Jump to content

Mazda KAI CONCEPT'i ve VISION COUPE’yi Tanıttı

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 2017 Tokyo Otomobil Fuarı'nda bugün iki konsepti görücüye çıkardı. Ödüllü Japon otomobil üreticisinin ilham verici araçlarının yeni neslinin müjdesini veren kompakt hatchback modeli Mazda KAI CONCEPT dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Dün akşam fuar öncesi gerçekleştirilen Mazda Design Night 2017 etkinliğinde ilk kez görücüye çıkan Mazda VISION COUPE ise ikinci kez sergilendi.

Yeni nesil SKYACTIV-X benzinli motor, SKYACTIV-Araç Mimarisi ve KODO tasarım dilinin daha olgun bir dışavurumuna sahip olan KAI CONCEPT gelecek Mazda nesillerini belirleyecek olan teknoloji, mühendislik ve stilin vücut bulmuş halidir. Tüm dinamik performans alanlarında yapılan geliştirmeler daha sessiz ve konforlu bir sürüş ve gelişmiş performans sağlanmıştır. KAI CONCEPT gövdenin yan yüzündeki zarif yansımalarla yaşam bulan güçlü ve iyi orantılı bir biçime sahiptir.

Mazda KAI KONSEPT

Mazda KAI KONSEPT

VISION COUPE’nin öne çıkan özellikleri arasında, minimalist Japon estetiğini bünyesinde barındırırken hız hissi veren “tek hareket” formunu elde eden ve KODO – Hareketin Ruhu felsefesiyle geliştirilen dış tasarımı yer alıyor. Aracın içinde geleneksel Japon mimarisinden esinlenen ma (“alan” anlamına gelir) konsepti kullanılırken üç boyutlu derinliği güçlü dikey eksenlerle birleştirerek daha rahat bir alan yaratılıyor ve hareket hissi korunuyor. Modelin adı, Mazda’nın ilk binek aracı olan Mazda R360 ve aynı zamanda Mazda R130 olarak da bilinen Mazda Luce Rotary gibi coupé modellerinde temsil edilen markanın tasarım geleneğine bir övgü niteliğinde.

Mazda VISION COUPE

Mazda VISION COUPE

Bu iki modelin dışında Mazda tüm dikkatleri üç koltuk sıralı bir SUV olan ve Japonya'da bu yıl satışa girecek olan yeni Mazda CX-8 ile 2018 Mazda MX-5 ve 2018 Mazda MX-5 RF modellerine çekmektedir. 2018 Mazda MX-5 RF daha kaliteli sürüş, daha sakin kabin ve daha geniş gövde rengi yelpazesi gibi geliştirmeler de sunmaktadır.

Mazda’nın uzun vadeli teknoloji geliştirme vizyonu olan Sürdürülebilir Zoom-Zoom 2030 ışığında şirket, ilham vermek ve toplumu zenginleştirmek için otomobilin – sürüş keyfinin – temel çekimini kullanmayı planlıyor.

Şirket bugün, iki basın gününden birincisinde saat 13:40'ta bir basın konferansı düzenledi ve bu konferans Youtube, Twitter ve Ustream üzerinden canlı olarak yayınlandı 45. Tokyo Araç Fuarı 28 Ekim ile 5 Kasım arasında halka açık olacak.

Tüm haberi görüntüle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

müthiş gerçekten ama sadece bir konsept olarak kalacak. günümüz seri üretim teknolojileri, böyle bir ürünü milyonlarca üretebilecek gelişmişlikte değil maalesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabah 5.30 da kalkıp izledim lansmanı :)

Yeni dizaynın acaba sürtünme katsayısı ne olacak, inşallah skyactiv-x in ilk versiyonlarında sıkıntı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, Zealot :

hee böyle konsept çizerler  sonra yola bi çıkar..     mazda 3 hafif makyajlı 

Mazda son dönemlerde RX-VISION hariç konsept lansmanlarını hep ürünlerin çıkmasına yakın yaptı ve modeller pek bir değişime uğramadan çıktı. Bkz. Mazda Takeri -> Mazda6

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ve beklenen gün geldi. Tokyo Motor Show'da Mazda rüzgarı kaldığı yerden esmeye devam ediyor...

Mazda Vision Coupe
2017_Tokyo_Motor_Show_5-1_5D_2345-1.thumb.jpg.8a2e028c78ca292d04184a4fd1dfbaa3.jpg

2017_Tokyo_Motor_Show_6_5D_2128.thumb.jpg.779151a702ec16f4b2cae1f35448787d.jpg

01_vision_coupe_ext_rq.thumb.jpg.2cd995bd8a96dab97677fa42197ee423.jpg

Mazda Vision Coupe Interior

10_vision_coupe_int_front.thumb.jpg.cb7402bcfaf8128062a77f41d3b657b9.jpg

07_vision_coupe_ext_rq.thumb.jpg.9178e2ac751d77c2065be88d46b85121.jpg

03_vision_coupe_ext_front-1024x512.thumb.jpg.2497cf7fd94415006bebd34943f41f9e.jpg

06_vision_coupe_ext_front.thumb.jpg.418685570434d8a040644aaf00541a3c.jpg

Mazda Kai Concept
10_Kai_EX_Other2.thumb.jpg.a5229bd17cffa0a92cf25619681853e6.jpg

03_Kai_EX_RrQ_Black.thumb.jpg.13e79ff96420d0ebf79283b99ebab918.jpg

05_Kai_EX_Side_Black_cropped.thumb.jpg.e3da969de0a10c5f806caa8a660901df.jpg

Mazda Kai Concept Interior

01_Kai_IN_DRV_SIDE.thumb.jpg.76d498d1770b3ab58076cff35dd3a707.jpg

Kai Concept - Tokyo Motor Show

Tokyo motor Show Mazda Konferans Videosu:

Tüm Görseller ve tanıtımlar ile ilgili Mazda Tokyo Motor Show web sayfası
https://insidemazda.mazdausa.com/mazdadesign/?soccmp=SOC10498&providertag=MazdaSocial&servicetag=SOC10498&utm_source=facebook.com&utm_medium=referral

Tüm Görseller'in yüksek çözünürlüklülerini bulabileceğiniz PressKit Sayfası:
https://insidemazda.mazdausa.com/newsroom/2017-tokyo-motor-show/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mühendisler çıldırmış olmalı...Müthiş bi tasarım harikası ortaya çıkmış...Neden seri üretime geçmiyorlar anlamak mümkün değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, Burak :

Hiç de fena durmuyor aslında Ömer

Mazda_at_2017_Tokyo_Motor_Show_8.jpg

Ben hayran kaldım her ikisine de.. Kai tabiki hayallerimize daha yakın, alamasak dahi yollarda görsek bile yeter :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Hiç de fena durmuyor aslında Ömer

Çok boş geldi yumurta gibi olduğundan. Amblem plaka falan ekleyince bir şeye benziyor gibi oldu ama bilemedim.

o6kDGo.jpg

lbWaJl.jpg

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tasarıma yakışacak motorlarla umarım gelir. Araca gidip 1.5 170 bg bir turbolu cihaz koyacaksın mis gibi olacak. Ama bizim japonlar bunu yapmayacağı için çok bir şey beklemiyorum. Çünkü son iki kasada hevesimi kursağımda bıraktılar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.5 da 140 beygir 200 nm yi bulsun ona da razıyım ben.

iç görünümde göstergenin yanında yolcunun önüne kadar boydan boya ekran olduğunu fark ettiniz mi?

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, Mutlu Tekir :

1.5 da 140 beygir 200 nm yi bulsun ona da razıyım ben.

iç görünümde göstergenin yanında yolcunun önüne kadar boydan boya ekran olduğunu fark ettiniz mi?

İnşallah diyorum ama zor gibi bunlar atmosferikçi olduğundan turbo motorlar bize uzak. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw ille konuşturacaksiniz beni 

Bir kere öyle eğimli kaputta o kadar öne motor sığmaz 

O  jantlar 21-22 falan, yetmemiş bide nerden baksan 10J  si var Allah esirgesin zaten 150 hp ceviremez. 

Lastikler desen konsept de  semi slick,   AMa 200 bin tl lik mazda 6 ya gelince turanza. Yok starmax koysaydınız 

Dimi @M.E.G

Sonra böyle basık alçaltılmış yapıyorlar göze hoş geliyor,   üretime gelince leylek gibi. 

Lastikle çamurluk arası ne güzel boşluksuz,  üretirken araya bacak girer. 

Yine jantlar ne kadar dışarı taşmış, Ben dışarı almak için spacer takinca, kesin çamurluk a sürter... 

Agresif oldu biraz =) 

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...