Jump to content
kumsaati14

Mazda 3 Benzin Pompası Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

kumsaati14

Merhaba arkadaşlar. Kontağı çevirdiğimde aracım çalışmıyor. Motora elektrik gittiğini düşünüyorum fakat ateşleme olmuyor. Bilmiyorum doğru anlatabildim mi ama sorunun benzin pompasından kaynaklandığını tahmin ediyorum. Çünkü Bujiler de yakın zamanda değişmişti. Bu benzin pompası denen zımbırtı aşağı yukarı kaç paradır bi fikri olan var mı? Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlakesaret
1 saat önce, kumsaati14 :

Merhaba arkadaşlar. Kontağı çevirdiğimde aracım çalışmıyor. Motora elektrik gittiğini düşünüyorum fakat ateşleme olmuyor. Bilmiyorum doğru anlatabildim mi ama sorunun benzin pompasından kaynaklandığını tahmin ediyorum. Çünkü Bujiler de yakın zamanda değişmişti. Bu benzin pompası denen zımbırtı aşağı yukarı kaç paradır bi fikri olan var mı? Saygılar.

merhaba marş çeviriyormu motoru lpg var ise direk lpg de çalıştırmayı dene eğer benzin motoru arızalı ise direk çalışır lpg de benzin motoru ortalama 150 tl ye bulursun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kumsaati14

Araçta lpg yok. Marş basıyor fakat motoru çalıştırmıyor. 150 tl orjinal pompanın fiyatı mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlakesaret

hayır tabii yan sanayi orijinal olanı komple olur oda 1840+kdv dir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ben benzin pompası sorunu dolayısıyla yolda kalmıştım mazda 2'de. cekiciyle gitmişti ve usta tamir etmişti. maliyet 200 tl ödemiştim tamirine. ne yaptı ne etti bilmiyorum. sonra orjinalinin fiyatına baktığımda 2 bin küsür lira olduğunu gördüm. ama yan sanayi onda biri fiyatına nasıl olur bilemedim. 

ustanın demesine göre bozulmasının nedeni de benzinin sürekli çeyreģin altında kalması imiş. ben hep lpg'de kullandığım için benzine dikkat etmiyordum. tabi sonrasında yarımın altına indirmiyordum ama iş işten geçmişti..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
4 saat önce, Katil Balina :

ustanın demesine göre bozulmasının nedeni de benzinin sürekli çeyreģin altında kalması imiş

@İlhan geçenlerde sen bahsediyordun bu durumdan .. Hangi konuydu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
10 dakika önce, Burak :

Bakayım bir hatırlamaya çalışayım abi, anımsar gibiyim ama net değil kafamda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness
12 dakika önce, Burak :

@Burak abi whatsapp'ta geçmişti yanlış hatırlamıyorsam..

lpg kullananlar için baya önemli bi bilgi.. pek de bilinmiyor.. yani en azından ben @İlhan abinin uyarısına kadar bilmiyordum.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
1 dakika önce, kindness :

@Burak abi whatsapp'ta muhabbeti geçmişti yanlış hatırlamıyorsam..

lpg kullananlar için baya önemli bi bilgi.. pek de bilinmiyor.. yani en azından ben @İlhan abinin uyarısına kadar bilmiyordum.. 

Kaldıracam leyn bu whatsap uygulamasını. :D

Kafa bulandırıp karıştırıp duruyor..

Neyi nerede yazdım hatırlamıyorum zaten bazen..

Bazen SubaruClubTR'de yazıyorum..burada yazdım sanıyorum arıyorum sonra burda. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

benim mazda 2 yolda bırakınca bi başlık açmıştım bununla ilgili. orada konusuldu sanki. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kumsaati14

arkadaşlar benim sorun tamamen akü kaynaklıymış :) bana nasıl bi fatura çıkarırlar diye kara kara düşünürken akü değişikliğiyle konuyu hallettik . ama bu benzin pompasının çıkaracağı sıkıntının ihtimali bile beni korkuttu. rüyalarıma falan girmeye başlamıştı :) bundan sonra çeyrek deponun altına inmeme tavsiyelerinize uyacağım :tey: teşekkürler önerileriniz için. Allah razı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.