Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Arka Amortisör

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

15 saat önce, olker444 :

2006 model aracımın arka amaortisörlerini araştırdıktan sonra KYB marka ile değiştirdim. Yazın bir nebze çekilir halde olan amortisör sertliği havaların ısınıp amortisör yağının muhtemel kalınlaşmasıyla çekilmez hale geldi. Her bozuk zeminde lakırt diye bir ses ve vuruntu hissediyorsunuz, makaslı at arabası konforu denebilir özellikle  Arnavut kaldırımı yollarda:).....360 liraya almıştım çiftini. Şimdiki aklım olsa ya efendice orjinalini alırdım yada tamir işini denerdim. Eski amortsörleri atmamam iyi olmuş olabilir; öneren varsa tamir edip takmayı denemek isterim ama öyle tuzlu bir fiyata mal olacaksa o da anlamsız olabilir. Bu şekilde tamir eden garanti veren bir yerleri önerecek varsa değerlendirebilirim, kargolayabilirim. Selamlar herkese

Orj. arka amortisorler gazlı. Tamir olmaz, olsada düzen tutmaz. İllaki kaçırır bir yerden. 

Magnetti marelli gerçekten çok iyiydi ama ömrü uzun olmadı. Dolu bagaji sevmiyor.

Şu an benim aracın arkalarda sachs var. BMW de fabrika çıkış sachs kullanıyormuş.

Memnunum. 

O lakırt sesi için arka z rotlara ve alt üst amortisör takozlarina da bir göz atın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç ilk nesilmiş. Şimdi gördüm. Ok. 2. Nesil mazda 3 arka amortisorler gazlı, 1. Nesil yağlı o zaman. Tamir yoluna gidilebilir,  gittiği yere kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, olker444 :

gurupta tamirat yaptıran yok mu hiç?

tadilat ta tamirat ta yaptırdım. vesile ile yağsız amortisör yoktur, gazlı denenler yağ+gazdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nam amortisör diye bir yerle görüştüm İstanbul iki telli den. 200 liaraya yapacağını ama üzerindeki şu anki kyb lerinde iyi olduğunu söyledi. Sanırım sertliğin onun için önemi yok. 200 lira artı kargo ve değişim sanayide usta ücreti tahminen 350 liraya mal olacak gibi. Aslında çok umudum yok ama yıllar önce bir Mazda ustasının dediği aklımda kalmış: bu araçların hic bir parçasını ustada bırakma yanına al; gün gelir yan sanayi vs bir parça alır sorun yaşarsan eskisinde daha rahat edersin demişti. Kyb yan sanayi değil diye gidip aldık başımıza ağrıdı,bu yöntemi de içimde kalmasın diye deniycem...olmuyorsa da efendice orjinali alıp kendime bi söylenirim artık....mazda kadar yan sanayi parçaya ters tepki veren  araç yok herhalde... sonucu yazarım tamirat yapılınca...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Çağlar Bayur :

tadilat ta tamirat ta yaptırdım. vesile ile yağsız amortisör yoktur, gazlı denenler yağ+gazdır

Hocam bu Nam amortisör namiştain ile aynı değildir her halde....aynıysa  senin aracılığınlada yollayabilirim

İKİTELLİ OSB GÜNGÖREN BAĞCILAR SANAYİ SİTESİ, 17. BLOK NO: 15 
 Burayı biliyor musunuz ? BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikitelli dekini bilmiyorum. bir şey diyemem . rakamlara bakınca, yeni iyi birşey satın alıp, elinizdeki az kullanışmışı da 2.el olarak satabilirsiniz mesela?

https://www.powershoponline.com/KONI-AMORTISORLER,LA_41-2.html#labels=41-2

burayı arayıp koni strt var mı diye sorabilirisiniz mesela, şans işidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Çağlar Bayur :

ikitelli dekini bilmiyorum. bir şey diyemem . rakamlara bakınca, yeni iyi birşey satın alıp, elinizdeki az kullanışmışı da 2.el olarak satabilirsiniz mesela?

https://www.powershoponline.com/KONI-AMORTISORLER,LA_41-2.html#labels=41-2

burayı arayıp koni strt var mı diye sorabilirisiniz mesela, şans işidir.

hocam bu fiyatlara sanırım orjinali alınıp takılır,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar. Gazlı amortisörler yağlılara göre daha yumuşak ve konforlu hatta üretim mantığına göre daha performanslı olabiliyorken yağlılar sert oluyor diye biliyorum. Çünkü monroe nun kaliteli ürünleri ve bilstein öhlins gibi markalar gazlı olandan üretiyorlar. Tabii araç sizin tercih sizin ama gazlı olanı araştırmanızı tavsiye ederim. Bende şu an seat ibiza var ve amortisörler yağlı olduğundan sert ve konforsuz. 

Bir de magneti mirelli markası italyan bir firma fiata yedek parça üretiyorlar. Ürünleri alman ve japon mühendisliği kalitesinden uzaktır. Ucuz olabilirler ama kesinlikle dayanıklı veya kaliteli değiller.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, karakulak :

Selamlar. Gazlı amortisörler yağlılara göre daha yumuşak ve konforlu hatta üretim mantığına göre daha performanslı olabiliyorken yağlılar sert oluyor diye biliyorum. Çünkü monroe nun kaliteli ürünleri ve bilstein öhlins gibi markalar gazlı olandan üretiyorlar. Tabii araç sizin tercih sizin ama gazlı olanı araştırmanızı tavsiye ederim. Bende şu an seat ibiza var ve amortisörler gazlı olduğundan sert ve konforsuz.  

Çelişki yokmu bu yorumda?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, olker444 :

hocam bu fiyatlara sanırım orjinali alınıp takılır,

koni strt , orjinalin üstünden 4 defa falan patinaj çeker gider :) bu firma stok boşaltıyor o yüzden de rakamları inanılmaz ucuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

1. Nesil aracima kyb almıştım 2-3 ay kullandım cok seet geldi daha sonra ankarada orjinalleri tamir ettirip kullanmaya başladım gayet memnun kaldım kybleri orda çöpe attım araç bildiğin spor araba gibiydi ziplayarak gidiyorum yolda amortisörlero otosupermarketden almıştım tamiri ankara başkent amortisör de yaptırdım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkaya monroe taktıran var mı. 1. Nesil. Bir de amortisörün yumuşak sert olması tekerlekli çamurluk mesafesine etkisi var mı. 4 5 yolcu varken iyice yakınlaşıyor. Kasıslerde sürtüyor. Bunun sebebi amortısör mu helezonlar mi. Bir miktar yere yemin olmasının etkisi de var tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, ayhanest :

Arkaya monroe taktıran var mı. 1. Nesil. Bir de amortisörün yumuşak sert olması tekerlekli çamurluk mesafesine etkisi var mı. 4 5 yolcu varken iyice yakınlaşıyor. Kasıslerde sürtüyor. Bunun sebebi amortısör mu helezonlar mi. Bir miktar yere yemin olmasının etkisi de var tabi.

amortisörün yükseliğe etkisi yoktur zaten boyu sabit olmayan bir parça yani imkasnız. montaj yapılan yerdeki parçalar (kauçuk vb.) onların etkisi olur, bir de yayın etkisi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.12.2018 at 07:57, Ilgaz-p :

1. Nesil aracima kyb almıştım 2-3 ay kullandım cok seet geldi daha sonra ankarada orjinalleri tamir ettirip kullanmaya başladım gayet memnun kaldım kybleri orda çöpe attım araç bildiğin spor araba gibiydi ziplayarak gidiyorum yolda amortisörlero otosupermarketden almıştım tamiri ankara başkent amortisör de yaptırdım 

Başkent amortisörle facebooka temas kurdum. Bana tamir edilmiş focus 2 amortisörü yollamayı teklif etti. Böylece bende yollamayla uğraşmamış olucam, mantıklı sanki:)....usta sizin arka amortisörler gazlı dedi; ama biz çıkardığımız fomoco larda yağ sızıntısı gördük....ne dersiniz? yollyacağı uyumsuz olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ+gaz var içinde arka amortisörde focusa mazda, mazdaya focus amortisörü takabiliyorsunuz, ben focus 2 ye mazda3 (mk2) arka koni taktım mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Çağlar Bayur :

yağ+gaz var içinde arka amortisörde focusa mazda, mazdaya focus amortisörü takabiliyorsunuz, ben focus 2 ye mazda3 (mk2) arka koni taktım mesela.

Önler de uyumlu mu abi bilginiz var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...