Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Ön Konsol Trim Sesini Giderme

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bende de ekranın altından çıt çut sesi geliyor bazen. ekranın üzerine oturtulduğu ek parça ile konsol arasında bir çıtırtıya benziyor. 

bu arada bi langır lungur ses geliyordu bazen cok sarsılınca o da gözlüklükteki gözlükmüş başına gelen varsa bilgisi olsun:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de klima ünitesinin olduğu, dizimi dayadığım yerde çıtırtı var, hatta dizimi kuvvetli yaslayınca çıtırdama geliyor. Fakat sadece tek ön teker kısa keskin çukura girerse geliyor, araç hafif esnediği için sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
22.09.2017 at 16:10, Katil Balina :

bende de ekranın altından çıt çut sesi geliyor bazen. ekranın üzerine oturtulduğu ek parça ile konsol arasında bir çıtırtıya benziyor. 

bu arada bi langır lungur ses geliyordu bazen cok sarsılınca o da gözlüklükteki gözlükmüş başına gelen varsa bilgisi olsun:)

Merhaba, 

Ekranın altından çat-çut ses durumu benim araçta da var. Hatta uzun yolda kaba asfalt yollarda rahatsız edecek seviyede oluyor. El ile ekrana basınca kesiliyor. Siz işlem yaptırdınız mı, tam nedeni nedir bilginiz var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, msuleme :

Merhaba, 

Ekranın altından çat-çut ses durumu benim araçta da var. Hatta uzun yolda kaba asfalt yollarda rahatsız edecek seviyede oluyor. El ile ekrana basınca kesiliyor. Siz işlem yaptırdınız mı, tam nedeni nedir bilginiz var mı? 

evet hocam konsoldaki alüminyum görünümlü parça sökülüyor ve bağlantı noktalarına çift taraflı bant ya da bez bant konularak sıkılaştırılıyor. geçici çözüm de würth slikon spreyi.   yine bahsi geçen o alüminyum parçanin birleşme yerlerine sıkabilirsiniz.  olayın ekranla bir ilgisi yok. siz bastığınızda aslında alttaki parçayı sıkıştırdığınız için ses kesiliyor. bende de öyleydi. o alüminyum dekoratif parça ortada ekranın altındaki havalandırma kanallarıyla birlikte çıkıyor. onu çıkarıp uygun gördüğünüz şekilde sıkılaştırarak takmanız lazım. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Katil Balina :

evet hocam konsoldaki alüminyum görünümlü parça sökülüyor ve bağlantı noktalarına çift taraflı bant ya da bez bant konularak sıkılaştırılıyor. geçici çözüm de würth slikon spreyi.   yine bahsi geçen o alüminyum parçanin birleşme yerlerine sıkabilirsiniz.  olayın ekranla bir ilgisi yok. siz bastığınızda aslında alttaki parçayı sıkıştırdığınız için ses kesiliyor. bende de öyleydi. o alüminyum dekoratif parça ortada ekranın altındaki havalandırma kanallarıyla birlikte çıkıyor. onu çıkarıp uygun gördüğünüz şekilde sıkılaştırarak takmanız lazım. 

Teşekkürler Hocam, 

Birşey yapmadan iyice emin olmak istiyorum. Sizde ki ses video da ki ile aynı mıydı? Sonda görüldüğü gibi el ile basınca kesiliyor. 1 senelik arabada bu tip kabin sesi can sıkıcı maalesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, msuleme :

Teşekkürler Hocam, 

Birşey yapmadan iyice emin olmak istiyorum. Sizde ki ses video da ki ile aynı mıydı? Sonda görüldüğü gibi el ile basınca kesiliyor. 1 senelik arabada bu tip kabin sesi can sıkıcı maalesef. 

ben de aldığımda araba 1 yaşında falandı trafiğe çıkalı. yaşla ilgisi yok kronik bir sorun. videoda biraz fazla geliyor ses ama çözümü dediğim gibi. bende daha cok arac virajda esneyince geliyordu. dediğim yeri sökebilir ya da söktürebilirseniz büyük oranda sorunu çözersiniz. eğer ekran gevşemişse oradan bağlantı vidalarına da ulaşabiliyorsunuz. yalnız dikkat edin sökerken kırmayın.  trim sökme aparatlarıyla sökün ya da serviste ustaya söktürün. biraz nazik bir parça.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da biraz bozuk yola girince rahatsız edici trim sesi vardı. Geçen gün carplay taktırdım. Şuan hiç ses yok maşallah :) 

Üst ekran, altındaki beyaz krom parça ve havalandırmaların oradan epey ses geliyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• msuleme
      Yazan: msuleme
      Merhaba arkadaşlar, 
      Dün fark ettim, torpido kapağını açınca kapağı el ile desteklemezsem yere düşer gibi son hızla gibi açılıyor. İncelemeye çalıştım normalde fren mi var, kayış üstünde mi hareket ediyor anlayamadım. Çözüm için önerisi olan var mı? 
      Teşekkürler 
    • Dennis1250
      Yazan: Dennis1250
      Herkese merhabalar .
      Mazda 3 2005 sedan model arabamiza uzaktan calistirma (start stop button) sistemi baglayacagiz .destege ihtiyacim var .mazda 3 2005 kontak calistirma kablolarinin hangisinin 
      Kontak 1 ,kontak 2 ,acc vs oldugunu nasil anlayacagiz ?orjinal renk acilimlari warmidir ?
      Simdiden cook tesekkurler
    • muhammet_cubuk
      Yazan: muhammet_cubuk
      Selamun aleykum. Aracimin teyp ustunde bulunan ekran zaman cogu zaman calismiyor. Bazen kontagi on konumuna getirdigimde aciliyor fakat marsa bastigimda geri gidiyor ekranda isik yaniyor. Klima calisiyor fakat muzik calmiyor. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.
    • mst1934
      Yazan: mst1934
      Merhaba
      2004 Mazda 3 sedan aracımın sağ arka kapı cam açma düğmesi arızalandı. İnternette ve AliExpress gibi sitelerde bulamadım. Onarımı yapılıyor mu ? Daha önceden bu sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa yardımını rica ederim. İsmim mesut yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• muhammet_cubuk
      Yazan: muhammet_cubuk
      Selamun aleykum. Aracim 1. Nesil mazda 3. Araci kumandadan kilitledigimde pesimden kapilar geri aciliyor. Ancak kumanda sinyal mesafesinden cikinca otomatik kilitleniyor ama biri kapiyi acip kapamazsa tabi. Aracin yanina yaklastigimda tekrar aciliyor surekli acma sinyali gonderiyor. Yedek kumanda ise sinyal gondermesine ragmen hic calistirmiyor. Kodlamayi denedim fakat arac moda da girmiyor. Kumanda pilini cikartip kapilari anahtarla kilitledigimde acilma olmuyor.  Sorun ne olabilir. Cozumu nedir saygilar
  • Yeni Oluştur...