Jump to content

Mazda RX-8 Konsol Multimedia

Lestat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Herkese,

Daha önceki konuları okudum ancak tam istediğim bilgiyi bulamadığım için tekrar yazmak istedim. Aracımın konsol bölümünü daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorum. Bu konuda sizin görüş , fikir ve bilgilerinizi isteyecektim. Amacım müzik olayını usb vs tarzı kullanabilme, bluetooth vs gibi ek özellikler kullanabilme, bu işlemi yapabiliyorken ekran taktırma. Ekran taktırıyorken navigasyon ve arka görüş kamera tarzı ek özellikler ekletebilme. Bu tarz aslında multimedia diye geçen ürünler var sanırım piyasada ancak bunu Mazda RX8 lere yapılışı nasıldır? Yapan kimler vardır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zevk ve renk meselesi elbet ama... 

Şu canım güzel, sportif kokpite bence hiç dokunmayın derim.

mazda rx-8 kokpit ile ilgili görsel sonucu

Gözümüzde canlansın bakalım nasıl duruyor..

mazda rx-8 multimedia ile ilgili görsel sonucu(

Cıkkk bence olmuyor..

Tabi dediğim gibi zevk ve renk meselesi..Saygı duyarım..

Navigasyon zaten akıllı telefonlar çıktı çıkalı artık yüzüne bakan yok..

Park sensörü varsa geri görüş kamerası pek aranmıyor.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten ikinci resim aracın orijinal navigasyonu, @BigSexy nin bununla ilgili bir konusu vardı. Orijinal ekranı çıkartıp yerine tablet taktı. Youtube da bir çok video bulabilirsiniz. Ben de yapmayı düşünüyorum.

Ama sizinki 2011 modelse seri 2 dir, bu durumda orijinal konsol takma şansınız da yok. Onlarda hiç navigasyon olmadı ya da en azında TR ye getirilenlerde yoktu.

Bu linkteki ekran da orijinal sanırım. Yurt dışı sitelerini biraz araştırırsınız bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX-8 binek görünümlü bir yarış arabası. Konsola, koltu arasına vs. takılacak her bir cihaz aracın spor kullanımı etkileyebilir. Dikkat edilirse RX-8 in orta konsolunda ne üstte ne altta açıkta ufak eşya koyma bölgesi yoktur, cunku spor kullanımda oradaki şeyler aniden hareket edip sürücünün dikkatini dağıtabilir. Orta konsolda orjinal olmayan bir display, kablo, soket, vs.  aynı zamanda estetik olarak ta iyi görünmez. Ancak @SweepeR ın linkteki konsola takılı display estetik olarak iyi. benim konsoldaki CD-Çalar Series I fakat 2010'da takıldı o yüzden 2006'ya göre biraz daha estetik.

http://i.hizliresim.com/vXE3Mz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Revivo73 :

RX-8 binek görünümlü bir yarış arabası. Konsola, koltu arasına vs. takılacak her bir cihaz aracın spor kullanımı etkileyebilir. Dikkat edilirse RX-8 in orta konsolunda ne üstte ne altta açıkta ufak eşya koyma bölgesi yoktur, cunku spor kullanımda oradaki şeyler aniden hareket edip sürücünün dikkatini dağıtabilir. Orta konsolda orjinal olmayan bir display, kablo, soket, vs.  aynı zamanda estetik olarak ta iyi görünmez. Ancak @SweepeR ın linkteki konsola takılı display estetik olarak iyi. benim konsoldaki CD-Çalar Series I fakat 2010'da takıldı o yüzden 2006'ya göre biraz daha estetik.

http://i.hizliresim.com/vXE3Mz.jpg

@Revivo73 hocam, seninki seri 1 zaten, üzerindeki de seri 1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, SweepeR :

@Revivo73 hocam, seninki seri 1 zaten, üzerindeki de seri 1

Tabi ki seri I, fakat 2010'da üretilenlere VOL düğmesi altındaki boş bölgeye Roaring Developments TRD imzası atmışlar o yüzden daha estetik olduğunu düşünüyorum. Veya tamam estetik demeyelim değişik diyelim. Çok az Seri I 'de böyle CD çalar görebilirsiniz : )

ERobYB.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kadar da kötü haber değil yav, bir yapışkan altı üstü. Onun orjinal olmayabileceğini yorum göndermeden önce ben de fark ettim cunku RX-8 CD player Developments TRD kelimeleriyle görsel arama yaptığımda başka hiçbir RX-8'te öyle CD çalar yoktu. Sadece yorum gönderirken o ihtimal üzerinde durmadım : ) Arabayı aldığımda torpido'dan Japonca 1000 anlamına gelen nikelajlı güzel bir japon harfi de çıktı, arka bantı çıkarılmamış olarak duruyordu. Önceki sahibi onu muhtemelen bagaj kapağına yapıştırmak üzere almış ancak pek iyi durmayacağını düşündüğünden yapıştırmamış olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...