Jump to content

1. Nesil Mazda3 Devir Dengesizliği

ofcstyle_89
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, kayseride ikamet ediyorum 2005 model mazda 3'üm var. Aracım normal giderken ayağım gaz üzerinde sabit olmasına rağmen birden devir artıyor sonra tekrar düşüyor. Sebebi ne olabilir? Şanzıman kaynaklı olabileceği söylendi ama ne kadar doğrudur? Ve Kayseri de bu sorunumda dahil olmak üzere aracıma iyi bir bakım yaptırabileceğim sağlam bir usta arıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, ofcstyle_89 :

Evet lpg var ama benzinde kullandım aracı aynı sıkıntıyı benzinde de yapıyor.  

Supaplar ile ilgili bir problem olmasın ? Araç kaç km dir LPG ile kullanılıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda 170000 km de.  Ama lpg ne zaman takılmış bir bilgim yok. Zaten bakımları geldi aracımın ama Kayseri öyle bir yer ki bir sağlam usta duymadım henüz mazdacı. Baktım olmuyor işten izin alıp atlayıp Ankara ya gidecem hem bakımlar hemde bu problem için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, ofcstyle_89 :

Şu anda 170000 km de.  Ama lpg ne zaman takılmış bir bilgim yok. Zaten bakımları geldi aracımın ama Kayseri öyle bir yer ki bir sağlam usta duymadım henüz mazdacı. Baktım olmuyor işten izin alıp atlayıp Ankara ya gidecem hem bakımlar hemde bu problem için. 

Klasik supap problemi ile karşı karşıya olabilirsin. Başka bir bahanen var ise birleştirip Ankara'ya gitmek de mantıklı görünüyor. Orada daha çok seçeneğin olacaktır ama yaptırabilirsen bir kompresyon testi bir başlangıç olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum ÖM ile görüşmüştük. 56. sokak Emre oto Mustafa ustaya git beni doktor gönderdi de fikir al yaptırmak zorunda değilsin. Bu devir artışı esnasında motor da devirleniyor mu? Yani kulağınla motorun devirlendiğini duyuyor musun? Manuel vites araçta debriyaja bas bırak yapmış gibi mi oluyor? Sadece gösterge sıkıntısı olmasın? Bir video atsan herşey daha netleşecek. 

Mustafa usta mazda ustası değil ama milletin tamir etmeye yanaşmadığı bi çok aracı alır yapar cevval bir adamdır. Kafası zehir gibidir. Daha da önemlisi seninle problemi paylaşır sen bi şey dersen dinler olur-olmaz der. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Klima açık degil. Normal seyir halindeyken motor devri artıyor araç ivme kazanıyor birden sonra tekrar normale dönüyor anlık oluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhangi bir arıza lambası yaktı mı yakın zamanda?

23 saat önce, zoptrik :

Dostum ÖM ile görüşmüştük. 56. sokak Emre oto Mustafa ustaya git beni doktor gönderdi de fikir al yaptırmak zorunda değilsin. Bu devir artışı esnasında motor da devirleniyor mu? Yani kulağınla motorun devirlendiğini duyuyor musun? Manuel vites araçta debriyaja bas bırak yapmış gibi mi oluyor? Sadece gösterge sıkıntısı olmasın? Bir video atsan herşey daha netleşecek. 

Mustafa usta mazda ustası değil ama milletin tamir etmeye yanaşmadığı bi çok aracı alır yapar cevval bir adamdır. Kafası zehir gibidir. Daha da önemlisi seninle problemi paylaşır sen bi şey dersen dinler olur-olmaz der. 

Ağa bu arkadaşı tavsiye ettiğini başka bir konuda da görmüştüm.

LPG de subap sıkıntısı olmadan 50k hedefime ulaştım, daha ne kadar gideriz bilmiyorum son yapılan LPG ayarı pek hoşuma gitmedi. Ltft +14.8 de çakılı kalıyor, benzinle kullanımda 50-60 km sonra ortalama +-1'ı görüyorum. Buradan subaplarda henüz herhangi bir sorun olmadığını varsayiyorum çünkü hava/yakıt karışımı olabilecegin  en  iyisi. Yinede bi ara egsoz subaplarini değiştirmek istiyorum. 

Velhasıl bu arkadaş işimizi görür mü?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence görür. Ben bu işi daha önce yaptığını biliyorum. Ama sen yine de kendin görüş sorularını sor. Kafanda soru işareti kalmasın. 

Mustafa Usta : 0546 626 20 00

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

08.08.2017 at 12:30, quiteguide :

Herhangi bir arıza lambası yaktı mı yakın zamanda?

Dün AT arıza lambasını yaktı. Sanzimanciya götürdüm şanzımanda kaçırma var dedi 3000 ila 3500 TL arası bir fiyat çıkar dedi sanzimani açınca çıkacak duruma göre değişir dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ofcstyle_89 :

Dün AT arıza lambasını yaktı. Sanzimanciya götürdüm şanzımanda kaçırma var dedi 3000 ila 3500 TL arası bir fiyat çıkar dedi sanzimani açınca çıkacak duruma göre değişir dedi

Hangisine götürdün? Eski Torunoğlu yeni adını bilmiyorum oraya mı?

7 saat önce, zoptrik :

Bence görür. Ben bu işi daha önce yaptığını biliyorum. Ama sen yine de kendin görüş sorularını sor. Kafanda soru işareti kalmasın. 

Mustafa Usta : 0546 626 20 00

Eywallah, doktor civanım. :D

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, quiteguide :

Hangisine götürdün? Eski Torunoğlu yeni adını bilmiyorum oraya mı?

Deniz otomotiv otomatik şanzımanci. Eğer Torunoğlu daha iyiyse oraya götüreyim eski yeri kapanmış yeni yeri ve adı ne ? Yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum, 2 kez şanzıman yağı değiştirdim kendilerinde. Kayseri'yi hiç bilmem, yeni yerlerini tarif edemiyorum o yüzden. Fikir olması açısından bi uğra istersen.

Dostum, 2 kez şanzıman yağı değiştirdim kendilerinde. Kayseri'yi hiç bilmem, yeni yerlerini tarif edemiyorum o yüzden. Fikir olması açısından bi uğra istersen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, ofcstyle_89 :

Konu ile sıkıntı tork konvertorundeymis yağ değişimi de dahil yapımı 1500 TL pazartesi aracı bırakacağım. 

Tam teşhisi kim koydu? Nerede yapılacak? Onunla geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...