Jump to content

1995 Mercedes 200D Hakkında Yorumlarınız

Tical
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gecenlerde eski komsumu mercedes aracini yikarken gordum.Arac 1995 model 2000 diesel mercedes 290 bin kmde.Nisan ayinda 25 bin tlye almis.Biraz konustuk.Almadan once egea,linea,fiorino denemis.140 Km den sonra arac gitmiyor,motor cok bagiriyor dedi.Bende 60-70 bin verecegime mercedesi aldim dedi.Abi dedim baktirdinmi araci.Arac temiz kendini belli edio,bunlarin motoru nacar saati gibi dedi.Bahsettigim kisi yillarca servis , tir soforlugu taksicilik yapmis ve daha oncede mercedes kullanmis biri.Motoru bakimliysa km sikinti degil dedi.Zamaninda bakim cok onemli dedi.Bu model hakkinda yorumlariniz nedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

W124 serileri içinde piyasası en düşük modeldir 200d. 87 model 250d Mercedesi çok kullanmışlığım vardır, o süspansiyonun çalışma sönümleme kalitesi, sürüşün zevki bambaşkadır. Maliyet kontrolü minimumdadır, imalat kalitesine gösterilen özen azami seviyededir.  Tamamen şehir içi sakin kullanılacaksa 200d yeterli olabilir, 60 küsür hp gücü olması lazımdı 200'lerin, 20sn'lere yakındır 0-100ü. 250d 92hpdir.

60-70binlik araçlarla karşılaştırmak doğru değil, yani bir tutup da kıyaslayacak bir taraf yok. Neticede aradaki güvenlik, sorunsuzluk farkını da düşünmek lazım. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, İlhan :

@Oziyal Yalçın söz konusu Mercedes olunca. Emin bu konuda söyleyeceklerin vardır. :tey:

Tabikide :) W124 çok iyi bir kasadır @Leanback in dediği gibi sürüş zevki ve kullanımı standartların üzerinde bir araba ama 200 biraz zayıf kalıyor dizelde normal 200 e olsa daha iyi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elimizdeki veriler 

Mercedes e200d =  0-100 km/h hızlanma = 20 sn

Usain Bolt 100 metre rekoru 9,7 sn

Mercedes'in sabit ivme ile hızlandığını varsayarsak devam edelim

100 km/saat  = 27,7 metre /sn 

V = a . t  

27,7 m/sn = a . 20 sn

a = 1,385 metre/s2   Mercedes in ivmesi

sabit ivmeli yol formülünden de

x = 1/2  . a . t'2   

100 metre = 1/2  . 1,385 . t'2

t = 12 sn  

bu saçma hesaplara göre

Mercedes e200d  100 metreyi 12 sn de alır.. 

usain bolt  2.5  sn önce varabilir  

=) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Burak :

Araç gözümde canlanmadı. Var mı bir fotoğrafı veya aynı modele ait başka resimler ?

Resim cekmedim abi.

Bu aracin uretim yili en son 1993 yaziyor.Peki 1995 model nasil oluyor,bizim komsunun arabasi.Kafam karisti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Tical :

Resim cekmedim abi.

Bu aracin uretim yili en son 1993 yaziyor.Peki 1995 model nasil oluyor,bizim komsunun arabasi.Kafam karisti.

Tm c 200 d modeliymis benim gordugum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eger gerçekten kendiniz için ikinci el bir araç satin alacaksaniz, burada size önerilerde bulunabiliriz.  Onun ötesinde ben 1995 senesine ait bir MB'i bir fantazi olarak görebilirim.   22 Senede otomotiv dünyasinda çok seyler degisti.  Bunlarin birçogu da olumlu degisikliklerdi.  Özellikle güvenlik konusunda çok yol alindi.  Motor verimliligi konusunda da öyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@AKayhan Güvenlik konusunda mercedes'in eskisi yenisi fark etmez, 2011'deki bir kazada 1995 Mercedes E karşı şeritten gelen tıra önden çarptıktan sonra. Bu tür kazalarda tır otomobili, minivanı biçti diye haber başlıkları çıkar, burada mercedes tırı biçmiş : )

media.media.67316060-a230-4534-9dc8-fb1e

media.media.7c686f52-1a44-4129-a554-1553

Link: http://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.unfall-bei-herrenberg-mercedes-prallt-frontal-in-lkw.2e6822ce-0040-40c6-a179-b16f87ec7bf8.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mu Mercedes TIR'ı biçmiş ? TIR'ın sağ tarafından aldığı hasar ve şöför mahalinde hiç bir problem yokken Mercedes sürücüsü hayatta kaldıysa şanslı, yolcu olsaydı muhtemelen ölmüştü.

Haberde de diyor zaten  "aus seinem völlig zerstörten Fahrzeug"  (Tamamen zarar görmüş aracından )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Revivo73 :

@AKayhan Güvenlik konusunda mercedes'in eskisi yenisi fark etmez, 2011'deki bir kazada 1995 Mercedes E karşı şeritten gelen tıra önden çarptıktan sonra. Bu tür kazalarda tır otomobili, minivanı biçti diye haber başlıkları çıkar, burada mercedes tırı biçmiş : )

media.media.67316060-a230-4534-9dc8-fb1e

media.media.7c686f52-1a44-4129-a554-1553

Link: http://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.unfall-bei-herrenberg-mercedes-prallt-frontal-in-lkw.2e6822ce-0040-40c6-a179-b16f87ec7bf8.html

Mercedes surucusune ne olmus.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Revivo73 :

Mercedes, tırın ön takımı dağıtmış eh kendisi de dağılacak tabi. Haberde tamamen dağılmış derken, araç artık kullanılamaz anlamında diyor yoksa kabin yerli yerinde.

Kabinin yerinde durması normal çünkü araç zaten TIR'a sağ önden vurmuş. Sağda bir yolcu olsa durum çok farklı olurdu.

Yine de kendi üretim yılındaki araçlara oranla konfor ve güvenlik açısından hiç de küçümsenmeyecek araçlar. EURO NCAP de 1998 Model E Serisi Mercedes 4 yıldız almış olsa da..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...