Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Arka Amortisör

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

48 dakika önce, quiteguide :

Yok, sadece köşelerden kırılırsa, haliyle takirti yapıyor.  Bağlantı yerleri kontrol et, sıkı olsun yeter. Bunun görevi amortisör yayiyla üst bağlantıyı sağlamak, sarı takoz bunun altında kalıyor.

On amortisorle ilgili açtığım konuda bütün bilgiler mevcut. Benimki nere mali bilmiyorum ama hala kullanıyorum, sorunsuz.

Ön arka Z rotlarim ve on rot başları teknorot, onlar da sorunsuz.

arkaları monroe g1167 aldım. monroe sitesinde de şaşe no'dan girince bu kodu veriyor. başka bir tane daha veriyor o da g1197 ama sanırım o büyük jantlar için daha uygun. önler zaten belli g8803-04. 

ön çift, arka çift amortisör monroe, ön arka z rot teknorot hepsi 1400 tuttu. rotlar zaten 120 tuttu. geri amortisör.

takoz, körük, rotil gibi elemanlar bunlar kadar pahalı değil. virüs belası geçince ustaya gösterip onları da alacağım.

salıncak burçları vs var. lokurdu sesi bende çok. onlara da bakacağım tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, tansu87 :

@quiteguide anldım. İbrahim ped gibi bir şey koymuştu sanırım. Okudum onu d. Ustaya söyleyeceğim. 

Aklıma takılan şeyler var. Ustalar kapalı o yüzden gösteremiyorum. Dolar çok arttı parça fiyatlarını ciddi etkileyecektir. Şimdiden alıp yazın taktırmak istiyorum. 

aloparça montoe için ön amortisör mazda uyumlu tek model çıkıyor. Kendi sitesinde de o var. Onu da gazlı diyor. Yağ+gaz sanırım. Sorun olur mu? zaten başka seçenek yok. 

arkalara gekirsek. Ciddi şikayetçiyim. Adem usta’nın değiştiği 4 z rotlardan önler 1 sene dayanmadı, değiştirdim. Arkalar duruyor. Onlar da gidik galiba çünkü arka taraf en ufak yol çatlağında bile dangır dungur ses yapıyor. Sen arka üstleri değişme dedin. Takoz içinde sesi etkileyen, yol darbelerini sönümleyen, deforme olan şeyler yok mudur? 

Bu konuda bahsetmişsiniz ama anlamadım. Orta takoz deniyor. O ne? Ayrıca mı almam lazım ön arka?

genel bir soru. Z rot zaten alacağım. Araba 100 binde. Salıncak, salıncak burçları, rotil gibi parçalar da değişmeli mi artık? Ne derseniz? 

Sachs türkiye’de, monroe çorlu’da. İthal amortisör kalmamış memlekette. Ülkemizde üretilenler bu markaların gerçek karakterini ortaya koysa çok güzel diyeceğim de herkes eskisi gibi değil diye yorum yapmış

Megaparca da var Sacs var arka icin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, ozgur35 :

Megaparca da var Sacs var arka icin 

Önermiyorlar. İthal ürün gibi değilmiş. Sertmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, ozgur35 :

Otosupermarket te 340 tl monreo aynisi mi aloparcadakinin 

https://www.otosupermarket.com/urun/mazda-3-amortisor-gazli-on-sag-2009-2013-monroe

Ürünün kodunu bile yazmamışlar. Ürünün kodunu yazmayıp, mazda 3 için bu abi diyen esnaf ağzını sevmiyorum valla. O olsa da o dükkandan almak istemem açıkçası. Aloparça’da her türlü parça kodu, oem kodu gibi mevcut. Hatta müşteri danışmanı 10dk boyunca konuştuk. Diğer alt takım parçalar hakkında uygunları çıkarttı gösterdi bana. Onları da sonra alacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, tansu87 :

Ürünün kodunu bile yazmamışlar. Ürünün kodunu yazmayıp, mazda 3 için bu abi diyen esnaf ağzını sevmiyorum valla. O olsa da o dükkandan almak istemem açıkçası. Aloparça’da her türlü parça kodu, oem kodu gibi mevcut. Hatta müşteri danışmanı 10dk boyunca konuştuk. Diğer alt takım parçalar hakkında uygunları çıkarttı gösterdi bana. Onları da sonra alacağım. 

Bu sitede guvenli be ben onlere  ate balata ve  arkalara trw balata almistim burdan  ama dedigin gibi ayrintisini yazmamislar 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

ön çift, arka çift amortisör monroe, ön arka z rot teknorot hepsi 1400 tuttu.

Vay be, on amortisorleri 300 TL'ye almıştım.

Megaparca'da japonparts var birde.

Nedir ne değildir bilmiyorum.

IMG_20170225_235104.thumb.jpg.6512e87bec16cbf79ca3f0d670292da2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, quiteguide :

Vay be, on amortisorleri 300 TL'ye almıştım.

Megaparca'da japonparts var birde.

Nedir ne değildir bilmiyorum.

IMG_20170225_235104.thumb.jpg.6512e87bec16cbf79ca3f0d670292da2.jpg

Dolar uçtu abi. Yakındır her şeye zam gelmesi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Stokculuk olarak anlamayın ama, fiyatlar uygunken, hava-polen-yağ filtresi ve motor yağı gibi genel bakım malzemelerine, yüklenin biraz. 

Bana da hafif acil yaz lastiği lazım, falken alacam büyük ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, quiteguide :

Stokculuk olarak anlamayın ama, fiyatlar uygunken, hava-polen-yağ filtresi ve motor yağı gibi genel bakım malzemelerine, yüklenin biraz. 

Ben de o zmaan motor yagi aliyim bu hafta 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, quiteguide :

31 dakika önce, ozgur35 :

Ben de o zmaan motor yagi aliyim bu hafta 

Abi en fazla 2 bakımlık alıyoruz zaten. Market sepetine un çuvalı atan var istanbul’da 😀 

falken iyi. Yerli üretim satırım. Ben gy eg almıştım. Pişman oldum. Eskisi gibi continental’dan şaşmam artık. Tutunma, konfor, ömrü boyunca aynı performansı vermesi açısından on numara lastik. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 5 bakım, 30-35k, kafam rahat.

O zamana kadar, kim öle kim kala tabi.

En pahalısı supercharger olmak üzere, depoda(subaplar, conta takımı, zincir seti, silindir saplamaları, termostat, gaz kelebeği, maf sensörü, ateşleme bobinleri, purge solenoid valfi, vuruntu sensoru, ön arka diskler,balatalar, şanzıman yağı vs.vs.vs aklıma gelenler bunlar )bir 8000-10.000 TL'lik mal var. 

Hanıma, bir vasiyet yazayım en iyisi. 

Yoksa, çöpe gider onlar.

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, quiteguide :

Benim 5 bakım, 30-35k, kafam rahat.

O zamana kadar, kim öle kim kala tabi.

En pahalısı supercharger olmak üzere, depoda(subaplar, conta takımı, zincir seti, silindir saplamaları, termostat, gaz kelebeği, maf sensörü, ateşleme bobinleri, purge solenoid valfi, vuruntu sensoru, ön arka diskler,balatalar, şanzıman yağı vs.vs.vs aklıma gelenler bunlar )bir 8000-10.000 TL'lik mal var. 

Hanıma, bir vasiyet yazayım en iyisi. 

Yoksa, çöpe gider onlar.

Bu kadar yedek japoncu murat da yoktur :))

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazenleri kızsam da, bu araca karşı bir zaafım var. Yaptığım masraf hiç gözüme batmıyor, 2 evladın rızkını bir köşeye ayırdıktan sonra tabi.

Şimdi aklıma geldi, yağ kontrol valfi, hararet müşürü de vardı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir çılgınlık yapacaktık, yeterli alan bulamadık, v kayışı ve emme manifoldu hava girişi zıt noktalarda olduğu için bazı şeyleri göze alamadık (klimayı iptal etmek veya yeni bir krank kasnağı yaptırmak gibi), sonuç olarak, aile ile yaptığımız uzun yolculuklar & sorunsuzluk hissi ağır bastı, olduramadık. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön amortisör değişiminde yayı da çıkarıp takıyoruz. yayın oturduğu yerde bir şey yok ama ibrahim focus'ta görüp koymuştu. kafa kısmında bir şey var mı?

arkalarda amortisör değişiminde yayı sökmüyoruz ama yayların oturduğu ve va baş kısmında bir kauçuk var mı arkadaşlar? deforme olmuş mudur, değişmesi gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yay dedin aklıma geldi bak. Depoda sıfır ayarında eibach pro kit de vardı. 😂

Sorunun cevabına gelecek olursak, kafa kısmında focustaki gibi kayda değerbirşey olduğunu hatırlamıyorum.

Arka helezonları hiç sokturmedigim için, emin değilim. İbrasoftun konusuna bakman daha sağlıklı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, quiteguide :

Yay dedin aklıma geldi bak. Depoda sıfır ayarında eibach pro kit de vardı. 😂

Sorunun cevabına gelecek olursak, kafa kısmında focustaki gibi kayda değerbirşey olduğunu hatırlamıyorum.

Arka helezonları hiç sokturmedigim için, emin değilim. İbrasoftun konusuna bakman daha sağlıklı olur. 

Bakmak istemiyorum. Akşama kadar kaç kere söktük taktık hatırlamıyorum yazmış :) ustaya da soracam tabi. Amortisörler, z rotlar geldi ama ön salıncak, Arka ön takoz, stoperler, körükler, rot başı, viraj denge lastikleri, rotil gibi şeyleri almadım. O yüzden araştırıyorum.

arkada sağlam 3 tane demir var. Bunların bağlantı noktalarını falan kurcalamıyoruz değil mi? Hani kauçuk lastik falan var mıdır? 

9-BBF58-E2-E86-E-4-B63-BCB0-6-FF0-BAB62-

5-F053-E7-D-EA97-4-F51-A854-C80-CDBAF411

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lütfen boşuna masraf yapma.

Rot balansciya git, uygulamalı olarak bağlantı noktalarını kontrol ettir, liste yapsın, ona göre ne lazımsa al, usta  da değiştirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...