Jump to content

Mazda 323 mü ve 626 mı, Hangisini Seçmeliyim ?

EniSaLpeReN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Inşallah 1 2 haftaya kadar 93 model 323 1.6 glx sedan veya 626 2.0 alacağım. Fakat hangisini seçeceğime karar veremedim. Çok beğenmeme rağmen bana biraz fazla yakıyorlar gibi geldi. Sürati sevmiyorum. Genelde 80-90 la giderim 120 asla geçmem. Yakıt tüketimleri arasında ciddi fark var mı? Vergileri ne kadardır? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vergileri arasinda pek fark yoktur 20 yasin uzerinde araclar. Simdi butceniz dar oldugu icin modele kilitlenmeyin derim. Yasadiginiz sehirde ya da yakin sehirlerdeki araclara bakin. Hangi modelde temiz bulursanız onu alin. Uzak şehirlere gitmenin anlami yok modelli arabalar soyledikleri gibi çıkmıyor 20 yaş üstü araci bu durumda dusunemiyorum. Lpg de de aralarinda pek fark olmaz. Model onerimde 323 olur 2.eli daha hizli klimali ve hidrolik direksiyonlu modellere bakmanızı ayrıca tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Henüz aldiniz mi bilmiyorum ama bir yazayim dedim.  Ben bu durumlarda "en yeni" olan daha iyidir, derim.  Bunun için de önce model senesine ardindan da odometredeki kilometreye bakmak gerekir.  Tabii araçlarin genel durumunu da incelemelisiniz.

Bence yakit tüketimi olarak 1.6 litre ile 2.0 litre arasinda önemli bir fark olmayabilir.  Tüketimden ziyade yukaridaki kriter çok daha önemlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...