Jump to content

Kaza Sonucu Oluşan Hasarı Nerede Yaptırsam ?

Gkhn.mzd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar hayırlı bayramlar arkadaşlar. İki gün once aracımla kaza yaptım başka bir aracin çarpması sonucu Fotoğraflarini attığım hasar oluştu. Şimdi ben bu hasar için yetkili servise gitsem hasar kaydıni sisiriller mı? Benim çamurlugu değiştirirler mı acaba?IMG_20170829_145806.thumb.jpg.75ac02c7cd1a081d747b577029b753a6.jpgIMG_20170829_145800.thumb.jpg.46e8cbfb04b38c7342c783b355ad3eb0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç gerek yok servise. Rs, auto King, otto zenith gibi bir şirkete gidip fiyat isteyin. Kaskon un mini onarımdan halledin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oncelikle cok gecmis olsun. Mutlu bey gerekeni soylemis. Camurlukta ciddi bir hasar yok. Dolayisi ile servisede goturseniz tamir ederler( otoking vs. yerlerde). Kaskonuzun mini onarimi karsiliyorsa kaskodan yaptirin yok karsilamiyorsa ( kasko teminati olmayabilir) cikardiklari masrafa gore karar verirsiniz. Ister kaskodan ister cepten size kalmis. Ancak her halükarda cok masraf cikacagini sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.09.2017 at 22:21, Tical :

Çok geçmis olsun.

Sağolun 

02.09.2017 at 00:26, vethekim :

Oncelikle cok gecmis olsun. Mutlu bey gerekeni soylemis. Camurlukta ciddi bir hasar yok. Dolayisi ile servisede goturseniz tamir ederler( otoking vs. yerlerde). Kaskonuzun mini onarimi karsiliyorsa kaskodan yaptirin yok karsilamiyorsa ( kasko teminati olmayabilir) cikardiklari masrafa gore karar verirsiniz. Ister kaskodan ister cepten size kalmis. Ancak her halükarda cok masraf cikacagini sanmam.

Zaten karşı taraf hatalı olduğu için onun sigortası karşılayacak. Hasar kaydı çok çıkmasın istiyorum onun için en doğrusu oto kinge gitmek evet

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎04‎.‎09‎.‎2017 at 11:19, Gkhn.mzd :

Sağolun 

Zaten karşı taraf hatalı olduğu için onun sigortası karşılayacak. Hasar kaydı çok çıkmasın istiyorum onun için en doğrusu oto kinge gitmek evet

Çok geçmis olsun...Mini onarımdan yararlamak için auto king den randevu almıstım ve avuç içi kadar göçük için 3 gün süre vermislerdi...İsçilik güzeldi ama ufak bi göçük için 3 gün süre vermeleri sinir bozucuydu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, babacanmurat :

Çok geçmis olsun...Mini onarımdan yararlamak için auto king den randevu almıstım ve avuç içi kadar göçük için 3 gün süre vermislerdi...İsçilik güzeldi ama ufak bi göçük için 3 gün süre vermeleri sinir bozucuydu...

Sağolun oto king mini onarım olmaz dedi. Servise bıraktım aracı. Yarın eksper bakacak daha sonra tamir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Gkhn.mzd :

Sağolun oto king mini onarım olmaz dedi. Servise bıraktım aracı. Yarın eksper bakacak daha sonra tamir

Mini onarımın bi ölçümü var...O ölçümün dısında ise mini onarıma dahil etmiyorlar...Servis kesin çözüme gidecektir...Tekrar geçmis olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mini onarımda ölçüleri bir karış yada 10 cm. lik kaporta onarımı.En azından Samsun RS mini onarımın bana söylediği bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün otoparkta kargo aracı Geri geri gelirken dokundu. Ön kaput ucunda bulunan plastik parçada ufak bir hasar oluştu. Mini onarım mı yoksa servise mi bırakmak doğru olur. Karşı tarafın trafik sigortasından kaşlanacak. 

20170919_104230_HDR.jpg

Seriatsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Seriatsu :

Dün otoparkta kargo aracı Geri geri gelirken dokundu. Ön kaput ucunda bulunan plastik parçada ufak bir hasar oluştu. Mini onarım mı yoksa servise mi bırakmak doğru olur. Karşı tarafın trafik sigortasından kaşlanacak. 

Serhat Merhaba,

Öncelikli olarak geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. :dua::nazar:

Karşı tarafın trafik sigortasından yaptıracaksan bence hiç maceraya atılma. Yetkili servise ver geç...Evo veya Merser çözer sorununu. İkisi arasındaki tavsiyem Evo olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, İlhan :

Serhat Merhaba,

Öncelikli olarak geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. :dua::nazar:

Karşı tarafın trafik sigortasından yaptıracaksan bence hiç maceraya atılma. Yetkili servise ver geç...Evo veya Merser çözer sorununu. İkisi arasındaki tavsiyem Evo olur. 

Abi teşekkür ederim. Nazarlık oldu.

Musluoğluyla görüştüm. Bana en yakın orası. Exper falan uğraşmadan olabilir mi.O yüzden mini onarım olabilir mi diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Seriatsu :

Abi teşekkür ederim. Nazarlık oldu.

Musluoğluyla görüştüm. Bana en yakın orası. Exper falan uğraşmadan olabilir mi.O yüzden mini onarım olabilir mi diye düşündüm.

Şöyle bir çözümde var. :D 

2013 - 2017 mazda 3 karbon folyo bonnet ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun arkadşalar.

@Seriatsu benim bir önceki aracımda da böyle bir hasar olmuştu. Neredeyse birebir aynı yerden. @mazda_aykut yani Necip'in kardeşi keşke bana söyleseydin dedi. Ona bir danış istersen.

@Gkhn.mzd Benim bir önceki aracımda araç sokakta park halinde iken vurmuşlardı ve yukarıdakine çok benzer şekilde sağ sis farı da dahil olmak üzere hasar oluşmuştu. Sis farı - hemen arkasındaki su deposu - tampon onarım ve diğer işçilikler ile birlikte 1.600 TL fatura çıkmıştı. Sadece sis farı grubu 800 küsür onu da belirteyim. Yani yukarıdaki hasarın faturası çok tutmaz diye düşünüyorum servise yaptırayım, içim rahat etsin derseniz ama değilse Auto King de üstesinden gelebilir.

Serviste yaptırınca işlemler hızlansın diye öncelikli olarak benim kasko kullanılmıştı ama kusur %100 karşıda olunca sigorta şirketleri kendi aralarında mahsuplaşıp benim hasarsızlığımı hiç etkilememişti. Genel bilgi olması açısından paylaşmak istedim ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Geçmiş olsun arkadşalar.

@Seriatsu benim bir önceki aracımda da böyle bir hasar olmuştu. Neredeyse birebir aynı yerden. @mazda_aykut yani Necip'in kardeşi keşke bana söyleseydin dedi. Ona bir danış istersen.

teşekkür ederim abi.

danışırım, olmadı @mazda_aykutperşembe buluşmasına gelirse orada bakarız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.09.2017 at 13:10, Seriatsu :

20170919_104230_HDR.jpg

Bu hasarı mini onarımdan yaptirabilirsiniz. Oto kinge veya mini onarım yapan bı yere gitmenizde fayda var. 

Benim hasarı serviste yaptırdım ben, çamurlugu boyamadan duzelttiler  500₺ hasar gözükecek, tabi benim kaskodan yaptilar ancak yüzde 100 karşı taraf hatalı olduğu için karşı tarafın sigortasından tahsil edileceği için benim kasko bozulmayacak. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...