Jump to content
yasinsims

2. Nesil Mazda3 45 km Hızdan Sonra Gelen Uğultu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak
2 dakika önce, Zealot :

gördüm abd de olduğunu. bende yolun düşerse dedim zaten 

ABD de yaşayan adamın Ümraniye Sanayi'de çözüme yolunun düşmesi için arabası ile gelmesi lazım o nasıl olacak ? :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

abd den buraya gelen  ilk araba  değil,   bir çok araba geliyor..  gemi diye bişey var..

east coast tan mı  West coast tan mı gelicek ona göre konum atayım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
Bir saat önce, Zealot :

abd den buraya gelen  ilk araba  değil,   bir çok araba geliyor..  gemi diye bişey var..

east coast tan mı  West coast tan mı gelicek ona göre konum atayım 

Ümraniye sanayi ye gelen ilk araba olacağı kesin. Direnme, kabul et :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yasinsims
9 saat önce, Burak :

Ümraniye sanayi ye gelen ilk araba olacağı kesin. Direnme, kabul et :D

Hahhha valla guldurdunuz beni yaw :)))) Getirirsem mazda getirecegimi sanmam Tr'ye :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yasinsims
10/18/2017 at 03:52, NoooFearrrr :

Uzaktan uzağa bu tip seslerden birşey çıkartmak zor, öncelikle 140 binlerde km olması poryaların dikkat çekecek kadar bozulup ses yapması için yeterli değil en azından mazda markası için , ses motor kaynaklı değil hareket halinde olduğuna göre lastik seside olabilir ,  fitillerde yırtılma deformasyon varmı , ayrıca porya bilyeleri nasıl yanlış takılabilir ki oda mümkün değil , zaten sesde kesilmemiş. Bir tamircide lifte kaldırıp poryaları test edebilirsiniz, yağsız kalmış olabilirler , uzak bir ihtimal tabii , 

Birde anlayamadığım fren sisteminde sorun olmadığını mazda servisi söylediği halde neden tüm sistemi değiştirdiniz orjinal parçalar çöpe gitti desenize ayrıca bu işlemleri mazda yetkili servis mi yaptı.

Aracı ilk kullandığınızda da bu ses varmıydı yoksa sonramı oldu.

Valla frenlerde problem yok diyen mazda servisine aslinda gidip iki cift soz soylemem lazim :)) onlerden sonra arkalarida degistirdim kendim ve disklerden geldigini tahmin ettigim sesler gitti. Su anda sadece on taraftan 30 mil uzerine ciktigim zaman surtunme sesi geliyor ve pedallarin altindaki surtunmeyi rahatlikla ayaklarimla hissedebiliyorum. Ama sag tarafa oturdugumda yine soldan geldigini hissediyorum o surtunme sesinin. Youtube a atip burayada link vericem... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yasinsims

video atacaktim ama ses videodan anlasilmiyor maalesef o yuzden yuklemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yasinsims
1 saat önce, yasinsims :

video atacaktim ama ses videodan anlasilmiyor maalesef o yuzden yuklemedim.

Motorun sesinde bir gariplik varmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yasinsims

Arkadaslar tekrar merhaba. Bahaneyle fren disklerini padlerini degistirdim sonunda ama ilk videoda ki problemler oldugu gibi devam ediyor. Youtube dan bircok video izledim. Strut, shock, ball joint sesleri degil gelen sesler. Youtube da ayni seslerin geldigi hicbir video da bulamadim ilginc :)) Bana ozel sesler resmen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
19.10.2017 at 09:12, Burak :

Senin kafa dağınız tabii bu aralar. Yasin ABD'de yaşıyor :D  Ümraniye Oto Saniyiye ancak çay içmeye gelir :D 

güzelmiş :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...