Jump to content
26Mazda

3. Nesil Mazda 3 Tampon Altı Plastik Boyama

Tavsiye Edilen Mesajlar

26Mazda    22
26Mazda

Herkese Merhaba,

Yeni Mazda 3 aracında arka tampon altı veya sis farı çevresini boyatan arkadaş varmı? Sıkıntı yaşadımı?Boyanın zamanla çıkacağı, bu bölgenin özel bir kaplama olduğu söylendi.

Piyano siyahı bir renk yakışabilir diye düşünmüştüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda    22
26Mazda
2 dakika önce, Burak :

Arka tampon altı hali hazırda siyah değil mi zaten ?

Evet Burak siyah ancak üstü yumuşak ve mat bir malzeme kaplı, buda çizilmelere çok müsait oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.645
Burak
1 dakika önce, 26Mazda :

Evet Burak siyah ancak üstü yumuşak ve mat bir malzeme kaplı, buda çizilmelere çok müsait oluyor.

Malzeme buna uygun mu bilmem ama boya yerine folyo kaplama daha iyi olmaz mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda    22
26Mazda
7 dakika önce, Burak :

Malzeme buna uygun mu bilmem ama boya yerine folyo kaplama daha iyi olmaz mı ?

Malzeme düz olsa folyo olabilir ancak pürüzlü yapısı var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.354
İlhan
7 dakika önce, 26Mazda :

Malzeme düz olsa folyo olabilir ancak pürüzlü yapısı var.

Nice otomobillerin her tarafını folyo kaplıyorlar. Bence bu aşamada bir çözümleri vardır. Yahutta sorun yaratmıyordur araştırmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda    22
26Mazda
11 dakika önce, İlhan :

Nice otomobillerin her tarafını folyo kaplıyorlar. Bence bu aşamada bir çözümleri vardır. Yahutta sorun yaratmıyordur araştırmak lazım.

Aslında bencede olabilir,nitekim ben ön tampona yaptırdırdım. Ancak yüzey düzgün değil ve folyonun açıkta kalan kenarı olursa basınçlı yıkamada kalkma riski olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.645
Burak
9 dakika önce, 26Mazda :

Aslında bencede olabilir,nitekim ben ön tampona yaptırdırdım. Ancak yüzey düzgün değil ve folyonun açıkta kalan kenarı olursa basınçlı yıkamada kalkma riski olabiliyor.

Kalkma işi işçiliğe ve sizin dikkatinize bağlı. Yıkamacıları uyarıp dikkatli olmaları sağlanabilir veya hiç onları bulaştırmadan kendiniz yıkayabilirsiniz eğer uygulama yapılabiliyorsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda    22
26Mazda
10 dakika önce, Burak :

Kalkma işi işçiliğe ve sizin dikkatinize bağlı. Yıkamacıları uyarıp dikkatli olmaları sağlanabilir veya hiç onları bulaştırmadan kendiniz yıkayabilirsiniz eğer uygulama yapılabiliyorsa.

Bende folyo tarafındaydım ancak bu parçaya entegre arka sis farı ve keskin köşeler olduğu için sağlıklı olmaz dediler. Bu yüzden boya düşünmüştüm, oda sadece kendi malzemesiyle olabilir dediler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.