini cidden çok fazla anlamıyorum.  Seri araba istiyorsanız bence direk 3.20i, leon 1.4 150 bg, mx-5 2.0, volvo v40 turbo benzinli, alfa romeo giulietta daha üste çıkarsanız çok performanslı araçlar var. Mazda3 dışında diğer markaları da sürüyorum yer yer arabama her bindiğimde beni daha çok tatmin ediyor. Her şey serilik değil ve şunu düşünün bunun yanında yola yapışması, güvenlik, donanım çok fazla dolu ve sürücüsünü çok tatmin eden araba.Ben orhan gazi köprü yolunda 160 altına düşmeden tüm yol boyunca tünel, gişeler haricinde hız düşürmüyorum. O yol üzerinde gidenler bilir biraz rüzgar yiyen kişiler direk orta şeride atıyor.  Leon 1.4 150 bg olan arabayı zorlayın sonra demek istediğimi daha fazla anlarsınız. Ben uzun yolda kullanıyorum. Yola yapışması gidişi normal bir kullanıcıya göre yeterli ama daha yüksek motorlu olsa ve imkanım olsa onu alırdım. Ben şuan mazda3 satsam ve seri araç istesem gidip direk bmw 1.18i, alfa alırım. Onları alınca bu donanımı bulamayınca istediğim fiyatlara biraz daha ekleyip daha donanımlı seri araç alayım derim. 

Ali düne kadar sende performans konusuna takılıyordun. Hatta ve hatta otomatik vites konusunda acayip ön yargılıydın. Taki otomatik vites yeni nesil Mazda 3 alıncaya kadar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, İlhan :

Ali düne kadar sende performans konusuna takılıyordun. Hatta ve hatta otomatik vites konusunda acayip ön yargılıydın. Taki otomatik vites yeni nesil Mazda 3 alıncaya kadar.

Abi ben sana aşırı performanslı dedim mi ? Benim beklentimi yakın çevrem biliyor eğer bu aracı alıp normal kullanacaksan yeterlidir. Ben uzun yolda kullandığım için genelde bayılmayan ve daha performanslı araçlar tercihim olur. Şuan mazda3 .ok atıp gidip 1.2 tsı almam misal. Veya tercihim mazda 3 sonrası bir araç olacaksa bu vw 1.4 150 bg tarzı olacaktır. Ben halen diyorum normal kullanıcıya yeter ben alıp basayım zorlayayım gidiyor kanırtıyorum mu dedim?  Aracı sürenlerin zaten çoğu bu aracın ne olduğunu bilerek aldı. Bende aldım çünkü bazı şeyler daha ağır bastı burda genelde aile olmuş insanlar mevcut olduğu için gidip normal kullanıca ya yeter diyorum. Ama aşırı performans arabası arıyorsan gidip sağlam bir makine al sonra dizel üçte sana gitmiyor gelir. Şuan imkanlarım düzelirse zaten mazda almam ve gidip daha seri araç alacağımı bunun da saçma sapan motorlar olmayacağını ailem ve yakınımdakilerde biliyor. İstanbulda mazda3 sıkıntı değil ama ben uzun yolda yüksek hızlarda kullandığım yerler olduğu için bu keyfi daha farklı arabalarda yaşamak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Ali :

Abi ben sana aşırı performanslı dedim mi ? Benim beklentimi yakın çevrem biliyor eğer bu aracı alıp normal kullanacaksan yeterlidir. Ben uzun yolda kullandığım için genelde bayılmayan ve daha performanslı araçlar tercihim olur. Şuan mazda3 .ok atıp gidip 1.2 tsı almam misal. Veya tercihim mazda 3 sonrası bir araç olacaksa bu vw 1.4 150 bg tarzı olacaktır. Ben halen diyorum normal kullanıcıya yeter ben alıp basayım zorlayayım gidiyor kanırtıyorum mu dedim?  Aracı sürenlerin zaten çoğu bu aracın ne olduğunu bilerek aldı. Bende aldım çünkü bazı şeyler daha ağır bastı burda genelde aile olmuş insanlar mevcut olduğu için gidip normal kullanıca ya yeter diyorum. Ama aşırı performans arabası arıyorsan gidip sağlam bir makine al sonra dizel üçte sana gitmiyor gelir. Şuan imkanlarım düzelirse zaten mazda almam ve gidip daha seri araç alacağımı bunun da saçma sapan motorlar olmayacağını ailem ve yakınımdakilerde biliyor. İstanbulda mazda3 sıkıntı değil ama ben uzun yolda yüksek hızlarda kullandığım yerler olduğu için bu keyfi daha farklı arabalarda yaşamak istiyorum. 

Ali'cim ben sana performanslı dedin demiyorum !

Daha düne kadar Yeni Nesil Mazda 3'ün Power-Sense donanımına neden manuel vites koymamışlar diye hayıflanıyordun diyorum. Otomatik-Manuel 0-100 Km hızlanma arasındaki farkının bile hesabını kitabını yapıyordun diyorum..

Daha düne kadar Otomatik Vites 3.Nesil Mazda 3'ü uzun vadeli kullanım şansın olmamıştı. Bunun için hatta bir test ortamına seni bile dahil etmeyi planlamıştık. Kiralık bile bulsan aracı kiralamayı bile göze almıştın o dönemler.

Daha düne kadar sana etme eyleme otomatik candır, bak anlayacaksın otomatik vitesin. tadına varınca bir daha manuelin yüzüne bakmazsın diyordum.

Daha düne kadar her bir araya geldiğimizde söylemişimdir. İstanbul'da nasıl bir otomobile sahip olduğunun pek önemi yok. Yol yok, yoğun trafikten ötürü aracı hakkıyla kullanmak mümkün değil diyordum. Araç sağlam, sorunsuz ve ekonomik olsun taraftarıyımdır hep. O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, İlhan :

Ali'cim ben sana performanslı dedin demiyorum !

Daha düne kadar Yeni Nesil Mazda 3'ün Power-Sense donanımına neden manuel vites koymamışlar diye hayıflanıyordun diyorum. Otomatik-Manuel 0-100 Km hızlanma arasındaki farkının bile hesabını kitabını yapıyordun diyorum..

Daha düne kadar Otomatik Vites 3.Nesil Mazda 3'ü uzun vadeli kullanım şansın olmamıştı. Bunun için hatta bir test ortamına seni bile dahil etmeyi planlamıştık. Kiralık bile bulsan aracı kiralamayı bile göze almıştın o dönemler.

Daha düne kadar sana etme eyleme otomatik candır, bak anlayacaksın otomatik vitesin. tadına varınca bir daha manuelin yüzüne bakmazsın diyordum.

Daha düne kadar her bir araya geldiğimizde söylemişimdir. İstanbul'da nasıl bir otomobile sahip olduğunun pek önemi yok. Yol yok, yoğun trafikten ötürü aracı hakkıyla kullanmak mümkün değil diyordum. Araç sağlam, sorunsuz ve ekonomik olsun taraftarıyımdır hep. O0

Ben bunları dedim aracı uzun süre sürdükten sonra ön yargılarımın bazılarını yıktım. Misal arabayla uzun vakit geçirmeden öyle yorumlar yazılıyordu ki korktum. Uzun süre vakit geçirmeden bazı konularda yanlış baktığımı sürünce anladım. Birde tanıdığım mazda ustası yıllardır çalışan bana  araç ile alakalı bir sözü bu arabaya ısınmama sebep oldu. Arabayı aldım aslında seri ama neden hantallaşıyor bir baktım bizim vites anlamsızca yükseltiyor. Sen kimsin Rampada üçüncü vites ile düşük devirde senin çıkma anlayışın bana hantal hisettiriyor ve manual moda alıp bir vites düşürünce it gibi çıkıyor. Bunu focusun dizeli ile kıyasladığımda farklı tabiki de. Ayırca bazı gözümde büyüttüğüm markaların  modellerini sürdükçe bu ön yargıların ne kötü olduğunu anladım. Ben dizel üçü de gözümde büyüttüm bir zamanlar dizel focusu sürünce dedim ulan bu daha iyi gidiyor. Neden dizel focus diyorum şuan sürdüğüm şirket aracı arada focus olduğu için. Ama halen daha istediğim performansta değil mazda3 benzinli. Fakat babam çevremde normal kullanan insanlara göre tatminkar. Ben şunu anlatamıyorum bu arabaya gitmiyor diyip saçma sapan motorlu arabalara seri diyenler hiç onları da almasın direk yüksek motorlu araba alsın. Ben focus yerine gidip hyundai blueda alırım bizde vardı araba tam anlamıyla şehir içi dışı yakıtı performansı çok güzel. Gel gör birde virajda zorlasınlar direk orta şerite kaçıyorsun. Neden yol tutmuyor.  Yoksa ben diyorum bu kasaya daha yüksek motorlu seçenekleri getirilmelidir. Ama dizel üçü satıp korkupta üçüncü nesil benzinliyi almamazlık yapmam. Sanki dizel üç her arabayı zorluyor :D  Neyse ben anlatamıyorum buradan sende abi bana sanki ben arabayı aldım övüyorum gibi bir izlenim bırakıyorsun bundan sonra daha dikkatli konuşuruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, Ali :

Ben bunları dedim aracı uzun süre sürdükten sonra ön yargılarımın bazılarını yıktım. Uzun süre vakit geçirmeden bazı konularda yanlış baktığımı zaten iletiyorum. Ayırca bazı gözümde büyüttüğüm markaların  modellerini sürdükçe bu ön yargıların ne kötü olduğunu anladım. Misal ben dizel üçü de gözümde büyüttüm bir zamanlar dizel focusu sürünce dedim ulan bu daha iyi gidiyor.  Ama halen daha istediğim performansta değil mazda3 benzinli. Fakat babam çevremde normal kullanan insanlara göre tatminkar. Ben şunu anlatamıyorum bu arabaya gitmiyor diyip saçma sapan motorlu arabalara seri diyenler hiç onlarıda almasın direk yüksek motorlu araba alsın. Yoksa ben diyorum bu kasaya daha yüksek motorlu seçenekleri getirilmelidir. Ama dizel üçü satıp korkupta üçüncü nesil benzinliyi almamazlık yapmam. Sanki dizel üç her arabayı zorluyor :D  Neyse ben anlatamıyorum buradan sende abi bana sanki ben arabayı aldım övüyorum gibi bir izlenim bırakıyorsun bundan sonra daha dikkatli konuşuruz. 

Yahu Ali bu gün beni yanlış anlama, beni anlayamama yada gereksiz alınganlık gününde misin ? :D 

Aynı şeyleri söylüyoruz her ikimizde farklı yollardan. 

Bu araca sahip olduktan sonra daha iyi anladın, daha iyi çözdün diyorum. Seninde kabul ettiğin gibi öncesinde otomatik vites konusunda bile ön yargılıydın diyorum. 

Ama tüm bu ön yargıları araca sahip olduktan sonra kırdın diyorum-uz.

2.Nesil Dizel Kullanıcısı olarak "C" segmentinde bir otomobil almaya niyetim olsa gözüm kapalı 3.Nesil Mazda Benzinliyi alır geçerim diye her yerde yazmışımdır. Yeni nesil dizel Mazda 3'üte hiç bir kuvvet bana aldıramaz bunu da belirteyim. Ama gönlümden geçen "D" segmenti veya "Crossover" şeklinde her zaman yazıyorum. Ama tabi zaman ve bütçe ne gösterir belli olmaz. Benim tercihim gönlümden çok mantığımla olacaktır. Yani yarın bir gün gider Skoda Octavia'da alırsam hiç şaşırmamak lazım, hangar gibi bagajı var. :fiuw:

Dizel otomobil kullanmaktan bıktım, usandım, otomobil kullanma keyfim bile törpülenmiş diye bile kaç sefer belirtmişimdir forumda. Bu durum bende alenen Mx-5 testinden sonra ortaya çıktı diyebilirim. :)

Arabayı aldın övüyorsun demiyorum, arabayı aldın ön yargılarını kırdın demek istiyorum !

Kaldı ki övsen ne olacak Ali ?

Benim mantığımda hep en iyi otomobil "Sahip Olduğun Otomobildir" Bunu da defalarca söylemişimdir forumda...

Burası zaten Mazda sayfası, insanlar genelde sövmeye değil, övmeye gelir. İstisnai durumlar hariç tabi. :D

Sanırım klavyenin azizliği, olmayan mimikler, duygu geçişinin olmayışı vs..anlaşılmadım yahutta ben anlatamadım. 

Tabi bunda yüz yüze tanışmanın, defalarca yüz yüze bir araya gelmenin getirdiği samimiyetinde getirmiş olduğu bir rahatlık olabilir bende.

Üzdüysem, kırdıysam üzgünüm özür dilerim.

Not: Emin Olabilirsin Çok Dikkatli Konuşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok abi yüz yüze tartışacağız :D Buradan yanlış anlaşılıyorum yoksa arabadan dolayı darılmam. Ürün sonuçta sat daha iyisini al ama orada biraz farklı anlaştık. Neyse konuya dönüp mazdanın  bizi fındık motorlarla düşürdüğü durumu görüyorsun :D:D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...