Jump to content

Uzun yol

ømeraga75
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bu yeni konuyu acmamdaki gaye uzun yolda basimiza gelen aksilkler veya gecirdigimiz ufak tefek kazlar ,,,,,,yazarkende enazindan ogutler verici mesajlar kullanirsak hani soyle yapsaydim veya burda sollamasaydim vs,,,,gibi ,,, yeni ehliyet alan arkadaslari bilgilendirmis oluruz    ,,,,,

post-755-141695259073_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 104
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• greypratica

16

• ømeraga75

15

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

evet haklisin onunda hatirlanmasi gerekiyor her zaman ......hizlandikca arabanin kilosu asgariyeye dusuyor degilmi ....

Evet bununla ilgili bir şey okumuştum . Eski Renaultlarda (spring/broadway) hız 120 kmye çıktığında teker başına düşen yük çok komik rakamlara geliyordu. 10-15 kg gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar bu konu ,bence cok onemli bir konu, ben uzun yola cok gidiyom ve her seferinde bir sey ogreniyom,,,,sizde tecrubelerini yazarsaniz is geyik oldurmekten cikar ve bir ise yara r...oyle degilmi sizcede,,,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesela ben bir keresinde çok uykulu çıktım ve yolda uyudum. Allah korudu. Tam ben uyuyakaldığımda hanım gördü ve bastı tokatı :D Bir daha Allah korusun dedim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abiler uzun yolda en iyisi uyku geldiginde park etmek ama , illada gidecem diyorsan devamli birseyler yemek ornegin ben turkiyeye gelirken elma alirim yanima yiye yiye gelirim ha birde devamli muhabbet eder hanim benimle kontrol amcli ,,,,,,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de, uzun yol olmasa da geçen gün sahil yolundan eve dönüş yaptığım ışıklarda yeşil ışığı yakalayacağım diye biraz gaza yüklendim. Yağmur da yeni çiselemeye başlamıştı. Işıkları yakaladım ama sola dönmek için frene basınca baktım ABS v.s. hiçbirşey fayda vermiyor dümdüz gidiyorum. Kaldırıma çıkmaktan son anda lastiğin dönmesi ile kurtuldum ve dedim ki bundan sonra 1-2 dakika kazanacam diye bir daha böyle bir riske girmem.. Allahtan sıyrıksız atlattık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abiler uzun yolda en iyisi uyku geldiginde park etmek ama , illada gidecem diyorsan devamli birseyler yemek ornegin ben turkiyeye gelirken elma alirim yanima yiye yiye gelirim ha birde devamli muhabbet eder hanim benimle kontrol amcli ,,,,,,

Bence illa gidecem dememek lazım en başta.. İyi bir uyku ve çok uzunsa yol birden fazla şöför..

Benim bu durumda kenara çekip uyumamamın sebebi havanın çok soğuk olması ve içeride çocuk bulunmasıydı ama aldık dersimizi  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gündüz neysede geceleri karsıdan gelenle aradaki mesafeyi kestirmek cok güc oluyor.. sollasam mı sollamasam mı diyosun karsıdakiin farları cok yakınmıs izlenimi veriyor vazgeciyorsun bide bakıyosun tee nerde sn ler geciyor daha gecmedi yanından.. bi sonraki seferde iş dahada tehlikeli, yine aynı tablo bu seferde 2lemde kalıp sollarsan işin şansa kalmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burakcim tamam yerden goye kadar haklisin ama ben diyorumki geyikler olmesin birazda uyarilar agirlikli olsun ....bende araba hasýasiyim ama araci yaptirdik dort dortluk oldu sonra birazda olsa bu konulara girersek o guzelim guzularimizi  kirmizi isigi beklemiyecez diye ikiye bolmeyelim diyorum canim sef  im....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D Dayım geçen sene Alamanya dan gelirkene yolda 2 hatun görmüş otostop yapıyorlarmış, frene basmış ancak 20-30m ileride durabilmiş, aynadanda bakıyormuş, hatunlar gelirken, yan aynadan bişey dikkatini çekmiş... ellerinde sopalar olan 2 adam çalıların arkasında bekliyormuş, bunu gören dayım basmış gaza kaçmış, yani siz siz olun uzun yolda otostop yapan kızları arabaya almak için durmayın  :D

Anlattığım olay gerçektir, böyle şeylerde olabiliyor dikkatli olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gündüz neysede geceleri karsıdan gelenle aradaki mesafeyi kestirmek cok güc oluyor.. sollasam mı sollamasam mı diyosun karsıdakiin farları cok yakınmıs izlenimi veriyor vazgeciyorsun bide bakıyosun tee nerde sn ler geciyor daha gecmedi yanından.. bi sonraki seferde iş dahada tehlikeli, yine aynı tablo bu seferde 2lemde kalıp sollarsan işin şansa kalmış :)

en cok  kaza yapalin tabloyu ozetlemis arkadasimiz ,,,,,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun yola bayılırım, ama geceleri araba kullanmaktan nefret ederim... Genellikle sabaha karşı yola çıkmayı severim 4-5 gibi. İçecek, yiyecek, sigara olmazsa olmaz yola çıkmadan mutlaka uyutmayacak parçaların yüklü olduğu bir CD yaparım kendime...

Sonra bas gaza...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yil 2005 izin bitisi cikis yapacam arbam audi a4 1,8 t 217 beygir var sisleri yaktim istannbulu cikacam hemen hemen kapiya girmek uzereyim ...ama hic cezam yok Allah a sukur diyorum arbada ablam ,ben ,hanim ,bizim kiz ,enistem variz,,bi baktim polis srenleri yakti geldi yan tarafima araci cek diyor acaba dedim ne yaptim ,par ettim arcai saga cektim , sis lambalarim yaniyormus dedi yasak ama gercekkten bilmiyordum yandigini dalginliga gelmis 50 kusur ceza yazdi ,,cikarken bulamadilar ceza yedigimi bizzat ben gittim dedim ben ceza aldim odemek istiyorum cikardim yari fiyat aldilar benden bilmiyom niye ,,,,, ogundur bu gundur sis lambalarini sisli gunler haricinde yakmam.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun yola bayılırım, ama geceleri araba kullanmaktan nefret ederim... Genellikle sabaha karşı yola çıkmayı severim 4-5 gibi. İçecek, yiyecek, sigara olmazsa olmaz yola çıkmadan mutlaka uyutmayacak parçaların yüklü olduğu bir CD yaparım kendime...

Sonra bas gaza...

yola cikis satimize varana kadar herseyimiz ayni sana hicbirsey demem yolun acik olsun derim ,,cunki metodu bulmussun uzun yol icin ,,,,cd cok onemlidir bencede yeni sarkilrdan yapilmis bir cd seni dinc tutar ,,,,,
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...