Jump to content

1991 Mazda 323 Radyatörde Hava Sorunu

Mustafa.
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanki araba zaman zaman hava yapıyor gibi geliyor. dün akşam radyatöre tepeleme su doldurdum sonra arabayı çalıştırıp stop ettim sabah hiç çalıştırmadan radyatöre bakim dedim.kapağı açarken hafif havayla birlikte az bi su taşırdı dışarı.tekrar diyorum arkadaşlar sabah hiç marşa basmadan oldu bu..acaba tepeleme doldurdum diyemi oldu nedir bilemedim.yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Mustafa. :

Neden hiç kimse cevap vermiyor lütfen yardımcı olun.

Başlığı güncelledim. Bu şekilde daha çok dikkat çekecek ve bilgisi olan arkadaşlar konuyu yanıtlayacaktır. Benim bu konuda bir bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mustafa. :

Arkadaşlar neden yardımcı olmuyorsunuz kimse görmüyormu mesajımı?

Bilgisi olanın yazması önemli. Yoksa her gören bilmiyorum yazsa bir faydası olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

radyatörü doldurduktan sonra kapağı açık şekilde aracı çalıştır 1 dakika su devirdaim yaptıktan sonra kapağını kapat ve tekrar açma..!yedek su deposunuda yarıya kadar doldur..radyatörde su eksik ve ya fazla olursa otomatikman yedek su haznesinden kendisi eksik olursa alacak veya fazla olursa atacaktır..Sen yedek su hazneni kontrol edeceksin..Çünkü su tesisatında kapalı belli bir basınç var o yüzden radyatör kapağını açmaman lağzım bu arada kapak üzerindeki değer 0,8 veya 0,9 olmalıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.0.9 bar kapak.peki akşam arabayı park edip sabah marşa basmadan radyatör kapağını açıp bakayım dedim hafif bir havayla birlikte su taşırdı çok az.başınıza geldimi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet benim aracımdada çalışmazken radyatör kapağını açınca çok az sıkışan hava su çıkıyor ..bu normal zaten..bahsettiğin gibi devirdaim sisteminde hava olsa 5 dakikada hararetin tavan yapar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.sanırım sıcaklarla ilgili.birde contada sıkıntı olsa hemen haralet yükselirmiş öylemi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...