Jump to content

Uydu Receiver, İşlevsel Media Oynatıcısı, Cam Modul, IPTV vs Hakkında Bilgiler

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Digitürk'e fiyat politikasından ötürü kızıp iptal vermiştim. Akabinde beni arayarak 39 dakika telefonla konuşarak zoraki iptali 2 ay dondurmaya çevirmişlerdi belki güzel bir kampanya çıkar kararınız değişir diye. Geçen haftaki Fenerbahçe - Beşiktaş maçıda tuz biber olup iptalimi tekrar verip cihazı bu gün teslim ettim ve tamamen bitirdim.

Şimdi evde idareten bir uydu recevier kullanıyorum.. Ama tam bir facia..

26 Ekim'de Supernonline Fiber taahhütüm bitiyor.. Bir yandan internet+tv kampanyaları takip ediyorum ama bir şey cezbetmedi beni..

Bu konuya da çok vakıf olmadığım için nereden başlamam lazım bilmiyorum. 

İhtiyaç duyduğum istediğim şeyleri yazarsam belki bana uygun cihaz önerebilirsiniz.

Uydu + İnternet üzerinden yayını desteklemeli. İnternet üzerinden yayını her zaman kullanmayacağım. AKK hakkım 50 gb..çocuklar zaten telefonla sonunu görüyorlar ay sonunda.

Dahili yada harici hard diske - filaş belleğe kayıt yapabilmeli.

Usb-harici harddiskteki videoları oynatabilmeli.

Yayın akışını - yayın bilgisini içeriğini görebilir miyim bu cihazlarda. 

İşletim sistemi konusnda bilmiyorum ne olmalı.. Bu konuda android işletim sistemine sahip media cihazları var. Bu cihazlar uydu üzerinden yayın alabiliyor mu yoksa sadece internet üzerinden mi ?

İşletim sistemi, menüsü, kullanımı kolay basit anlaşılır olmalı.. Evde malum çocuklar hanım ve bakıcı da kullanacak..

Kafamdaki bütçe 250-300 lira ama.. Bu rakama fiyat=performans cihazı alabilir miyim onu da bilmiyorum.

Televizyonum bu arada eski nesil Lcd lerden smart-ip vs özelliği yok.

Örnek verecek olursam aşağıdaki cihazlara baktım. Ama tercih etmem gereken, isteklerimi karşılayabilecek. Ve en önemlisi tavsiye edilebilecek performans sağlayacak cihaz-marka nedir acaba..

http://www.hepsiburada.com/atlanta-g5-smart-uydu-alicisi-p-EVATLANTASMARTG5

http://www.hepsiburada.com/next-minix-combo-fhd-hdmi-usb-pvr-wi-fi-ready-dvb-s2-t2-p-EVNEXTMINIXCOMBO

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, uydu ve PVR yani kayıt kısmı nispeten kolay ama internet üzerinden video kısmı Digiturk'e özel bir yapı.

Digiturk yayınladığı bir çok içeriği kendi kaydedip internete koyuyor ve üyelerine açıyor. "Her Zaman, Her Yerde" sloganının sebebi de bu sistem. Buna muadil bir sistem var mı emin değilim. Ben evde çocuklar için Tivibu kullanıyorum ( Internet üzerinden ) oldukça verimli ve kotayı yemiyor ama tahmin edersin ki o da Türk Telekom hattı istiyor.

Binada Uydunet var oldukça da cazip görünüyor. Türk Telekom'a 2018 e kadar taahhüttüm olmasa geçmeyi düşünüyordum.

http://www.turksatuydunet.com/uydunet-kampanya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, Burak :

Tivibu kullanıyorum ( Internet üzerinden ) oldukça verimli ve kotayı yemiyor ama tahmin edersin ki o da Türk Telekom hattı istiyor.

Abi ne kadar ücret ödüyorsun hatırlıyor musun ?

İnternet AKK ve hızı nedir bu arada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, İlhan :

Abi ne kadar ücret ödüyorsun hatırlıyor musun ?

İnternet AKK ve hızı nedir bu arada

Son ödediğim fatura 74,75 TL

ADSL - 16 Mbit internet, 75 GB AKK ( bitince 5 Mbit e düşüyor ) . Buna Film paketli Tivibu da dahil. Tabii bir de telefon var.. Onu da 10 TL ye kadar düşürebildiğin paketler var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Burak :

ADSL - 16 Mbit internet, 75 GB AKK ( bitince 5 Mbit e düşüyor ) . Buna Film paketli Tivibu da dahil. Tabii bir de telefon var.. Onu da 10 TL ye kadar düşürebildiğin paketler var.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti bu konuları araştırırken internette.

Benim Hız 25 Mbt..AKK dolduğunda 16 Mbt' düşüyor..

Yeni internet paketi tarifleri 25 değil 25 MBT...AKK dolduğunda ise bu sefer 16 MBT değil 8 Mbt'e düşürüyorlar..

Burada bir uyanıklık var sanki..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Burada bir uyanıklık var sanki..

Son düzenlemeler sonrasında bir çok firma AKK kaldırdı gibi bir şeyler konuşulmuştu. Aşağıdaki konuda vardı ;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, Burak :

Bu arada Tivibu internet kotasını tv seyrederken yemiyormuş. Ama izle seçeneğinden yayın izlendiğinde süpüyormuş kotayı. Şirkette bir arkadaş söyledi.. 100 gb kota var ayın 15'ini görmedik diyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Bu arada Tivibu internet kotasını tv seyrederken yemiyormuş. Ama izle seçeneğinden yayın izlendiğinde süpüyormuş kotayı

Bu bir çok sistemde böyle zaten İlhan. Bu sebeple iyi bir PVR sistemi gerekiyor böyle çok sık geriye dönük izleme yapılıyorsa. Başka türlü bilgisayarı açıp izlemekten çok da farklı değil internet kotası üzerindeki etkisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tivibu'daki gibi tarz uygulamalar Internetin net tarafsızlık (net neutrality; bakınız) temeline aykırı. Netflix, Google (youtube) gibi büyükler Amerika'da son zamanlarda FCC (Federal İletişim Kurulu) 'den o yönde taviz koparmaya calışıyorlar yani Internet Servis Sağlayıcıları büyüklere özel yayın yapan onun dışında diğer Internet sitelerini başka kategoriye koyan bir düzenleme getirmeye çalışıyorlar, bu konu günceldir. Eger net tarafsızlığı zarar görürse tivibu, netflix, youtube vs gibi Internet sadece büyüklere çalışır hale gelecek ve diğer herşeyde Internet hızı ve şartları düşecek ve hatta kullanabilmek için muhtemelen ek ücretler ve şartlar konulacak, örneğin ,tivibulu Internet paketi: aylık 50TL, genel Internet paketi 150TL gibi yani ilerde Internetteki istediğin her siteyi ve hizmeti kullanabilmek için alacağın (yani bugünkü normal) Internet paketi cok daha pahalı olacak.Tüketici olarak Internetten tv yayını vs gibi paketlere bu açıdan yaklaşmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Tv yayın olayını Turkcel TV ile hallettim. Mevcut Superonline Fiber İnternet taahhütümü 27 Ekim'de 24 aylığına tekrar yeniledim. 54 Lira ödediğim fatura 65 lira oldu. (75 Gb AKK - 25 Mbps Hız) Turcell TV yanında hediye gibi oldu.

İlave olarakta İP TV kullanmaya başladım 15-20 gündür. PC üzerinden izliyorum şimdilik İP TV'yi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...