Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Ferodo Ön/Arka Fren Diski

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Son zamanlarda kafama takılan bir duruma daha el attım. 

Ön takım 215 TL,  arka takım 125 TL. 

http://megaparca.com/urun/mazda-3-2009-2013-oen-fren-diski-20408

http://megaparca.com/urun/mazda-3-2009-2013-oen-fren-diski-20408?gclid=Cj0KCQjwtpDMBRC4ARIsADhz5O5jhTmStDN5vTFuXUmlbcPrwO2icKo6Z7EmI3jIQSp4uQTwCYEdvqoaAgUuEALw_wcB

Ürünler megaparca.com'dan.

Sipariş vermeden canlı destekten bağlanırsanız, ücretsiz kargo için kupon veriyorlar. İhtiyacı olan arkadaşlar yeşillendirsin sepeti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Disk çok çizilmişse, çizikler dairesel değil de, radyal yöndeyse, fabrika sınırlarının belirttiği kalınlığın altına indiyse değişmesi gerekir. Bizim mazdalarda da 100bin km.de 1 değişim ideal. 

Önler 23 mm, arkalar 11mm idi sanırım minimum kalınlıklar. Kashiyama başlıklı konumda belirtmiş olmam gerekir.

Hayırlı olsun quiteguide abi. Ferodo iyi markadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

disk değiştirmen gerektiğini belli eden belirtiler nedir @quiteguide ?

125k oldu Mehmet hoca. 60 yada 70 k da sözde tornalandi. Disk kalınlığını olcmedim ama görünürde bı sıkıntı yok. Frende de bi sorun yok. Hesaplı bulmuşken yapıştırdım :D 

26 dakika önce, Mutlu Tekir :

Disk çok çizilmişse, çizikler dairesel değil de, radyal yöndeyse, fabrika sınırlarının belirttiği kalınlığın altına indiyse değişmesi gerekir. Bizim mazdalarda da 100bin km.de 1 değişim ideal. 

Önler 23 mm, arkalar 11mm idi sanırım minimum kalınlıklar. Kashiyama başlıklı konumda belirtmiş olmam gerekir.

Hayırlı olsun quiteguide abi. Ferodo iyi markadır.

Sağol mutlu kardeş. Bir de şu zıkkım TRW balatalari bitirebilseydim. Ne zaman değiştiğini unuttum hala en az %70, inatla bitmiyor. Ses desen cabası. Diskler gelsin, bunlara ate balata yakışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Abiler benim arabanın on balatalar bitti ilk balata 60k da degismisti serviste simdi disk degisimi lazim midir orjinal renkli disk bulabilir miyim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Disk değişimi için mikrometre ile minimum kalınlığın altına inmiş mi ona bakmak gerekir. Ama 100bin km.ye kadar idare edeceğini zannederim. Disk için n11 de aloparça da satılanlar var. trw var. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mazda41 :

Abiler benim arabanın on balatalar bitti ilk balata 60k da degismisti serviste simdi disk degisimi lazim midir orjinal renkli disk bulabilir miyim 

Megaparca.com'dan blueprint yada ferodo yapıştır gitsin. 

Ben ferodo aldım bütün seti (on-arka disc, balatalar, fren hidroliği). 500 TL felan. 

Mazda'nin parçası bulunmuyor, pahalı diyen adamın alnını karışlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abilerim fren hidroliğide mi değişecek diskle beraber onu da sormuş olayım en iyi performans hangi markada alırım arabayı aşırı sert kullanıyorum da

Orjinal parçasının markası ne serviste satılan 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Mutlu Tekir :

zaten disk balata değişmese de 2-3 sene ya da 40bin km.de 1 fren yağının değişmesi gereklidir. dot5.1 koyabilirsin.

bizim fren yağı hiç değişmedi :'( ne önerirsiniz abiler dot 5.1 marka mı pek anlamıyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Mazda41 :

bizim fren yağı hiç değişmedi :'( ne önerirsiniz abiler dot 5.1 marka mı pek anlamıyorum 

Motul, mobil, eneos vs bilindik yağ firmalarının fren hidroliğini kullan gitsin işte. Çok da önemli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Disk sordum özel servise BULİ  PRİNT VARMIŞ 300 TL DEDİ  BALATA HAY KUG 120 TL  İŞÇİLİKTE 80 TL 500 TL nasıl orjinale göre artısı eksisi nedir fiyatları nasıl ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On arka disk içinse, disk fiyatı çok iyi. Balatayi ilk defa duydum. Şahsen riske atmaz, bilinen bir marka tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mazda41 :

Disk sordum özel servise BULİ  PRİNT VARMIŞ 300 TL DEDİ  BALATA HAY KUG 120 TL  İŞÇİLİKTE 80 TL 500 TL nasıl orjinale göre artısı eksisi nedir fiyatları nasıl ?

quiteguide hocamın dediği gibi o markaları ilk kez duyuyorum. Ferodo, Ate, Bosch, Trw, brembo gibi bilindik markalardan şaşmayın. Delphi yi de arkadaşım balatalarını kullnıyor memnun. Değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...