Jump to content

Yeni Akıllı Telefonlarda Sizin Favoriniz Hangisi?

Mümin
 Paylaş

Yeni Akıllı Telefonlarda Sizin Favoriniz Hangisi?  

38 oy

1. 1. Yeni Akıllı Telefonlarda Sizin Favoriniz Hangisi?

• iPhone 8 / 8 Plus
      4
    • iPhone X
      4
    • Huawei Mate 10
      6
    • Samsung Galaxy S8 / S8 +
      3
    • Samsung Galaxy Note 8
      9
    • One Plus 5
      1
    • Xiaomi Mi Mix 2
      5
    • Essential Phone
      0
    • Google Pixel 2 / XL 2
      1
    • LG V30
      1
    • LG G6
      0
    • Blackberry Keyone
      1
    • Nokia 8 / 9
      2
    • HTC U11
      3
    • Sony XZ Premium
      7

Tavsiye Edilen Mesajlar

Akıllı telefon üreticileri, yılın ikinci yarısında en iyi akıllı telefon modellerini resmi olarak duyurdu. Bu noktada Çinli üretici Huawei'nin yeni Mate 10 Serisinin henüz resmiyet kazanmadığını belirterek ayıralım. Ve tabi ki şimdi söz, biz tüketicilerde ve favori telefonlarınız hangileri merak ediyoruz. 

Samsung Galaxy Note 8'den yeni iPhone'lara ve Essential Phone gibi birkaç ilginç yeni cihaza kadar, yeni akıllı telefonlar satış çıktı ya da çok yakında raflardaki yerlerini alıyor olacaklar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük konuşmayım ama bu saatten sonra Huawei'den vazgeçmem sanırım. Bundan önceki telefonum S7 idi, ondan önceki G3'tü, arada başka telefonlar da kullandım, alalı 1 seneye yakın oldu ve ilk defa bu kadar stabil  çalışan android telefon kullanıyorum, üstüne açık ara Tr'deki en iyi teknik servis hizmeti (fixsmart) cabası. 

Ankette Mate 10'u işaretledim ama Note 8'e de aklım kaymıyor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankette neden sony yok?

Sony akilli telefon mu uretmiyor yoksa listedeki ureticiler sony daha mi kaliteli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yıllarca Sony Experia ve HTC Desire Z kullanmış biri olarak yorumum bellidir herhalde cunku sony ve htc daha listede yoklar. ancak daha netleştireyim: iPhone, Samsung ve Google 'ın telefonlarını hiç almadım ve almam özellikle iPhone kulaklık jack'ı gibi onlarca yıldır kullanılan şeyleri kaldırıyor, Çin'de $120 maaşlı elemanlara ucuz komponentlerle tel yapıp en pahalıdan satıyor, o da yetmiyor, USB'den bağlasan hiçbir PC ve Mac dosyaları görmüyor, illa ki özel yazılım kuracan, Apple hesabı açacan... ve yine de PC'deki bir dosyayı telefona aktaramayacan. Samsung ve Google'ın sorunu cok pahalı olması. Sony ve HTC 'de tasarım, çalışma ve kalite hissi var, fiyatları da mantıklı. Ancak doğru kullanmayı da bilmek gerek. Sony ve HTC hassas telefondur, her elde düzgün çalışmaz. Şu anki telefonum LG V20. Büyük ekranı dolayısıyla tercih ettim cunku son yıllarda e-book ve video çok kullanmaya başladım. Sadece jelatini açılmış olarak Türkiye LG garantili sıfır olarak 1800TL'ye aldım. V30 almam cunku batarya kolay değişmiyor. LG'nin en büyük esprisi ekran, zaten temelinde LG ekran üreticisi.

zJrBg6.jpg

@Mümin Sony ve HTC başta unutuldu ise, sonradan eklemeye gerek yok, kalsın böyle daha iyi : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, vethekim :

Ankette neden sony yok?

Sony akilli telefon mu uretmiyor yoksa listedeki ureticiler sony daha mi kaliteli.

Sony'nin XZ modeli var üst segmentte ve o da eskidi. Sony açıklama yaptı tasarım anlayışımızı değiştireceğiz diye. Bu sebeple yeni yaptığı cihazlar Xperia Z den beri benzer algı oluşturuyordu. Listede bu sebeple yok fakat burası bizim mekan Sony XZ yi ekleyebiliriz veya başka model varsa bildiğiniz ?

HTC ise bu aralar batık vaziyette. Google'ın talip olduğu söylemleri var. Ayrıca M8 den bu yana onun da tasarım detayları aynı. Yine ondan da bir kaç model eklenebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Revivo73 :

özellikle iPhone kulaklık jack'ı gibi onlarca yıldır kullanılan şeyleri kaldırıyor,

Android cephesinde de yıllarca kullanılan sarj girişi Usb Type_C olarak değiştirildi. Bunlar olması gerekenler bence. Ve yeni halinde yönlü takma gibi sinir bozucu bir durum olmadığı için bence daha iyi. Ayrıca iPhone daki jack girişinin kaldırılması da maliyet düşürme ve arıza giderme politikasının sonucu ve bence çok başarılı

Çin'de $120 maaşlı elemanlara ucuz komponentlerle tel yapıp en pahalıdan satıyor, o da yetmiyor

Bu konuda yanlışsın @Revivo73, şu anda Foxconn grup en yüksek maaş seviyesinde ve dünyadaki +2000 kişi çalıştıran şirketler arasında mutluluk seviyesi en yüksek olan şirketlerden birisi seçildi. Pahalılık olayı biraz bence göreceli. Tesla, Samsung, 3M, Bosch, Zara gibi şirketler farklı sektörlerde yer alsalar bile marka imajlarından dolayı hep fazla pahalı satmak zorundalar. 

USB'den bağlasan hiçbir PC ve Mac dosyaları görmüyor, illa ki özel yazılım kuracan, Apple hesabı açacan... ve yine de PC'deki bir dosyayı telefona aktaramayacan. 

Buda yanlış bilgi. Usb den telefon içindeki bilgileri uygulamasız görebilirsin ve telefondaki bilgileri bilgisayara aktarabilirsin. şayet bilgisayardan telefona aktarmak istersen itunes ister. Buda güvenlik amaçlı ki çoğu bilinçli kullanıcı bu yüzden iphone u tercih ediyor. Virüs girdi derdi yok ! Fakat hesap açmak yeni bir kullanıcı için gerçekten sıkıntı.

HTC U11 ve Sony XZ Premium eklenmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gercek hayatta olduğu gibi Internette kişisel bilgi ve mahremiyet önemlidir. Ben hiçbir kimseye ad soyad bilgimi vermediğim halde birileri beni çeşitli başka isimlerle çağırıyorsa buna tepki göstermek alınganlık değil, sadece bir  konuyu hatırlatmaktır.

Yaş bilgimi de geçen ay bir gönderide bir üyenin sadece yaşa bakarak ileri geri garip konuşmaları sonrası düzenledim. Aslında o kişinin gönderisinin kaldırılmasını talep ettim fakat kaldırılmadı. Dolayısıyla o gibi kişi ve sorunlarla karşılaşmamak için yaş bilgimi düzenleyerek kendi önlemimi aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Revivo73 :

Benim ismim Ömer Abi değil; cunku kimseye adımı söylemedim. Öncelikle onu düzeltelim sonra konuşmaya devam edelim.Ben ismimi kimseye söylemediğim halde birileri gelip sanki mahalleden arkadaşımmış gibi bilmemne abi cart abi curt abi diye gelmesini hoş karşılamam.

@Revivo73 yaşınıza hürmeden değiştiriyorum. Yaş 136 olunca alınganlık artıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hooyyyttt. HTC'ye laf edenin şarj soketi kırıla :D

Gerek mekanik dayanım, gerek sorunsuzluk ve olmazsa olmaz fotoğraf çekiminde Htc hep bir adım önde oldu. ONE S ile başlayan maceram şu an 10 ile devam ediyor. İki adet M7 yedekte tutuyorum. İşim icabı darbe hasar bol bende. İOS kullandım, seyir halinde rehbere ulaşım adamı kanser eder, S7 kullandım. Samsung not serileri kadar stabil .

Huawei, arkadaşlarım kullanıyor. Kasası Htc kadar dayanıklı değil ancak cihaz stabil. Fotoğraf kalitesi şimdi iyileşti. Sony Xperia kullandım. 4K çekimi harici exterm bir özelliği yoktu. 

One Plus dikkatimi çekiyor ama günlük kullanımıma göre bana gelmez. Sar değeri epey yüksek. Fotoğraf kalitesi ne alemde bilgim yok.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Samsung'un Note 6 ve 7 deki saçmalamalarını saymazsak bence mükemmel bir telefon. Her yönden insanı tatmin ediyor. Üstelik görüntülü konuşmada telif hakkının Samsung'da olması +1 puan daha. Bende hala sorunsuz çalışan Note 2 de var, hiç eskidiğini hissettirmedi.

Ben telefon almak isteyen yakınlarım bana sorduğunda hep şunu söylerim. Telefona verebileceğin para çoksa Note serisi al, azsa Asus al.

Bence Asus çıktığından beri ilkleri yapan ucuz yollu alınabilecek iyi bir telefon. Zenfone5, Max ve 3 kullandım. Gayet tatmin edici telefonlar. Ayrıca arayüz görselliği ve kullanımı, markaya özel programların geliştirilmesi açısından Samsung la beraber en çok güncelleme yapan Asus'tur.

Anket fiyat aralığına göre ikiye ayrılıp Asus da eklenebilir belki. Sonuçta fiyat/performans oranı bir alıcı için en önemli faktör :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokia forever :) Şu an 6 kullanıyorum, 8 çıktı almadım. 9 a kadar bekleyeceğim. Hayatım boyunca Nokia dan başka bir telefon satın almadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lg g2 kullaniyorum hala. Sony xz premium ve xz1 gayet guzel telefon cikardi. Ancak kasa orani ve pil konusunda biraz geriden geliyor beklemedeyim. Samsungun sadece note serilerini seviyorum gerisi bana hitap etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dünyanın en iyi kamerası olan, 2160p 4K HDR ekranı olan, 2 gün pil ömrü olan Xperia XZ Premium derim.

Şu anda kullanmakta olduğum telefon Xperia Z5 Premium

Kamerasından, 2160p 4K ekranından, 2 gün pil ömrü ile çok memnunum telefondan.

Şu an ankette Xperia XZ PREMİUM birinci sırada görünüyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşletim sistemi sorunsuzluğu açısından tercihim "İos" = "ıPhone"

3-5 Özellik olmasın, yahut eksik olsun..Ama sorunsuz olsun. O yüzden İos...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.10.2017 at 16:41, Servet :

hooyyyttt. HTC'ye laf edenin şarj soketi kırıla :D

İOS kullandım, seyir halinde rehbere ulaşım adamı kanser eder, S7 kullandım. Samsung not serileri kadar stabil .

abi siri var niye uğraşıyorsun :)

Buradan anlaşılıyor ki iphone kullanıyorum. ama savunmuyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, S.Halilduru :

Siri candır.. çok severim kendisini. Otomobildeyken gerçekten çok işe yarıyor "Siri" 

İos 11.0.2 güncellemesi ile bir takım daha yenilikler geldi. Siri ile mesaj  gönderme vs durumları avantaj otomobil üzeride çok olanlar için.

Not: Bu Mesajı Siri Yazdı. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işletim sistemi akıcılığı ve sorunsuzluğu Windows phone 10 derim, ama artık onun da geleceği muallakta. Nokia android e geçince ben de geçtim ama bir wp 10 un yerini tutması imkansız. ios u ise değerlendirmeye dahil bile etmiyorum, tekel olmaya çalışan zihniyetler hoşuma gitmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, S.Halilduru :

3 saat önce, İlhan :

Siri candır.. çok severim kendisini. Otomobildeyken gerçekten çok işe yarıyor "Siri" 

İos 11.0.2 güncellemesi ile bir takım daha yenilikler geldi. Siri ile mesaj  gönderme vs durumları avantaj otomobil üzeride çok olanlar için.

Not: Bu Mesajı Siri Yazdı. :D 

Prensibimdir, ne konuştuğumu bilmesin gavur karı 8)

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...