Jump to content

Mazda 626 Rampalarda Hız Düşmesi

mat35ogrt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hayırlı günler arkadaşlar...

yeni aldığım 93 model 626 aracımda rampalarda aşırı yavaşlama hissediyorum.

ufak rampalarda bile 60-70 km/h hıza düşüyor.

2,0 motor olduğunu göz önüne alırsak sizce bu normal mi?

düz yolda genelde bir sorun  yok 140-150 km/h hıza rahatlıkla ulaşıyorum.

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mehmet Özdemir :

neden büyük harf?

Kanımca Öğretmenimiz Forumdaki yaş ortalamasının orta yaş üstünde olduğunu görüp. Presbiyopi / Hipermetrop sayımızın çok olduğunu baz alarak tamamı büyük harflerden yazmıştır.. Kısacası bizleri düşündüğü için. 

Yada okul-sınıf alışkanlığı arka sırada oturanlar rahat okusun diye öğretmenlerimiz büyük büyük yazarlardı arkada sırada oturanlar rahat rahat okuyabilsinler diye..

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük harfle yazımın ne gibi bir sıkıntı oluşturacağını anlayamadım açıkçası..

Bilerek büyük harfle yazmadım. klavyede capslock açık kalmış ondan mütevellit yazılmıştır msj.

Bir kusurumuz olduysa affola...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam  sadece rampada yavaşlıyor  teşhisi yeterli değildir. 

düzde 140-150 ye ulaşmanız da yeterli bi teşhis değildir.

93 model 626 yı yıllarca kullandım. düzde 190km hıza rahatça...  ve  205 km hıza zorla çıkabilmesi lazım.

bir uzmanına göstermenizde fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, mat35ogrt :

Büyük harfle yazımın ne gibi bir sıkıntı oluşturacağını anlayamadım açıkçası..

Bilerek büyük harfle yazmadım. klavyede capslock açık kalmış ondan mütevellit yazılmıştır msj.

Bir kusurumuz olduysa affola...

Forum ve yazım imla kuralları gereği tamamı büyük harflerden oluşan mesaj metinleri ve konu başlıkları kullanmıyoruz. Bu durumu özel bilgilendirme yolu ile size yaptık ve üye olurken de bu kuralları sizlerle paylaşıyoruz.

Bilerek yapıyorsunuz diye bir ithamda suçlamada bulunmadık. Farkındayız ki ya kuraldan haberiniz yok yada farkında değilsiniz..

Konumuza Gelirsek;

Mevcut durumun bir çok sebebi olabilir.

Bunu Lpg de - benzinde her iki durumda da yapıyor mu ?

Avans-sente ayarı

Tıkalı bir hava filtresi

Bujilerin durumu

Baskı balatanın durum

Lpg ise ayarı

Yani iyi bir ustaya göstermekte fayda var derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pekala yalova civarı (koceli veya bursa ) iyi bir usta bilen arkadaş varmıdır?

yardımcı olursanız sevinirim..

2 saat önce, Zealot :

hocam  sadece rampada yavaşlıyor  teşhisi yeterli değildir. 

düzde 140-150 ye ulaşmanız da yeterli bi teşhis değildir.

93 model 626 yı yıllarca kullandım. düzde 190km hıza rahatça...  ve  205 km hıza zorla çıkabilmesi lazım.

bir uzmanına göstermenizde fayda var

180-190 hızlara zorlarsam çıkıyor illaki ama yine 2,0 motordaki performans böyle olmamalı diye düşünüyorum.

aldesa marka tüp var ayarını yeni yaptırmıştım. baskı balata daıkın yeni değiştirdim. buji ve buji kablolarını değiştirmedim. buji kablolarını çıkardığımda birisinde buji kablosunun yağlandığını gördüm sizce bunun sebebi nedir? bundan dolayı bir sıkıntı olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bujı kablosunun yağlanması..   külbütör kapak contasının kaçırdığı  bujiyi yağladığını ve bujinin gevşek olup kabloya kadar azıcık yağ kaçırdığını gösterir. ciddi bi zararı yoktur..

mazda 626 fs motor  ülkemizde bütün mazda tamircilerinin bildiği bi motordur.  kapısında mazda yazan her yere gidebilirsiniz. 

istanbula yolunuz düşerse göz ucuyla bi bakarım ben

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, mat35ogrt :

pekala yalova civarı (koceli veya bursa ) iyi bir usta bilen arkadaş varmıdır?

yardımcı olursanız sevinirim..

180-190 hızlara zorlarsam çıkıyor illaki ama yine 2,0 motordaki performans böyle olmamalı diye düşünüyorum.

aldesa marka tüp var ayarını yeni yaptırmıştım. baskı balata daıkın yeni değiştirdim. buji ve buji kablolarını değiştirmedim. buji kablolarını çıkardığımda birisinde buji kablosunun yağlandığını gördüm sizce bunun sebebi nedir? bundan dolayı bir sıkıntı olabilirmi?

İzmit'te Yetkili Servis Haldız'lardan ayrılıp yeni servis açan bir yer var. @Mazda41 arkadaşımız biliyordu bu yeni açılan yeri sanırım. Görünce yazacaktır kendisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi haldiz servise gitme fiyat ve saygida ciddi sekilde bozuldular. Kahveci otomotiv var haldiz servisin 3 sokak ilerisinde ustalarimiz cok iyi fatih usta var ozelden numaranızı yazarsaniz Kocaelide size yardimci olabilirim ogretmenim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Mazda41 :

Abi haldiz servise gitme fiyat ve saygida ciddi sekilde bozuldular. Kahveci otomotiv var haldiz servisin 3 sokak ilerisinde ustalarimiz cok iyi fatih usta var ozelden numaranızı yazarsaniz Kocaelide size yardimci olabilirim ogretmenim 

izmiti çok iyi bilmiyorum. yerini tam tarif ederseniz @Mazda41 sevinirim. 

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...