Jump to content
rmzns

1. Nesil Mazda 3 Uzaktan Kumanda sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

rmzns    0
rmzns

Merhaba arkadaşlar, aracımın uzaktan kumandası çalışmıyor. Pilini filan değiştirdim, kodlamayı denedim, kodlama sırasında kilitlerin kendiliğinden kilitlenip açılması gerekirken hiç tepki vermiyor. Anahtarcıya gittim, kumandanın çalıştığını ve doğru frekansta çalıştığını söyledi. Ankara Herter servisinde benim kumandayı başka bir Mazda 3'te kodlamayı denedik, kumanda kodlanmadı. Sonrasında usta bir şey farketti. Normalde tavan lambası, anahtarı yuvasından çıkardıktan sonra yanması gerekirken benim araçta kontağı kapalı konuma aldığımda yanıyormuş. Usta kumandanın bu yüzden kodlanmadığını ve kontak soketinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bana mantıklı geldi ama yine de bir size sorayım dedim. Başka bi problem olabilir mi araçta, deneyebileceğim başka şeyler var mıdır acaba?

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Ayrıca eklemeyi unutmuşum. Kapıyı 3 kez kapatıp açtıktan sonra kendiliğinden kilitlenip açılmıyor ancak kapıyı kapattığımda iki kez kendiliğinden kilitlenip açılıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozancn    0
Ozancn

Merhaba.  Aynacı sorun bende de var. Fakat 3 gün önce kendiliğinden çalıştı. Ertesi gün çalışmadı. Sonraki gün ise çalıştı. Sanırım anahtarın kumandasıdan gönderilen radyo sinyalini alamama gibi bir problemi var tahminimce. Yani sorun alıcıda . Siz sonunuzun çözümünü bulabildiniz mi.?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.