Jump to content

Mazda CX-3 Tampon Altındaki Siyah Plastik Parçalar Soluyor

zeki246
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tüm arkadaşlara selamlar. 2015 CX-3 kullanıyorum. Aracım şöför kapısının arkasından itibaren siyah plastik kısımlar bariz şekilde soluk duruyor. Yani şöyle söyliyeyim araç önden itibaren plastik aksam siyah geliyor ama birinci kapıdan itibaren diğer tarafta aynı siyah renk griye dönüyor. Kimyasal kullanmışsındır diyen arkadaş olursa şunu söyliyeyim öyle bir şey olsa önlerde olurdu. Aynı durumda olan arkadaşım varmı acaba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba aracınıza boya koruma / pasta cila vs uygulaması yapıldıysa. Ve ve bu uygulama esnasında sadece arkadaki plastik yüzeylerin üzerine taşırılmış olma ihtimali yok mudur ?

Plastik yüzeylerin üzerindeki beyazlama/ solma durumu genelde bu tip pasta cila uygulamalardan kaynaklı oluyor.

Fotoğraf paylaşabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zannetmiyorum. Seramik kaplama yapılmış benden önceki sahibinde ama her iki taraftada aynı yerde başlıyor. Foto atıyorum

F799EBA4-7021-4687-A2E2-3D01F45AF5E6.jpeg

F4CB7F9C-7540-46F5-86F1-0B7F865F7E6D.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da ilk seramik işleminde oldu. Seramik kaplama plastik aksamın rengini bozuyor. Seramiği yapan arkadaşım, az sabırlı ol, işlem bitince oraya ilave işlem yapacağım ve rengi yerine gelecek ve kalıcı olacak dedi. 1.5 yılı devirdim. İlk günkü siyah ton duruyor. Sanırım sizin araçta seramik işlemi yapılırken plastik parlatma işlemi yapılmamış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım, yakında servise gideceğim bu konuyuda soracağım. Acaba yapılabilecek bişey varmıdır diye. @okkko okan beyi rahatsız edeceğiz artık. Yardımcı olacağından şüphem yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, zeki246 :

Anladım, yakında servise gideceğim bu konuyuda soracağım. Acaba yapılabilecek bişey varmıdır diye. @okkko okan beyi rahatsız edeceğiz artık. Yardımcı olacağından şüphem yok.

Bakalım geldiğinizde... beni bulun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Plastik dodiklerdeki çizikleri izleri gidermek için bir uygulama var mı ne yapılabilir acaba. Araca şeffaf film kaplama işleminde ne yazık ki bir dodikde çizikler oluşmuş (falcata), diğer bir dodikte ise kısmında da pasta cila aletinin oval izleri var sildim çıkmadı. Dakika bir gol bir, çizilmesin diye koruma yaptırdık güya :-[

Düzenleme : Kaplamayı yapan yer ile görüştüm ilgilendiler çizik dolgusu yapıp üzerine birtakım plastik tampon koruma uygulaması yaptılar büyük oranda kapandı en azından şimdilik göze batmıyor. Bakalım bir kaç gün sonra durum ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...