Jump to content
AKayhan

Çift Alanli Otomatik Klima Sistemi

Tavsiye Edilen Mesajlar

AKayhan

Aracimda konu basliginda bahsettigim otomatik klima var.  Yazin bunu açarken AUTO dügmesine basmaniz ve gerekirse sicaklik ayarini yapmaniz yeterli oluyor.  Bu durumda kendiliginden klima devreye giriyor.  Buraya kadar bir sorun yok.

Ancak, özellikle kis mevsiminde ben klimayi hiç devreye almadan sadece havalandirmayi çalistirabilmek isterim.  Daha önceki araçlarimda bunu yapabiliyordum.  Klimayi açmadan sadece isitma yapabiliyordum.  Henüz Mazda 3 için klimayi hiç açmadan havalandirmayi nasil açabilecegimi bilemedim.  Sanki her durumda klima kendiliginden devreye giriyor, gibi geldi.  Klimayi açmadan havalandirma yapma ihtimali var midir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

ekranda eco yazısı varsa -benim araçta böyle- ac ışığı yansa bile klima devreye girmiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

üçüncü nesilden bahsettiğinizi düşünerek;

ac dügmesine bir kere basarsanız ac/ikincide ac eco/ üçüncüde sadece dışarının havasını verir. onu da onun da şiddetini diğerleri gibi ayarlayabilirsiniz. off ise tamamen kapatır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.