Jump to content

Tercih Ettiğiniz İnternet Alışveriş Siteleri

İlhan
 Paylaş

Tercih Ettiğiniz İnternet Alışveriş Siteleri  

90 oy

1. 1. Tercih Ettiğiniz İnternet Alışveriş Siteleri

• Hepsiburada
      61
    • Gittigidiyor
      37
    • N11
      36
    • Hızlıal
      2
    • Ereyon
      0
    • Epttavm
      0
    • Sanalpazar
      1
    • Diğer
      4

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Yurt içinde en çok tercih ettiğiniz alışveriş siteleri hangileridir ? Ankette çoklu seçeneğe izin verilmiştir.

Not: Tapatalk Kullanıcıları Anketi Göremezler. Artık bırakın şu tapatalkı lütfen. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirketimdeki bilgisayar, printer, bilgisayar bileşenleri, telefon, ofis malzemeleri vs alımlarını genelde ben yapıyorum. 

Kurumsal alımınlarımın %90'ınını Hepsiburada'dan yapıyorum diyebilirim.

Bundan 2-3 yıl öncesine kadar bende Hepsiburada'dan çok alışveriş yapardım. Ama N11 piyasa iyi giriş yapıp, ciddi rakip oldu diyebilirim. Son 1,5-2 yıldır alışverişlerim N11 - Hepsiburada ve Gittigidiyor arasında dönüyor. Örneğin en son kurutma makinasını gittigidiyor'dan aldım. 2 gün önce motor yağını hepsiburada'dan aldım. Alacağım ürünün fiyatına 3 siteden de bakıp, satıcı yorumları sonunda almaya karar veriyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknosa, vatan bilgisayar, gold, incehesap gibi şuan internet ortamında güç sahibi olan firmalarda bana göre eklenmelidir. En azından kimin ne yaptığını bildiğim için diyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce Google'da ürün aranır , akakçede en ucuz yere bakılır, Şahibinden.com, şanalpazar, şanalmarketim, gg ve bilgisayar oem için inventus.com'dan da mutlaka fikir alınır . Kampanyalar , bonuslar kollanır . Sonra akla yatan yerden ürün alınır . Akla yatması önemli . Vatanın garanti çok iyi mesela. Vatan çok pahalı değilse tercih ederim .pahalıysa diğer sitelerden devam ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Ali :

Teknosa, vatan bilgisayar, gold, incehesap gibi şuan internet ortamında güç sahibi olan firmalarda bana göre eklenmelidir. En azından kimin ne yaptığını bildiğim için diyorum.  

Aslında düşünmedim değil... Misal Bimeks'te var bu firmalar arasında. Lakin yukarıda sıraladığım alışveriş sitelerinin ortak yönü A'dan Z'ye her türlü gıdası, kozmetiği, temizlik malzemesi, hırdavatı, bebek ürünleri vs her şeyi bulabileceğimiz alış veriş siteleri. Öbür türlü zaten liste uzar gider... Sırf elektronik, sırf parfüm, sırf ayakkabı, sırf kozmatik vs olan siteler var..

17 dakika önce, Fotifoti :

Önce Google'da ürün aranır , akakçede en ucuz yere bakılır, Şahibinden.com, şanalpazar, şanalmarketim, gg ve bilgisayar oem için inventus.com'dan da mutlaka fikir alınır . Kampanyalar , bonuslar kollanır . Sonra akla yatan yerden ürün alınır . Akla yatması önemli . Vatanın garanti çok iyi mesela. Vatan çok pahalı değilse tercih ederim .pahalıysa diğer sitelerden devam ederim. 

Fotim seçeneklere sanalpazar'ıda ekledim...

Akıllara gelen bu tarz alışveriş siteleri olursa ilave ederiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende internetten çok fazla alışveriş yapıyorum.Hepsiburada ve gittigidiyor daha ziyade alışveriş ettiğim siteler.Fakat son aylarda n11 de fiatlar daha cazip olmaya başladı.En azından benim aldığım ürünlerde hepsiburada ve gittigidiyor bir hayli pahalı kalıyor.Örnek bugün N 11 den ağaç kesim motoru aldım 1.785 Liraya. Aynı ürün gittigidiyor da 1.950 Lira. 2 gün önce N 11 den Homend marka dik süpürge aldım 185 liraya .. Aynı ürün hepsiburada com da 259 liraydı. Hatta işin ilginç yanı almış olduğum ağaç kesim motoru toptancımızda nakit 1.825 liraydı :) .Ben hem 1785 lirayı taksitle ödeyeceğim hemde 1 ay sonra 100 lira maxipuan alacağım.Motor gelecek bana 1685 liraya.İyi araştırılırsa güvenilir alışveriş sitelerinden çok hesaplı ürün bulmak mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Efebey :

Bende internetten çok fazla alışveriş yapıyorum.Hepsiburada ve gittigidiyor daha ziyade alışveriş ettiğim siteler.Fakat son aylarda n11 de fiatlar daha cazip olmaya başladı.En azından benim aldığım ürünlerde hepsiburada ve gittigidiyor bir hayli pahalı kalıyor.Örnek bugün N 11 den ağaç kesim motoru aldım 1.785 Liraya. Aynı ürün gittigidiyor da 1.950 Lira. 2 gün önce N 11 den Homend marka dik süpürge aldım 185 liraya .. Aynı ürün hepsiburada com da 259 liraydı. Hatta işin ilginç yanı almış olduğum ağaç kesim motoru toptancımızda nakit 1.825 liraydı :) .Ben hem 1785 lirayı taksitle ödeyeceğim hemde 1 ay sonra 100 lira maxipuan alacağım.Motor gelecek bana 1685 liraya.İyi araştırılırsa güvenilir alışveriş sitelerinden çok hesaplı ürün bulmak mümkün.

N11'de ilave birde 4 çeşit alışveriş kuponu kazandırıyor yer yer. N11 şu sıralar gerçekten çok cazip benim içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Efebey :

Bu zarar bütçeleri ile ne zaman havlu atacak içlerinden biri çok merak ediyorum. Oralarda ürün satan çoğu firmalarla işim gereği samimi olduğumdan sürekli nabız yokluyorum. Ürünün maliyeti örnek 100 tl birde buna % 5 indirim yapıyor diğer sitelere gösteriş olsun diye hop tüketici kazanıyor. Sonra bazı firmalar artık internet üzerinden satış yaptıranın bayiliğini iptal ederime kadar iş gidiyor. :D Gözümle gördüm iptal yiyenler oldu.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kişisel Deneyimlerim:

Vatanbilgisayar : Kullanılmamalı- üründe bir sorun olduğunda iade aşamasında çok ciddi sorun çıkarıp bahaneler sallıyorlar.

MediaMarkt :  Üründe sorun olmamasına rağmen sorunsuz iade işlemi yapıyorlar. Bugüne kadar bir sorun yaşamadım - kullanılmış ürün yollanması gibi.

Teknosa - Bimeks : Kullanılmış ürün gönderdiler ama iade ettim ve geri aldılar ama uğraştırdılar.

Hepsiburada : Çok uzun yıllardır kullanıyorum. Hiçbir standart yok, kullanılmış - öyle böyle değil her yeri çizilmiş ciddi şekilde kullanılmış ürün yollayabilirler, bir standart falan yok. Kargo ücreti adı altında bile müşteriden fahiş para alıyorlar. Aynı ürüni iade için geri yollarken Kargo firması ücretinin hepsiburadanın benden aldığı kargo ücretinin yarısı olduğunu gördüm. Bariz ucuz ise kullanırım. Kimi ürünlerder olumsuz yorumları yayınlamayan tüketiciyi yanlış yönlendirebilen bir yer.

n11 : Satıcının puanına göre bakarım. Ancak satıcı ile sorun olduğunda kale almadıkları hakkında bir kaç yorum okudum.

gittigidiyor : güvenilir bir yer, sorun anında müşteri yanında duruyorlar.

amazon : en memnun kaldığım yer, teslimatın dedikleri günü 1 gün geçtiğini görmedim. Müşteri destekleri muhteşem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Batuhan79 :

Hepsiburada : Çok uzun yıllardır kullanıyorum. Hiçbir standart yok, kullanılmış - öyle böyle değil her yeri çizilmiş ciddi şekilde kullanılmış ürün yollayabilirler, bir standart falan yok. Kargo ücreti adı altında bile müşteriden fahiş para alıyorlar. Aynı ürüni iade için geri yollarken Kargo firması ücretinin hepsiburadanın benden aldığı kargo ücretinin yarısı olduğunu gördüm. Bariz ucuz ise kullanırım. Kimi ürünlerder olumsuz yorumları yayınlamayan tüketiciyi yanlış yönlendirebilen bir yer.

Hepsiburada kargo ücreti konusunda gerçekten işin bokunu çıkardı diyebilirim. Önceleri cüzi bir kargo ücreti ile alışveriş sağlanabiliyordu. Sonra atıyorum 70 lira üzeri alışverişe kargo ücretsiz yolu izledi.. Bu bir ara 150 lira oldu.. Bir dönem ayın/haftanın bazı günlerinde kargo ücretsiz alışveriş imkanı filan derken bayağı bir nabız yokladılar.. Şimdi resmen her alışverişten minimum resmen 7-8 liradan başlayan kargo ücfeti alıyorlar. Bu tip firmaların kargo firmaları ile ciddi iskontolu kargo anlaşmaları oluyor. Piyasanın çok altında gönderim sağlayabiliyorlar. 

Geçmiş dönem puan kazanılıyordu alışverişlerden.Oda kalktı..

Yine şu kadar alışverişe bu kadar hediye çeki olayları vardı.. oda kalktı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsiburada:  Seneler önce çok alisveris yaptim.  Üründe bir sorun olmadigi takdirde sorun yok.  Ancak, bir-iki defa ürün sorunlu çikti.  Örnegin, bir defasinda araç için benzin bidonu aldim ama bidonun alt kisminda resmen bir delik vardi ve sizdiriyordu.  Hepsiburada ile iletisime geçmek istedim.  Telefonla iletisim asla mümkün olmadi.  Ben de e-posta ile durumu anlattim.  Hiçbir cevap gelmedi.  Sonuç olarak bidon benim elimde patladi.  Atmak zorunda kaldim.  O gün bu gündür bir daha Hepsiburada'dan alisveris yapmadim.

Baska mallar için kullandigim ve önerebilecegim birtakim siteler var.

idefix.com

kuyumcu.com.tr

cicekmarket.com

ciceksepeti.com

Amerikan amazon.com gerçekten çok zengin bir site ama Türkiye'den bir mal ismarlamak çok zor ve pahalli.  Çok yüksek "shipping&handling" ücreti aliyorlar.  Ayrica, birçok mali Türkiye'ye göndermiyorlar.  Gelen mallar da bazen gümrüge takilabiliyor.  Gümrük de sizden ayrica bir ücret talep ediyor.  Ben bunlari geçmiste hep yasadim.  Astari yüzünden pahalliya gelebiliyor yani.  Bu nedenlerle artik pek amazon kullanmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, AKayhan :

Hepsiburada:  Seneler önce çok alisveris yaptim.  Üründe bir sorun olmadigi takdirde sorun yok.  Ancak, bir-iki defa ürün sorunlu çikti.  Örnegin, bir defasinda araç için benzin bidonu aldim ama bidonun alt kisminda resmen bir delik vardi ve sizdiriyordu.  Hepsiburada ile iletisime geçmek istedim.  Telefonla iletisim asla mümkün olmadi.  Ben de e-posta ile durumu anlattim.  Hiçbir cevap gelmedi.  Sonuç olarak bidon benim elimde patladi.  Atmak zorunda kaldim.  O gün bu gündür bir daha Hepsiburada'dan alisveris yapmadim.

Baska mallar için kullandigim ve önerebilecegim birtakim siteler var.

idefix.com

kuyumcu.com.tr

cicekmarket.com

ciceksepeti.com

Amerikan amazon.com gerçekten çok zengin bir site ama Türkiye'den bir mal ismarlamak çok zor ve pahalli.  Çok yüksek "shipping&handling" ücreti aliyorlar.  Ayrica, birçok mali Türkiye'ye göndermiyorlar.  Gelen mallar da bazen gümrüge takilabiliyor.  Gümrük de sizden ayrica bir ücret talep ediyor.  Ben bunlari geçmiste hep yasadim.  Astari yüzünden pahalliya gelebiliyor yani.  Bu nedenlerle artik pek amazon kullanmiyorum.

Amazon'da işler değişti. Türkiye'yi Global Shipping kapsamına soktu. Ürünü alırken otomatik olarak gümrük vergisini ekliyor ve siz gümrük ile uğraşmıyorsunuz. Bazı ürünlerde satın aldığınız ürünün ülke vergisini düştüğü için oldukça uyguna gelebiliyor. Amazon.de sık sık kampanya yapıyor 50€'ya kadar kargo ücretsiz, gümrük bizden vb kampanyaları vardı uzun süre, ama pek çok üründe amazon.com, amazon.de'ye göre ucuz. Ama bakmak gerekiyor örneğin 3d kalemleri takip ediyordum, kampanya yaptılar hemen aldım. Türkiye'nin yarı fiyatına kapıma kadar geldi. Ama dediğim gibi ihtiyacınız olan ürünü değilde kampanya olan ürünü almak mantıklı :) birde her ürün Türkiyeye yollanmıyor, ama satıcı amazon ise çoğunu yolluyorlar, ben ayakkabı, bot vb baya eşya aldım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, AKayhan :

Amerikan amazon.com gerçekten çok zengin bir site ama Türkiye'den bir mal ismarlamak çok zor ve pahalli

Ek bir bilgi daha amazon.de 25 veya 35€ üstü paketler Türkiye'ye ücretsiz gönderiliyor. Millet paket paket Sketchers alıp duruyor burada 35-40€ ya ( indirimleri takip edip )

Hem site de Türkçe :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ek bir bilgi daha amazon.de 25 veya 35€ üstü paketler Türkiye'ye ücretsiz gönderiliyor. Millet paket paket Sketchers alıp duruyor burada 35-40€ ya ( indirimleri takip edip )
Hem site de Türkçe [emoji4] 

Başka taktık var mi [emoji12]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, seriatsu :

%85 gittigidiyor.

Eskiden daha sık kullanırdım ama n11 onu solladı gibi geliyor bana. Daha uygun fiyatları n11.com da buluyorum ama bir çok satıcı her ikisinde de oluyor bazen güncellenmemiş , unutulmuş fiyat sebebi ile aynı satıcıdan aynı ürünü birinden daha ucuza alabiliyorsun. Adam göndermiyorum da diyemiyor doğal olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskiden daha sık kullanırdım ama n11 onu solladı gibi geliyor bana. Daha uygun fiyatları n11.com da buluyorum ama bir çok satıcı her ikisinde de oluyor bazen güncellenmemiş , unutulmuş fiyat sebebi ile aynı satıcıdan aynı ürünü birinden daha ucuza alabiliyorsun. Adam göndermiyorum da diyemiyor doğal olarak.

N11'in kuponlar çok işe yarıyor. Eskiden daha iyiydi ama bu ara kıstılar sanki. Yine de kullanıyorum. Samsung 3D Gözlük 80'e geldi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

N11 bir kez daha beni şaşırttı.

Geçtiğimiz hafta farklı satıcılardan, ev tadilatıyla ilgili bir takım ürünler aldım. 4 farklı satıcının ürünü farklı günlerde kargo yapılarak tarafıma ulaşacaktı. Ürünlerden ikisi geldikten sonra ben yanlış satıcının ürünü onayladım. Daha kargo yapılmamış  - kargo bilgileri girilmemiş satıcının parasını onayladım yanlışlıkla. 

Bu durumu ertesi gün fark ettim ama iş işten geçti.. Neyse yapacak bir şey yok satıcının ürünü taahhüt ettiği tarihte kargolamasını beklemeye başladım. Taahhüt etti süre geldi çattı, halen tık yok. Ama ben onayladım ürünü almadığım halde. N11'den mesaj geldi satıcı taahhüt ettiği tarihte ürünü kargolamadı, dilerseniz iptal edebilirsiniz diye ! Onayladığım sipariş iptal edildi / parası da aynı günün akşamında kartıma iadesi oldu. 

N11'de sipariş iptalleri çok kolay ve zahmetsiz. Para iadesi de çoğu zaman aynı gün veya ertesi gün hemen oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...